Vojna a mír IV. PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Vojna a mír IV.

Popis napoleonských válek (resp. ruského tažení). Popisuje rodinu šlechtice Andreje Bolkonského. Bolkonskému zemře při porodu žena, on odchází do války, proslaví se. Nebojí se smrti a nezáleží mu na životě.
Na dovolené se seznámí s mladou Natašou Rostovou, s níž se do sebe zamilují. Tím Andrej získá znovu zájem o život. Postupně v něm vzrůstá odpor k válce. Dále zde vystupuje Pierre Bezuchov, který je nositelem Tolstého myšlenek, hodnotí dění kolem Napoleona. Bezuchov šel do války ze zvědavosti, postupně se v něm zrodí odpor k násilí a prochází válkou jako pozorovatel. Dostává se do blízkosti Napoleona a chce ho zastřelit, ale neudělá to.
Andrej se nakonec dostává těžce raněný domů, kde ho ošetřuje Nataša, které zemře v náručí. Nataša se nakonec vdává za Bezuchova.
Tolstoj v tomto díle odsuzuje války a násilí, a to i obranné.
Na náměty románu Vojna a mír složil stejnojmenou operu Sergej Prokofjev.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vojna a mír IV. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vojna a mír IV. (0.00 EUR)


Stažení Vojna a mír IV. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Vojna i mir

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  TipsyChipsy

  25. února

  V posledním díle se opět prolíná soukromá linie osudů hlavních hrdinů a válka s Napoleonem. Bez spoilerů by se dalo celkově říct, že všechno dobře dopadlo! Musím tedy smeknout před Tolstého uměním popsat hnutí lidské mysli. Ať už popisuje umírání, lásku, námluvy, všechny pocity člověka, je to tak skutečné a při tom takové umění. Obyčejné osudy umí popsat jako bublající kotel emocí. Ale životy konkrétních osob zřejmě autorovi měly posloužit k hlavnímu úkolu: zobrazit válku jako celek z blízka i komplexně. Glosuje číny "geniálního" Napoleona, který prohrál a vlastně relativizuje všechna rozhodnutí generálů všech armád. Trápí ho otázky moci a rozumu a odpovědnosti. Co vlastně hýbe národy? Je paradoxní, že obyčejní lidé, kteří mají ve válce přímou účast, mají nejmenší moc. A naopak.

  eva-lupen

  16.05.2015

  Teda ty svoje věčné komentáře si opravdu mohl autor odpustit. Myslela jsem, že to zvládnu, ale ke konci už jsem je také přeskakovala. Jinak příběh super.

  Nahnilaruka

  23.07.2014

  Jak bych začal :)… ve III. dílu Tolstý začal omezovat děj na úkor popisu bitev a filozofování, proč se stalo to a to a ne to a bylo to způsobeno tím a tím. IV. díl, od kterého by člověk očekával ukončení a dotáhnutí dějové linky, dává těmto očekáváním pěkně "na prdel".

  Více než ději se autor věnuje právě již zmiňovanému popisu bitev a filozofování, které je, troufám si říci, pro 90% dnešních čtenářů naprosto ubíjející a zničující. Odhadem bych řekl, že děj je v poměru s filozofickými úvahami v poměru 50:50 a posledních 40 stran jsem se naprosto přemáhal, abych je dočetl.

  Následující odstavec obsahuje spoilery!

  Mrzí mě, že závěr knihy byl takový odfláknutý, kdy autor naprosto přeskočil a ošidil spojení Piera a Nataši / Nikolaje a Marji, nezmínil se o konečném osudu důležitých postav (případně jej nerozvedl, nezacházel do jejich vnitřních pocitů atd., jak bylo v prvních dvou dílech zvykem), jako byl například Dolochov nebo Soňa a další. Vlastně vysvětlen osud byl jen u postav, jenž zemřeli. Klady jsou stejné jako v předešlých dílech, jen se vyskytují v menším počtu.

  Celkově úroveň knížky sráží nudné pasáže, kdy autor filozofuje, děj již není tak spletitý, zábavný ani spádovitý, spíše se vleče a v jeho průběhu všichni umírají. Čekal jsem mnohem více, celkové hodnocení 60%.