Záhada hlavolamu PDF, ePub, Kindle

By | 06/28/2018

Záhada hlavolamu

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Záhada hlavolamu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Záhada hlavolamu (0.00 EUR)


Stažení Záhada hlavolamu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Stínadelská trilogie (1.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (123)

  Přidat komentář

  Iki1

  07. března

  Hodně dlouho jsem ji neměl v ruce. Díky čtenářské výzvě jsem z ní setřel prach a vnořil se hluboko do svého mládí. A opravdu stojí za to zavzpomínat!

  KaP

  14. února

  Nevěřila bych, jak moc mě bude bavit tato klasika, ke které jsem se dostala až po Divergenci, Labyrintu a dalších současných dílech.

  Nielada

  13. února

  Konečně jsem se ke knize dostala, z dětství jsem znala příběh pouze z komiksového zpracování. Ačkoliv jazyk může v dnešní době působit lehce zastarale a charakteristiky staví hlavní hrdiny až do pohádkového světla, má to tedy dost do sebe a můžu jen vřele doporučit.

  spider.rio

  03. února

  ( AudioKniha ) jako malý jsem tyto knihy od Foglara četl furt a nejlépe dlouho do noci a ne a ne jít spát i když se druhý den muselo vstávat do školy.
  Poslouchání této knihy bylo příjemné, při práci se člověk vrátí do dětských let.

  Ivo1973

  14. ledna

  Jako kluk jsem tuto knihu četl několikrát. Vynikající příběh, který dokáže vtáhnout do děje.

  slunicko1958

  29.12.2017

  Knížka mého dětství, dárek k narozeninám s rokem vydání 1968. Příběh o kamarádství, odvaze, pravdě, cti… Nádhera.

  Chesterton

  11.12.2017

  Četla jsem až na počátku puberty svých dětí – škoda, že jsme se nepotkali v dětství:(( Pan Foglar dokázal stvořit bezkonkurenční svět dětské fantazie se kterým musí souznít téměř každý:)) Je znát, že knihy jsou podloženy jeho osobním vztahem ke skautingu a klukům tohoto věku!
  Moji kluci měli v oddíle velice svérázného Červenáčka:))

  micha-ella

  09.12.2017

  Nevím, jestli existuje nějaká Foglarovka, kterou jsem nečetla. Byly to v mém dětství nejoblíbenější knížky. Dodnes mám schovaný knoflík, vyrobený ze srnčího parůžku při plnění bobříků. Krásné knížky, krásná dobrodružství, krásné časy!

  eleryn

  16.11.2017

  K mé radosti jsem se dostala na zahraniční stáž do Řecké Thessaloniki a mimo učení českého jazyka děti z řecko-českých rodin, jsem se zapojila do recenzí knížek české knihovničky, která se tu pomalu rozrůstá 🙂
  A zde je moje recenze na tuto knihu:
  Tajemné uličky Stínadel skrývají dávné tajemství, které zatím nikdo neodhalil. Když tu se jednoho dne blízko Stínadel, území Vontů, objeví na zdi namalovaný ježek v kleci. Tím se rozpoutá velké pátrání, u něhož nechybí skupina kluků, která si říká Rychlé šípy. Kamarádi Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Rychlonožka a Červenáček se snaží záhadu ježka v kleci rozlousknout. K tomu je však potřeba vydat se mezi Vonty do Stínadel, ale běda, jestli nebudete mít na sobě připnutý velký žlutý špendlík. Rychlé šípy se vydávají na cestu plnou dobrodružství, a tak se na řádcích jejich časopisu TAM-TAM pomalu odkrývá život Jana Tleskače a samotná záhada hlavolamu.

  85098211

  24.08.2017

  Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha – četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

  Melancholie

  23.08.2017

  Vždycky mi bylo líto po přečtení této knihy ,že nežiju v Praze a v té době. Představa svého vlastního dobrodružství ve Stínadlech mě dneska láká stejně jako před lety . Krása

  marwinmh

  16.08.2017

  Konečně jsem se rozhodla přečíst si legendární Foglarovku a příjemně mě překvapila, během čtení jsem byla napnutá, jaké tajemství ježek ukrývá, líbila se mi hloubka přátelství Rychlých Šípů.

  Šalvěj

  01.08.2017

  Poprvé jsem ji četla v 10. Doma jsem nosila žlutý špendlík (venku jsem se neodvážila). Pohltil mě svět Rychlých Šípů. Když jsem po dlouhé době shlédla seriál z 60. let a poté i barevný film, dostala jsem chuť se ponořit do této knihy znovu. Při čtení máte chuť vyběhnout a hledat svá vlastní Stínadla ( a že je v mém městě máme, sice relativně malá, ale přesto stínadelská, jen čekám, kdy z rohu vyběhnou rychlé šípy v patách s vonty),

  Mistr119

  07.07.2017

  Proč zrovna Záhada hlavolamu získala tolik slávy? 🙂 Mně přijde stejně dobrá jako ostatní foglarovky. 🙂

  TomK

  02.07.2017

  Tohle je prostě klasika! Dobře se čte, je napínavá, vtipná, obsahuje vše, co skvělá kniha má mít. Díky ní si vždycky vzpomenu na ty časy, kdy člověk lítal po venku a objevoval různé "záhadné" místa a víc k životu nepotřeboval. Opravdu by si jí měl přečíst každý v každém věku.

