Zbohom, moja krásna PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Zbohom, moja krásna

Skeptik a samotár Phil Marlowe prichádza k svojim prípadom znenazdania. Hneď niekoľkokrát sa tak stane aj v románe Zbohom, moja krásna. Náhodne ho vtiahne pátranie čerstvo prepusteného väzňa Bizóna Malloya po krásnej Velme, bývalej tanečnici v nočnom klube. Náhodne sa zapletie aj do smrti Lindsaya Marriotta, ktorým bol najatý, aby vykúpil od zločineckého gangu ukradnuté šperky. Chandlerov súkromný detektív nie je neohrozeným géniom dedukcie, ale jedincom, ktorý je v priebehu vyšetrovania neprestajne vystavený ohrozeniu života a cti. Dejový spád a akčnosť tak neznamenajú len prehodnotenie klasickej detektívky, založenej na víťazstve racionality a logiky, ale čitateľsky atraktívnou formou umožňujú exponovať, ako sa moderný človek plahočí temnou džungľou zvrátenej spoločnosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Zbohom, moja krásna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zbohom, moja krásna (0.00 EUR)


Stažení Zbohom, moja krásna zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Phil Marlowe (2.)

  Originální název:

  Farewell, My Lovely (1940)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Petit Press (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  ChristineDaee

  29.12.2017

  Ľahulinký príbeh, som zvyknutá na náročnú klasiku, takže priehľadný a na tvrdšie thrillery a horory, takže nie veľmi šokujúci. Ale ten jazyk… slovné spojenia, prirovnania, metafory… tak neuveriteľne omamné, sladké, chvíľami trpké, chvíľami štipľavé až zapáchajúce… ale fantastické… Prirovnám k potešeniu z čítania básne… a napokon je naozaj vtipný 😀

  petr4927

  24.11.2017

  I přes většinu zdejších komentářů si myslím, že Chandler má i lepší kousky (u mě je favoritem stále Dáma v jezeře), nicméně i tohle je velmi zdařilá kniha!

  katka134

  01.02.2017

  Všechny Chandlerovy detektivky jsou vynikající. Pro někoho možná těžké čtení. Snad mi jen vadí, že se Marlowe nechá často zmlátit…

  bertrand

  28.07.2016

  Podle mého osobního názoru nejlepší román s Philem Marlowem. Nebo lépe řečeno můj nejoblíbenější. Příběh je dostatek detektivka, dobrodružno (výprava na lodˇ!), společenský román, aby mne uspokojil. Do toho zamíchejte styl a památné hlášky a máme tu evergreen jak vyšitý.
  Tento názor je ovšem značně pomíjivý, zítra to zase může být Hluboký spánek. Nicméně Loučení s Lenoxem, Dáma v jezeře nebo Vysoké okno u mě tohoto titulu nikdy nedosáhne. Sestřička asi taky ne…

  ber-tram

  10.02.2016

  Hluboký spánek mě vyškolil – byl to jakýsi nultý ročník – nedostatečně! Ve druhé chandlerovce to kupodivu také nějak (…dost kostrbatě) kriminalisticky dopadne, ale musíte se k tomu promanévrovat mířenou palbou sarkastických frků a invektiv nenuceně odkapávajících z potlučené kušny hlavního protagonisty. Získávám nápadný dojem, odkud mají Kulhánek s Kopřivou načteno! 6/16

  pobijecmuch

  26.06.2014

  Tuto knihu výborného amerického spisovatele jsem četl teprve nedávno. Vzpomínám si, že byla i dobře zfilmovaná, ale už je to hodně dávno – rok 1975. Marlowa hrál herec Robert Mitchum a nějaký herecký štěk tam měl i Sylvester Stallone.

  honajz

  11.06.2013

  Po vynikajícím Hlubokém spánku, kdy je kniha doslova nabita hrátkami s jazykem, přirovnáními, určitým cynismem, jasným příběhem i jistým drobnějším duchovnějším přesahem, mne kniha Sbohem buď, lásko má mírně zklamala. Ne že by byla špatná, ani náhodou. Ale s jazykem se zde hraje jen sem tam, chvílemi je to melodramatické, chvílemi cynické a občas dokonce hloupé. Snad nebudu moc spoilerovat, když si položím základní a v knize nezodpovězenou otázku, proč, když její nástroj pomsty selhal, zabila sice již nepotřebného přítele, ale Marlowa, který byl první v pořadí, toho ne? Proč ho nechala žít, když jí o něho šlo primárně? A i jinak si nemohu pomoct, ale stále častěji jsem měl pocit, že sám Chandler se do toho zamotává, a některé postavy se mu každou chvíli hodily jinak, některé motivy nechal vyšumět, a nakonec pošle Marlowovi dokonce anděla strážného v podobě Reda. Takové deus ex machina, když už došly nápady, jak ho dostat na loď. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že zatímco v první knize se chová tvrdě, ale ví, co dělá, zde se chová často jako pitomec, když leze tam, kde nic nezjistí, a navíc mu musí být jasné, že minimálně dostane nabančeno. Prostě se zde Marlowe občas chová jako pitomec, nemůžu si pomoct. Dokonalé jsou ale popisy – nejen prostředí a krajiny a místností, ale třeba i halucinogenního stavu, kdy mám jako čtenář pocit, že mám halucinace taky. Ale jak říkám, i když jde o literární nadprůměr, oproti původně nastavené laťce jde jen o průměr z hlediska stylu, jazyka, a co se příběhu týče, dokonce o mírný podprůměr.

  Skip

  22.02.2013

  Mám moc rád Chandlerův styl psaní a jeho sarkastická přirovnání. Např.: "Byla svůdná jak rozeschlé necky." Samotný případ, který tentokrát Philip Marlowe rozlouskl, není moc zajímavý, ale to vůbec nic nemění na tom, že jde o velmi dobrou knihu. Chandler umí v několika větách skvěle vystihnout charakteristiku postavy a prostředí umí popsat tak, že vyloženě vklouznete do místa děje, cítíte pachy i vůně, a to dělá z jeho tvorby něco, k čemu se moc rád vracím.