Život před sebou PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Život před sebou

Román známého francouzského autora sleduje očima desetiletého chlapce život v útulku pro bezprizorné děti. Drsné prostředí, jednotlivé kruté osudy, beznadějná bída a otrlost jsou v suchém a přirozeném podání opuštěného dítěte podivuhodně věcné a velmi působivé. Toto dítě, žijící v neustálých obavách z budoucnosti, se zcela dospěle stará o umírající ženu a stává se tak nositelem neokázalého, ale o to hlubšího člověčenství. Vyjímečná kniha, naplněná hlubokým humanismem, měla světový ohlas.Kniha v českém jazyce!


Stažení Život před sebou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Život před sebou (0.00 EUR)


Stažení Život před sebou zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  La vie devant soi (1975)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Plus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  knihaknihakniha

  16.12.2015

  Romai Gary jako jediný získal Goncourtovu cenu dvakrát, ta se uděluje pouze jednou. Podruhé jako pseudonym Émile Ajar za Život před sebou. Jeho identita byla odhalena až po smrti v jeho dopise na rozloučenou.
  Krásná, nostalgická kniha Příslib úsvitu je bolavě sentimentální, ale zároveň skvostně humorná, retrospektivně se v ní Gary vrací k poutům mateřské lásky i k vlastním životním prohrám.
  Skvěle načetl pro Český rozhlas Igor Bareš..

  304

  02.05.2015

  Ahoj, můj nový kamarád Ajar. Slova jsou zbytečná, jukněte do knížky a nebudete litovat .citace "Líznul jsem si zmrzliny. Bylo mi bídně a dobré věci jsou nejlepší, když je člověku bídně. Když by člověk nejraděj chcípnul , má čokoláda o moc lepší chuť než normálně". "…ke zbraním se lidé uchylujou, když si jich v dětství nikdo nevšímá, celý svět na ně kašle a jim to zůstane. Dětí je moc, všímat si jich nejde, a tak se nedivte, že se najdou i takové, co buď musej chcípnout hlady, aby na sebe upozornily, nebo se dat do party, aby je bylo vidět." Asi to nejsou slova chlapce, ale myšlenky zralého muže, které mají zacílit na lidská srdce…, i lhostejnost utváří budoucí společnost a Ajar , by přidal trochu vzácného koření lásky a citu.

  iluliacross

  08.09.2014

  Přišlo mi ze začátku, že je to autobiografické dílo (ale nejspíše to bylo tou přesvědčivou ICH formou). malinko mi v tom příběhu něco chybělo. Čekala jsem, že až paní Růženka umře, konečně dojde k vyvrcholení děje A NĚCO SE STANE! Ale ono nic…Takže pointa je jinde, než ji zase hledám já.
  Tuhle knížku jsem dočetla kvůli spoustě jednoduchých, ale tak bolestivě pravdivých mouder a myšlenek, kterými se to jen hemžilo. Napadlo mě, že je to taková miniverze bídníků. Dělal to ta Francie, společenské vrstvy a náboženská rozmanitost.
  Občas jsem až moc soucítila s paní Růženkou. Žena, která na světě zůstala dočista sama s dětma prostitutek. Smutné.

  Dáma s hrnstjm

  24.06.2014

  Tragikomedický příběh z prostředí společenské spodiny v jedné z pařížských čtvrtí očima a mluvou malého chlapce, který toho už hodně zažil. Po jazykové stránce je kniha tak neotřelá, že si u několika pasáží vůbec nejsem jistá, jestli jsem je pochopila správně… Prostředí je zajímavé a příběh vůbec není špatný, ale kniha mi nějak celkově nesedla, asi jsem se nedokázala dostat tak úplně "pod povrch." Kdybych mohla, hodnotím 3,5 hvězdičky.

  RadkoObratko

  15.04.2014

  Jeden z mala u nas neobjavenych a nedocenenych autorov.Drsna,realisticky ale stale velmi silne literalne podana sprava o svete skrz akoze deckych oci,ktore dovoluju spisovatelovy,nerozumiet a zaroven prezivat…O dospelych sa nepatri vraviet, ze su zranitelni, a citia…nieco ine ako lasku ci hlad…Kniha pre vecne deti co uz deti nie su….Sentiment tu sice balancuje na hrane,ale chlapi sa nemusia za to hanbit ,ze sa po nej budu citit…zranitelne…

  Zorka

  08.03.2014

  Kniha psaná jazykem naprosto odpovídajícím prostředí, ve kterém vypravěč – Momo – vyrůstá. Na jednu stranu naturalisticky líčena drsná skutečnost, v níž žije a chátrá vyžilá prostitutka starající se o děti mladší "kolegyň", na druhou stranu úsměvné slovní omyly malého chlapce, který je díky svým zkušenostem "tak velký". Jak už tady bylo psáno – kniha plná podnětů k zamyšlení. Hořká "komedie" má ale poměrně tragicky vyznívající závěr, v níž je odhaleno celé chlapcovo rozpolcené nitro. I když naděje … ta Momovi zůstala.

