Vražda v Kantone PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Vražda v Kantone

Detektivní příběhy Roberta van Gulika patří stále mezi nejoblíbenější díla tohoto žánru. Čtenář je zábavnou formou seznamován s rozmanitými detaily čínského života i s čínským myšlením. Detektivní příběh Vražda v Kantonu je však přece jen něčím odlišný. Soudci Ti v Kantonu vstupují do cesty v několika vzájemně se prolínajících příbězích i příslušníci jiných národností – Arabové a Tankové. Situace ve městě se soudci Ti zdá nepřehledná. Vyslovuje obavu, aby v Kantonu nebyly právě těmito menšinami vyvolány nepokoje. Šéf arabské obce v Kantonu Mansúr usiluje soudci Ti o život, ale toho vede intuice ke spravedlivému potrestání zločinu…Kniha v českém jazyce!


Stažení Vražda v Kantone zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vražda v Kantone (0.00 EUR)


Stažení Vražda v Kantone zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Příběhy soudce Ti (14.)

  Originální název:

  Murder in Canton (1966)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  frantisek8863

  31.07.2017

  Dobrá kniha, po několika knihách od van Gulika jsem si vypěstoval vztah k lidem okolo soudce, tak byl závěr smutný a postrádal jsem Ma Žunga.

  Marián27

  13.10.2016

  Vražda v Kantone mi spočiatku prišla ako priemerná knižka od môjho oblúbeného detektivkára ale neskôr som zistil že je to jeden z najlepších počinov Roberta van Gulika. Nielen detektívka ako ma byť ale hlavne pútavé čítanie, opisy ktoré nenudia a priblíženie čitatelovi prostredie starej Číny. Kniha tak isto "rieši" otázku Arabskej komunity a vnímanie ich náboženstva a ostatních ako bezbožníkov, slovom aj keď sa dej odohráva v starej Číne tento problém je aktuálny aj v dnešných časoch. Mínus je podľa mňa asi stred knihy keď sa mi dej (rovnako ako sudcovi Ti situácia v Kantone) zdal strašne neprehladný. Ono to sudca nakoniec rozmotal a hlavná dejová línia sa mi páčila asi najviac ale kto je otcom dvojčiat zistil asi nejakým zvláštnym vnuknutím.
  A jedna zaujímavosť na záver. Sudca Ti oklamal hlavného zlosyna tým istým spôsobom ako hrdinka poviedky Slavičí hnízdo od Agathy Christie svojho manžela. Že to aj manžela a aj sudcovho protivníka stálo život hádam nemusím písať. 🙂
  Vražda v Kantone sa spolu s Prípadom čínskeho zlata a Záhadou čínskeho klinca stala mojou ďalšou oblúbenou od majstra Gulika. Super!

  elizabeth_ba

  24.04.2015

  Opravdová Opona soudce Ti…
  Bohužel jsem tento poslední příběh soudce Ti četla už jako druhý v pořadí, ale už tehdy mi v závěru příběhu na srdce sahala studená ruka. Po přečtení celé série plánuji znovupřečtení a při vztahu, který jsem si během jednotlivých příběhů k soudci Ti a jeho nejbližším spolupracovníkům vytvořila, předpokládám, že mi při něm bude ještě o cosi hůře…

  Editace po druhém čtení: Tohle předčilo i Curtain s mým jiným oblíbeným detektivem (H. Poirotem). A přesně dle předpokladu došlo v úplném závěru i na slzičky… Van Gulik nikdy rozuzlení příběhu neodbyl a tady jeho napětí stupňoval až do úplného (hořkého) konce. V momentě, kdy se zdálo, že už odkryl (autor) i soudce všechny své karty téměř současného příběhu (problémy totiž dělá arabská komunita, jejíž skutečný počet nebyl znám dokonce ani soudci Ti), ještě přijde s něčím novým, v hlavní roli meč Dešťový drak aneb jak soudce Ti a Ťiao Taj zamezili tomu, aby to tenkrát s Čínou dopadlo podobně jako o něco později s Indonésií…

  honajz

  01.10.2014

  Těžko se mi četl poslední případ soudce Ti. Dva z hlavních hrdinů jsou ostatně pryč, a nic veselého nás nečeká. Jemný humor se také chvílemi, zdá se, vytratil. Ale jinak má kniha hutnou atmosféru, zajímavou zápletku s několika podzápletkami, a nové věci, území a teritoria, jež objevujeme. Bude to možná znít urážlivě, ale není to tak myšleno, když případy soudce Ti přirovnám k Asterixovi. Jeho příběhy také dávaly nejen mladým lidem možnost poznat některé historické a místní skutečnosti a neznámá fakta. Stejně tak Van Gulik vždy vytáhne z rukávu (ano, i touto úsloví je rodem z Číny) nějaké zajímavosti, neznámá fakta, nové pohledy. O životě té doby věděl snad vše. I proto opět kniha působí tak živě a plasticky, jako by se člověk těmi křivolakými uličkami sám procházel. Škoda, že šlo o poslední Van Gulikovu knihu se soudcem Ti. Je to sice mistrovské loučení, ale loučení.

  TessVond

  29.08.2013

  Skvělý, propletený příběh se smutným koncem 🙁

  vitavita

  04.04.2012

  Několik kriminálních případů najednou to je ono ….