Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole

Poľský autor kriminálnych príbehov Jerzy Edigey (1912—1983) je dobre známy nášmu čitateľovi z viacerých slovenských a českých prekladov.

Na rozdiel od mnohých autorov tohto žánru Edigey neopisuje vykonštruované vraždy, nepomáha si násilnými scénami a lacnými efektmi a jeho vyšetrovatelia nie sú geniálni detektívi. Edigeyove kriminálne romány vychádzajú z reálnej skutočnosti a zločiny, ktoré opisuje, sa mohli kedykoľvek stať. No aj z týchto zdanlivo bežných prípadov sa mu podarilo vyťažiť dramaticky účinné príbehy, v ktorých krok za krokom sleduje prácu vyšetrovateľov, pričom preniká k podstate zločinnosti a najčastejšie ju objavuje v túžbe po rýchlom zbohatnutí a vo vidine prepychového života.

Prvý príbeh tohto výberu Výstrely na rázcestí je zaujímavá psychologická štúdia staršieho muža, ktorý sa z lásky k peknej mladej žene dostáva do rozporu so zákonom.

Dej druhého príbehu Smrť čaká pred oknom sa odohráva v malej dedinke pri Varšave, kde pokojný život naruší vražda a rozmáhajúca sa narkománia mládeže.

Príbeh jednej pištole je rekonštrukcia skutočnej udalosti. Vraždou príslušníka bezpečnosti sa začína séria dlho neodhalených prepadov.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole (0.00 EUR)


Stažení Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Strzaly na rozstajnych drogach / Smiercz czeka przed oknem / Dzieje jednego pistoletu (1970)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  gasto41

  20.05.2017

  "Výstrely na rázcestí" sú klasickou detektívkou, kde je rozuzlenie je obrovským prekvapením. "Príbeh jednej pištole" je tak trochu reportážou, pochopiteľne veľmi vydarenou. Ešte lepší sa mi zdal "Tvrdohlavý milicionár", ktorý však žiaľ do slovenčiny preložený nebol.

  moničina

  13.04.2017

  Príbeh jednej pištole je moja top kniha od Edigea. Na základe príbehu si viem predstaviť atmosféru Varšavy v 60. rokoch. Smrť čaká pod oknom je tiež veľmi napínavá s prekvapujúcim odhalením. Celá trojica príbehov je veľmi zdarilá, i keď prvý príbeh Výstrely na rázcestí je trochu výstredný a v skutočnom živote asi dosť nereálny.

  Ondrej _

  14.06.2013

  Jedna z mojich prvých prečítaných detektívok, napriek tomu že dej sa odohráva v 70tych rokoch v čase poctivého socializmu plnom súdruhov, nenudí a rád sa k nej vraciam