Vesmír na pleciach PDF, ePub, Kindle

By | 07/05/2018

Vesmír na pleciach

Libby Stroutovú vraj každý dobre pozná – veď pred pár rokmi ju vyhlásili za najtučnejšiu tínedžerku sveta. No ni¬kto sa neunúva nazrieť jej do duše, aby zistil, kým naozaj je a čím si prešla.
Jacka Masselina vraj tiež každý dobre pozná. Je šarmantný, má štýl a vie, ako zapadnúť. No nikto netuší, že skrýva tajomstvo: trpí zriedkavou neurologickou poruchou a nie je schopný rozoznávať ľudí. On sa však tvári, že je nad vecou a nikoho si príliš nepúšťa k telu.
Až kým nestretne Libby. Na začiatku ju Jack pred spolužiakmi kruto poníži a ona mu za to jednu strelí. Naj¬prv na seba zazerajú, no neskôr príde čosi, čo nečakali… postupne sa medzi nimi rodí zvláštne priateľstvo. On začne obdivovať Libbinu odvahu, razantnosť a veľké srdce, jej sa zasa zapáči Jackov šarm, zmysel pre humor, oddanosť blízkym. Odkedy trávia veľa času spolu, už necítia takú osamelosť v duši. Jednoducho tak to je – niekedy stretnete človeka, ktorý vám obráti celý svet hore nohami.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vesmír na pleciach zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vesmír na pleciach (0.00 EUR)


Stažení Vesmír na pleciach zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Holding Up the Universe (2016)

  Žánr:
  Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (78)

  Přidat komentář

  pink_ivy

  dnes

  Předchozí autorčina knížka se mi líbila o poznání víc. Tady jsem si moc nesedla s hlavními postavami. Každopádně díky krátkým kapitolám se to poměrně rychle četlo. Ono je to celé dobře napsané, zajímavé a uvěřitelné, ale mě to za srdce vůbec nechytlo, nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem a dost pravděpodobně si za chvíli ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. 3*

  Chika

  07. března

  Čekala jsem asi víc. Ale jako teen kniha to není špatné. Zápletka zajímavá. Obzvlášť pro teen holky, které se trápí nízkým sebevědomím. Tak si myslím, že jim to třeba i něco dá. Nedařilo se mi do knihy ze začátku začíst. Až konec mě zajímal, jak to všechno dopadne. Nebyla to ta osudová kniha, kterou bych nedokázala odložit. Ale zas to ani nebyla kniha, kterou by se mi nechtělo dočíst.

  Limonadovyjoe

  24. února

  Kniha o nejtlustší holce Ameriky a klukovi co nerozezná obličeje. Perfektní postavy teen románu. Více se mi líbila postava Jacka, který se se svou poruchou postará o pár úsměvných zápletek. Naopak Libby mě až tak nebavila. Děj je taky trochu emo ale to k teen románům patří. Poslední třetinu, kdy se milují a nemilují jsem přečetla už jen z povinnosti jak to všechno dopadne. Ani na závěr se žádné velké wow nekoná. Musím vyzvednout nápad a taky členění kapitol střídající pohled obou hrdinů na situace. Kniha se četla lehce a svižně. Rušivé pak byly mnohé chyby v textu.

  AnnaNešporová

  28. ledna

  Jednoduše skvělá kniha, hned jsem si ji zamilovala. Asi si budu muset přečíst i Všechny malé zázraky.

  LaDouceBrise

  17. ledna

  Vzhledem k tomu, že jsem od Jennifer četla už Všechny malé zázraky, jsem po Tíze vesmíru sáhla už téměř automaticky. A musím říct, že opět nezklamala, i když autorčina předchozí kniha byla přece jen o něco lepší.

  Zpočátku mě zarazily velmi krátké kapitoly a asi padesát stránek mi trvalo, než jsem si na to zvykla a pořádně se ponořila do děje. Co mě však neskutečně iritovalo, bylo opravdu značné množství chyb, jak pravopisných, tak interpunkčních, které přímo bily do očí a mně osobně kazily prožitek ze čtení, a to ne málo.

  Na druhou stranu, abych tady jen nekritizovala, musím uznat, že kniha má rozhodně co nabídnout, ať už po dějové stránce nebo po té emoční. Šikana, prosopagnosie, obezita, přetvářka, snaha co nejvíce se zavděčit ostatním a být oblíbeným a populárním – všechny tyto problémy aplikovatelné na dnešní mládež po celém světě byly skvěle popsané, propracované a SKUTEČNÉ.

  Láska, největší zápletka snad všech knížek young adult literatury. Zde krásně ztvárněná, ale jedna výtka by se přece jen našla. Ten konec. Ano, naděje, chápu to. Ale není to už trochu moc? Nic ve zlém (a teď mě prosím neukamenujte), ale takhle to v životě prostě nechodí. Vím, že se autorka snaží dát naději a víru teenagerům s podobnými problémy, je mi jasné, že cílem knihy bylo nejspíš namotivovat je a dodat jim potřebnou odvahu a odhodlání konat činy, ne jen přihlížet, jenže já prostě nejsem schopná tolerovat takové množství naivity a náhod, protože ano, celý vztah Libby a Jacka byl vlastně jedna velká náhoda. Možná si teď říkáte, že to někdy právě takto v životě chodí, že si skutečně i ti z nás, kdož jsou odmítáni, jednou každý do jednoho najdou svou spřízněnou duši, ale můj názor je jasný – NE. Tak to zkrátka není.

