Záhada čínskeho klinca PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Záhada čínskeho klinca

Obchodník se starožitnostmi najde po návratu z cesty doma bezhlavé tělo své ženy. Příbuzní ho obviní z vraždy. Ovšem soudce Ti má pochybnosti a pátrá po důkazech. Jakou roli v tom hraje otrávený jasmínový květ, lepenková skládačka, nález hlavy bez těla a vražda pomocí hřebíku? Dopátrá se soudce Ti pravdy?

Z anglického originálu Robert van Gulik: The Chinese Nail Murders, ktorý vyšiel vo vydavateľstve The University of Chicago Press 1977, preložila Oľga Ruppeldtová-Andrášová. V knihe sú použité dobové ilustrácie autora v pôvodnom čínskem štýle Ming.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Záhada čínskeho klinca zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Záhada čínskeho klinca (0.00 EUR)


Stažení Záhada čínskeho klinca zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Příběhy soudce Ti (5.)

  Originální název:

  The Chinese Nail Murders (1961)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  Ivan F

  11. března

  Chronologicky trinásty (respektíve dvadsiaty prvý, ak rátame aj poviedky z knihy Judge Dee at work) príbeh o sudcovi Ti a jeho verných pomocníkoch nás privádza do mestečka Pei-Chow ďaleko na severe vtedajšej čínskej ríše. Príbeh je zasadený do zimy roku 676 a ako celok je ponurý, studený a smutný. S odstupom času sa mi spolu s Vraždou v Kantone javí ako pomyselný top príbehov o sudcovi Ti, hoci Náhrdelník a kalabasu z môjho pohľadu nič neprekoná. Chlad, ktorý na čitateľa dýcha z každej strany príbehu je umocnený Gulikovými postrehmi o zmysle života, predsa už v tom čase vedel, že je nevyliečiteľne chorý a to sa premietlo aj do príbehu. Koniec koncov, príbehy o sudcovi Ti som prečítal opakovane a nikdy ma nenudili a ani nesklamali a to napriek tomu, že moment prekvapenia pri prvom čítaní sa už nikdy nezopakuje. Jednoducho Gulik je osvedčená kvalita a to opakovane.

  kyssling

  08.10.2017

  Moje první seznámení se soudcem Ti proběhlo celkem solidně. Tedy po pravdě, čekal jsem malinko více vzhledem k hodnocení …

  t.adm

  19.03.2017

  Ze začátku jsem měla problém s čínskými jmény, ale později už žádné problémy nebyly. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a říkala jsem si, jo, bylo to fajn, ale dám 4 hvězdičky. Pak jsem si ale začala vybavovat krásné myšlenky knihy, jak vše do sebe zapadlo, vše bylo krásně dobarvené, asi to zní blbě, ale cítila jsem jakousi vnitřní vyrovnanost 😀 :)… Tato kniha není jen detektivním příběhem, je i možností nahlédnout do mysli tak významné osoby, jako byl náčelník Ti. Krása.

  kamibe

  10.10.2016

  Byla jsem moc ráda, že jsem měla s sebou ještě tuhle knížku, kterou jsem původně už chtěla jen odnést do knihovny. Po přečtení Saerovy útlé, ale pro mne příšerné knížky Pátrání byl van Gulik pro mne naprostým pohlazením.
  Souhlasím s woodwardem.
  Tahle knížka trochu zahojila moje rozjitřené čtenářské nitro.
  Upoutaly mne detaily jako klečení před soudem a vyjadřování o sobě nikoli já jsem…, já se jmenuji…, ale "tato bezvýznamná osoba je…" nebo pobíjení čelem o zem na znamení úcty nebo vichruvzdorná svítilna ze silného naolejovaného papíru.
  Možná že moje období detektivek zase obnovím.
  U Gulika oceňuji také to, že dovede do líčení zabudovat životní moudra.

  woodward

  17.08.2015

  Je vpravdě úžasné, jak si Van Gulik dokáže poradit s vyprávěním o hrůzách, tragédiích a surovostech, aniž by jeho příběhy působily přehnaně ponurým dojmem. Cesty výkonu práva a spravedlnosti ve staré Číně jsou drsné, mordy jsou krvavé, ale čte se to všechno v báječné pohodě. A tak má detektivka vypadat – jako pohádka pro dospělé. Detektiv je poslem Dobra, potírajícím Zlo. O ničem jiném to není – a ani nemá být.

