Vojna a mír II. PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Vojna a mír II.

Popis napoleonských válek (resp. ruského tažení). Popisuje rodinu šlechtice Andreje Bolkonského. Bolkonskému zemře při porodu žena, on odchází do války, proslaví se. Nebojí se smrti a nezáleží mu na životě.
Na dovolené se seznámí s mladou Natašou Rostovou, s níž se do sebe zamilují. Tím Andrej získá znovu zájem o život. Postupně v něm vzrůstá odpor k válce. Dále zde vystupuje Pierre Bezuchov, který je nositelem Tolstého myšlenek, hodnotí dění kolem Napoleona. Bezuchov šel do války ze zvědavosti, postupně se v něm zrodí odpor k násilí a prochází válkou jako pozorovatel. Dostává se do blízkosti Napoleona a chce ho zastřelit, ale neudělá to.
Andrej se nakonec dostává těžce raněný domů, kde ho ošetřuje Nataša, které zemře v náručí. Nataša se nakonec vdává za Bezuchova.
Tolstoj v tomto díle odsuzuje války a násilí, a to i obranné.
Na náměty románu Vojna a mír složil stejnojmenou operu Sergej Prokofjev.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vojna a mír II. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vojna a mír II. (0.00 EUR)


Stažení Vojna a mír II. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Vojna a mír (1951)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  KMiriam

  06. března

  Nadčasový román a filosofická kniha v jednom. Tolstoj v ní mistrně líčí příběhy ruské šlechty, kde plasticky propracované postavy, z nichž každá je zároveň nositelem nějakého důležitého přístupu k životu, ale především barvitě popisuje napoleonské bitvy, které prokládá pozoruhodnými filosoficko-historickými úvahami, jimiž i kniha vrcholí a se uzavírá.
  Závěrečný epilog je prostě koncert. Do jaké míry se člověk podílí na vzniku historické události a vraždění s ní spojené? Může více informací o příčinách zla ospravedlnit vraha? Ať už je znalost okolností, psychologie, dějinný kontext, či jiná osobní podmíněnost?
  Rozhodují o válce rozhodnutí mocných, či ti, kdo jim moc propůjčili, nebo ti, kdo naplňují jejich vůli? Nebo se události valí jakýmsi samospádem, vzájemnou provázaností s událostmi předchozími?
  Do jaké míry je člověk svobodný? Ačkoli touha po svobodě je hybatelkou lidských dějin, všichni jsme trvale podmíněni nesčetnými omezeními, vlastně nikdy ne svobodni zcela a přeci je tu něco, co nás za svobodou stále žene.
  Kdo a jak má právo hodnotit dějiny a která kriteria se při tom hrají roli?

  Kniha je to geniální a neuvěřitelně nadčasová. Doporučuji každému nejen si přečíst, ale i si ji po letech zopakovat.

  TipsyChipsy

  05. února

  Druhý díl je spíše mírový, ukazuje sice situaci vojska, ale podíváme se hlavně na život šlechty v Rusku. Jejich život je pohodlný a marnotratný nebo fiosofující. Někdo je slušný, někdo naivní, vypočítaný, neschopný. V závěru nabere osud Nataši nečekaný obrat špatným směrem a je to dost napínavé. Milostné peripetie a trápení jsou nadčasové. Další dva díly jsou před námi…

  Melic

  10.08.2017

  Kniha je to rozhodně velkolepá, přínosná informacemi. Je vidět, že Tolstoj byl velmi zapálený do událostí zde popsaných, takže se historickému pozadí a svému pohledu na něj občas věnoval i více, než by pro mě bylo ideální.

  miromi2

  26.08.2016

  Trochu rozvláčne ,ale má to cenu si prečítať. Epilóg druhá časť – tá tam nemusela byť.

  tweety207

  08.08.2014

  Po přečtení tohoto románu mi nezbývá nic jiného, než bezmezný obiv k autorovi. Je to neskutečně poutavá kniha a jsem jenom ráda, že jsem překonala všechny předsudky, které jsem předtím měla a pustila se do čtení. Tolstoj je prostě génius.

  Nahnilaruka

  04.07.2014

  druhý díl má stejné klady i zápory jako předcházející část. Dostáváme se neustále hlouběji do děje a autor čím dál více směřuje k tématice napoleonských bitev na úkor děje. 90%

  Erezka

  23.11.2013

  Ze začátku jsem byla nadšená, je to ale hodně dlouhé a ke konci jsem si už přála, abych to konečně měla přečtené.
  Historický popis bitvy mi nevadil, ale autorovy úvahy o historických souvislostech byly velice často nepříjemně zdlouhavé. Samotný děj se mi hodně líbil, hlavně mi přišlo zajímavé to, jak ukazoval tehdejší ruskou společnost.

  packlik

  26.04.2013

  Kniha se mi čte velice ztěžka. Ačkoli se považuji za vášnivou čtenářku a od čtené knihy se občas opravdu nedokážu odtrhnout, tak v tomto případě se mi to rozhodně nestávalo. Uvažuji, že druhý díl odložím a že možná časem budu mít chuť se k němu vrátit. Annu Kareninu jsem přečetla téměř bez dechu, Vojna a mír mě ale tolik nezaujala. Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů, příliš často mění postavy svoje cíle a názory (a partnery). Ale musím uznat, že pěkně vykresluje společenské kruhy carského Ruska.

  Okřídlená li

  V současné době mám přečtené pouze první dva díly, ale nemůžu si je vynachválit. Někoho by možná mohly odradit několikastránkové konverzace ve francouzštině nebo záznamy večírků, ale já se nezastavím před ničím. Viděla jsem to jako film, letos v lednu jej promítaly na ČT2, a musím říct, že mě uchvátil. Nataša Rostovová sice nesplňuje románovou předlohu, ale popravdě mi to moc nevadí. Andrej Bolkonskij! :)))

  pajonek

  vojna a mír ………asi opravdu jedno z nejlepších knižních děl historie, moc mne nenadchlo ted uváděné čtyř dílné filmové zpracování na čt2 /?/ ……..ale stáhl jsem si americkou filmovou verzi z roku 1956 s henry fondou a katherine hepburnovou a teké slavnou čtyřdílnou bondarčukovu epopej …… tu se nedá nic říci –skvělé – a povšimni si reklamy nad těmito příspěvky, 4dílné CD namluvené rozhlasové hry – tak to je poslouchací suprovina ……………

  tsal

  Celé dílo jsem přečetla již dvakrát a pokaždé jedním dechem. Jediné, co mi vadilo, byly filozofické pasáže, v nichž se autor víceméně stále znovu a znovu opakoval a tak už je ke konci ani nemělo cenu číst.