  RADOST

  06.02.2014

  Začnete číst a zajímá vás příběh, zvláštní životní podmínky Moma, Růženky a jejich svět. Jenže časem zvolníte a pomalu vstřebáváte a posuzujete myšlenky toho zvláštního dítěte, tu směs moudrosti, naivity, dětskosti i vyzrálosti, tu empatii. Zvláštní, ale hezká kniha. Některé pasáže si opravdu zaslouží zamyšlení .

  kniholka

  20.12.2013

  Hodně zvláštní kniha, dost hořká, ale místy na můj vkus až příliš přitažená za vlasy.

  Alma-Nacida

  05.09.2013

  Dost drsná kniha, ale nikoli bez humoru. Některé věty asi nikdy nezapomenu ("Židi jsou národ jako každej jinej, ale nikdo nemá právo jim to předhazovat."). Knihu rozhodně doporučuji, "věřte mé letité zkušenosti".

  cessy

  07.07.2013

  Život před sebou a dvojica jeho hlavných postáv, pani Ruženka a Momo, mi pripomenul inú výbornú knihu, rovnako z pera francúzskeho spisovateľa – "S elegancí ježka" Muriel Barberyovej, a jej nezabudnuteľné hrdinky Palomu a René. Obe nesúrodé dvojice – dieťa a dospelý – ma očarili a z oboch kníh, hoci obsahovo je každá o niečom inom, som mala podobný pocit. Obe sú tak silne ľudsky dojemné… Desaťročný Mohamed opisuje svoj život s detskou prostoduchosťou, pričom bezhlavo skáče z témy na tému. Jeho slovník je slovníkom ulice, slovníkom životom zbitých prisťahovalcov parížskej štvrte Belleville, ktorý si s ľahkosťou osvojil, nasal ho ako suchá špongia rozliatu vodu, a hoci významu mnohých slov nerozumie, svojsky si ich vysvetľuje a používa ich zväčša v zlom kontexte. Jeho rozprávanie možno nazvať všelijako – vtipné, občas hraničiace s trápnosťou, trpké, žalostné, ale napriek všetkému sa mu nedá uprieť úprimnosť. Občas sa zdesíte a napadne vám, že to čo hovorí nemôže myslieť vážne, občas ste z neho dočista namäkko. Sem-tam mu z úst vypadne ozaj skvostná myšlienka. Prihovára sa vám a presviedča vás o svojej pravde, no stále je len dieťaťom, ktoré potrebuje uistenie, že sa nemýli. A potom sa náhle do vašej mysle začne vkrádať nejasný pocit, že čosi s Momom nie je v poriadku, niečo vám nesedí… Príbehy s humorným podtónom zväčša maskujú tragédiu životnej reality. Ani tento príbeh nie je výnimkou. Pôvodne som Životu před sebou chcela dať o hviezdu nižšie hodnotenie, keďže miestami som sa mierne nudila a odkladala knihu na neskôr, po prečítaní záveru som však od toho upustila. Záver ma dostal. A tiež všetka tá osamelosť, úzkosť, citová naviazanosť, či ľudská solidarita, v dnešnej dobe tak nevídaná.

  Ječmínek

  10.01.2012

  Tlustá Růženka hlídá děti, které nikdo nechce. Mezi nimi je i Momo, chytráček, který nám vše vysvětluje dospěláckou řečí. A my čtenáři nevíme, jestli se máme smát, nebo brečet, protože humor a drsná realita jsou v té Ajarově směsi dokonale namíchány. Krásná lidská kniha, která má mimochodem docela zajímavou historii, stejně jako autor.

  zuzulique

  13.10.2011

  Bravúrne napísaná kniha, ktorá zaujme od prvej vety po poslednú. Hlavná postava Momo je iba dieťa, no na svet sa díva svojským pohľadom a neustále prežíva obavy, čo prinesie budúcnosť…

  Timwen

  06.03.2011

  Citlivé zachycení nelidské pasti, v níž se bezbranné dítě ocitá bez vlastního přičinění. Vše je o to působivější, že Momo vnímá svou situaci jako zcela standardní a čtenářům ji přibližuje bez afektovanosti, zvláštním dětsky-dospělým jazykem, který skvěle odráží jeho dětské chápání dospělých slov. Máte-li rádi Carterovu Školu Malého stromu, neměla by vás ani tato drsnější varianta minout.