  elizabeth_ba

  11.04.2015

  Spolu s Vraždou v Kantonu asi nejlepší a zároveň nejsmutnější z van Gulikových daleko více než jen detektivních příběhů. Z tohoto, kromě v det. románech o soudci zcela běžné logiky (doplněné pěknými skládačkami z rozstříhaného čtverce papíru), doslova sálá chlad a zima a objevují se Tataři a Ujguři (aha, ti byli minule v Bludišti) a vojáci – ti tam byli taky… A už ve druhém díle v řadě soudce uvažuje o tom, že by ukončil své veřejné působení (prvním bylo zase Bludiště) a v obou případech mu v tom zabrání zásah shůry… V tomto díle mám (bohužel) poslední možnost oslovit soudce Ti a všechny jeho milé nejbližší spolupracovníky s pozváním na šálek čaje a také vidět padat květy na sníh (což se mi v naší zeměpisné šířce ještě nikdy nepodařilo spatřit)…

  Rooz

  27.09.2014

  Spletitý a velmi čtivý příběh líčený bystrou myslí vypravěčovou. Hlavní postava, soudce Ti, postupně rozmotává klubko událostí, aby odhalil zločin. Netradiční doba i prostředí dodávají vyprávění silné osobité kouzlo. Autorův vypravěčský um, morální odkazy a postřehy životních paradoxů řadí dílo zcela jistě mezi klenoty krimi literatury. Nelze než doporučit.

  honajz

  02.09.2014

  Už předchozí příběhy soudce Ti se vyznačovaly smutkem, odehrávaly se v zimě, navozovaly studenou a nijak veselou náladu. Záhada čínského hřebíku v náladě těchto povídek pokračuje – opět se děj odehrává v zimě, všude smutek, chlad, sníh, pusté pláně… A víc než kdy jindy platí, že se Van Gulik zabývá ani ne tak samotnými případy (kterých je nyní nikoliv tři, ale čtyři), jako spíše jistým bilancováním se životem. Najdeme zde mnohá zamyšlení nad absurdnostmi života, kdy velké porážky se mohou proměnit ve velkou výhru, a následně opět ve vnitřní prohru, jíž ani vnější konečná sláva na jasu nepřidá. Pokud knihu teprve budete číst, soustřeďte se tedy raději na tuto rovinu, jsou zde mnohá moudra a zajímavá zamyšlení. Např. to, že pravidla se musejí dodržovat, jinak nastane chaos. Co se případů týče, jsou zajímavě postavené, vykreslené až někdy mrazí (zadní dvorek se sněhulákem nebo rozkvetlý strom), jen snad zamrzí, že jeden ze způsobů vraždy se objevil v jednom z dřívějších románů, se skoro stejnou zápletkou s otevřením hrobu. Závěr je smutně poetický, zvláštní, a povyšuje celou tuto knihu nad běžnou úroveň detektivky.

  wooloong

  23.09.2013

  Všechny detektivky Roberta van Gulika, jejichž společným jmenovatelem je poctivý, neúplatný, bystrý a charismatický soudce Ti jsou prostě geniální! Záhadné příběhy, tajemné zločiny, barvité vyprávění a dokonale vykreslený exotický svět staré Číny mě pokaždé dokonale pohltily a dovolily vydechnout až na poslední stránce, kde došlo k odhalení, odsouzení a také popravení bídného zločince (jak je pravidlem v čínských detektivkních románech, kterými se nechal autor inspirovat). Všechny Gulikovy detektivky jsem četla s odstupem let několikrát. I když se mi po prvních několika stránkách vybavila celá zápletka a její řešení, neodolala jsem té báječné a neopakovatelné atmosféře, kterou dokázal autor tak skvěle vytvořit.
  V tomto příběhu je na konci řešeno dost závažné mravní dilema. Doufala jsem, že soudce Ti přeci jen trochu povolí ze svých zásad, ale zůstal pevný jako žula.

  vitavita

  04.04.2012

  Kniha, která se dá přečíst vícekrát ….

  Lucila

  14.12.2011

  Soudce Ti je kvalita. Je to standardní čínská detektivka, která nezklame.