  ComposeAdela

  09.06.2017

  Klasika, kterou si vždycky ráda přečtu znovu. 🙂

  Kopretina

  25.05.2017

  Po desítkách let přečteno a – opět jedním dechem. Tentokrát se syny, kteří při čtení ani nedýchali. Foglarovky je vzaly za srdce, a tato, tak ta je prostě nej. Před panem autorem se dá jen smeknout!

  Atanone

  25.05.2017

  Kniha mého dětství. Komiksové sešity jsme měli tak "očtené" že se rozpadaly a s knihami to bylo podobné.
  Akorát jsem neměla ráda Mirka Dušína..ale zato Červenáček a Rychlonožka,to byli moji "koně".
  Hrozně jsme to tehdy prožívali- a vlastně i teď když se k foglarovkám dostanu,zjišťuju,že kouzlo trvá.
  Bylo to naše dětství tak nějak prostší. Stačilo nás ráno vypustit ven "se slepicemi" a večer nás zase zavřít- o zbytek jseme se postarali sami..

  Abrakadabra

  18.05.2017

  Už od mala jedna z mých TOP knih. Příběhy Rychlých šípů nejspíš nikdy nezestárnou a to je dobře. V dnešní hektické době je třeba, se umět na chvíli zastavit a najít v sobě toho malého kluka, který touží po dobrodružství.

  lin24

  22.03.2017

  Knížku jsme četla někdy na základní škole. Dodnes si pamatuju, jak se mi líbila tajemná atmosféra Stínadel a hrozně jsem toužila tam bydlet. Dnes už to tak neprožívám 🙂 Ale příběh se mi líbí pořád, ráda jsem se vrátila do dětských let…

  StihOMam

  17.03.2017

  Úžasný, nestárnoucí příběh, který určitě nejen ve mně vyvolal silný pocit a touhu něco takového zažít. Mít takovou klubovnu… A proč u nás v zapadákově nejsou taková temná místa, spletité uličky, velká dřevěná vrata, kočičí hlavy nesoucí pleskot mých nohou a proč neznám někoho, kdo nosí žlutý špendlík?
  Dodnes mě těší, že moje mládí provázel Foglar a jeho Rychlé šípy spíš než dnešní čarodějové a Mládí v hajzlu.

  hanak_v_exilu

  15.01.2017

  Jaroslav Foglar napsal spoustu skvělých knih, ale málokterá se může pochlubit takovou atmosférou jako Stínadelská trilogie. Pří čtení jsem se cítil, jako kdybych byl šestým členem Rychlých šípů a prožíval všechno dobrodružství s nimi. Záhada hlavolamu má neuvěřitelné kouzlo, které nevyprchá ani po dvaceti letech a pátém přečtení. A pořád je stejně napínavá.

  RichardvonT.

  12.01.2017

  Slovem "kult" by se mělo pokud možno co nejvíce šetřit a štve mě, když se jakákoliv pakulturní blbost označuje za "kultovní".
  Tady však říkám KULT, na tom trvám, zde stojím a nemohu jinak! :-)))

  simecef

  12.01.2017

  No jo, málem bych na tento bestseller pro prepuberťáky zapomněl! Kultovní věc, z které i po opakovaném přečtení běhá mráz po zádech. Aneb kdo z nás po přečtení nechtěl alespoň na týden žít v Praze!?

  čtenářka4

  26.12.2016

  Klasika dětské dobrodružné literatury.

  Heidi9

  04.12.2016

  Úžasná knížka, jako malá jsem vždycky strašně chtěla být Vont a bydlet ve Stínadlech =D dodnes ji ráda čtu znovu. Takových pěkných knížek není nikdy dost =)

  baty

  28.11.2016

  Četla jsem to už jako dospívající a teď jsem se k tomu vrátila. Knihy Jaroslava Foglara jsou napsané takovým způsobem, že to můžou číst čtenáři všech věkových kategoríí.
  Při zážitcích Rychlých šípů jsem měla husí kůži, srdce až v krku a pocit, že to vše prožívám s nimi.

  haki34

  18.11.2016

  V tejto knihe som sa prvykrat zoznamila s Rychlymi sipmi… Pribeh Jana Tleskaca, precitany este v starom kostole a nasledne v klubovni – no husia koza na chrbte a zneistenie, ci je pribeh s vrazdou fakt pre deti a knizka sa k nam do detskej nedostala omylom 😀
  Mena ako Losna a Maznak ma matali aj v snoch a fascinovala ma hierarchia Vontov, rozdelenie a usporiadanie naroda v klukatych ulickach… A do toho velmi roznoroda 5ka kamaratov z RŠ , prenasledovana famoznym Bratrstvom kočičí pracky 😉
  Tamˇ-tam vs. Zberač… Opisovanie časopisov už dnes decká nezažiju… A asi ani taketo dobrodruzstva (pokial sa trebars nezucastnia zazitkoveho tabora a pod…)
  Pane Foglar , 5* !!!

  Madlenka_Knihy

  17.11.2016

  Je to ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a budu číst společně s knihou Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta!!!

  koczanska

  10.11.2016

  Ve svých třiceti jsem udělala neuvěřitelný objev. Ten Foglar s jeho Rychlými šípy je neuvěřitelně čtivý a napínavý. A já jako malá četla dívčí romány – nuda. Jak se říká: pozdě, ale přeci.