  Celá tahle knížka je tak hrozně nereálná a vlastně jeden velký sen, ale nutno dodat, že opravdu nádherný a velkolepý sen.
  Ale povězte, kdo z nás by nechtěl snít, když je život skutečně takový, jaký je, a všichni víme, že to lepší nebude, no tak kdo?

  Lokina

  10. ledna

  Autorku Jennifer Niven jsem měla v hledáčku už nějaký čas. A tak jsem si řekla, že teď přišla správná doba, si přečíst její knihy. A po díle Tíha vesmíru, autorku zařazuji do mých oblíbených spisovatelů. Její styl je pěkně čtivý, osobitý a v jejích textech se ukrývá tolik vzácných a krásných myšlenek.
  Tíha vesmíru je líbezná, upřímná, bolestivá a srdceryvná kniha. Libby jsem si hned oblíbila. Byla tolik plná energie, nechyběla jí statečnost ani vnitřní síla. Typ holčiny, kterou si nelze neoblíbit.
  Jack byl typický středoškolský rebel. Ani on to však neměl lehké, když den co den nepoznával své sourozence, rodiče, kamarády. Ale jen co potkal Libby, něco uvnitř se v něm změnilo a svět začal vidět jinak.
  Tíha vesmíru je moc hezká kniha, ukazuje, že ať si o vás kdokoliv myslí co chce, vy zůstaňte sami sebou, věřte si a mějte se rádi 🙂

  Elizabeth666

  03. ledna

  Knihu jsem u koupila kvůli předešlé co jsem četla: Všechny malé zázraky.
  Líbí se mi nápad a dokonce i zpracování, protože autorka měla promyšlené jak zpracuje nemoci c hlavní postavy postihla.
  Libby mi někdy připadala, až moc sebevědomá, ale zase jsem si s ní užívala celý příběh.
  Nejspíše jsem už od začátku věděla, jak konec dopadne, ale stejně jsem si ho vychutnala.
  Knihu hodně doporučuju nejen kvůli své čtivosti, ale kvůli samotnému příběhu. 🙂

  Sarucham

  02. ledna

  Kniha má skvělý a originální téma, ale nebýt toho tak mě knížka trochu zklamala. Možná kvůli tomu že jsem ji až moc srovnávala s Všechny malé zázraky (ty měly prostě něco navíc). Kdyby Jack netrpěl prosopagnosií, byla by to dost obyčejná teen knížka. Konec je dost předvídatelný, ale vzhledem k tomu, že to je lovestory tak to asi tolik nevadí. Jinak hlavní postavy jsem si oblíbila a díky střídání pohledů pro mě byla kniha čtivá a rozhodně i zajímavá.

  Tyna2324

  26.12.2017

  Že začátku jsem čekala na rozjezd, asi do 40-50 stránky. Tím neříkám, že začátek byl o ničem, to vůbec ne. Ale tu správnou šťávu to mělo až po tom, co na sebe ty dva narazili. Od té doby jsem se ztrácela v písmenkach a za dva krátké večery jsem zjistila, že mi chybí deset stránek do konce. Musím uznat, krásně napsaný příběh, velmi zajímavý, naprosto jiná tématika, než je zvykem. Kniha rozhodně po přečtení patří do mejch srdcovek a já jí mohu vřele doporučit.

  Terka18

  26.12.2017

  Kniha mě osobně moc zklamala. Čekala jsem daleko více, podle anotace a hodnocení čtenářů. Nakonec jsem ji dočetla až do konce, ale kdybych měla říct o čem je tak to dokážu pár větami. Dávám jednu hvězdu a to pouze za ten neokoukaný nápad autorky.

  lotofhs

  24.12.2017

  Opravdu silný příběh se silnými postavami. Libby se stává jednou z mých oblíbených YA holčičích postav. Její síla a odhodlanost zit- něco z ceho by jsme si měli brát příklad všichni. Tahle knížka mi ani nepřišla, jako vyloženě love story. Tady šlo o dva lidi, kteří jsou zlomení a hledají směr v tomhle svete. Díky Jennifer jsem se dozvěděla o prosopagnosii. Nedokážu si představit, že bych nepoznala svoji rodinu a kamarady.. myslím si, že se ke knížce vracím naposled.

  Litocha

  24.12.2017

  Po delší době knížka tohoto žánru, která mě opravdu bavila. Hurá, konečně tu máme pořádnou hrdinku. Žádnou kňuknu, žádnou puťku, žádnou křehuli, žádnou královnu krásy, ale soucitnou, (většinou) zdravě sebevědomou holku (přestože si užila svoje), která si i přes všechny pochybnosti a klacky házené pod nohy dokáže jít za svým, i když to není právě příjemné a jednoduché.
  Šťastné je střídání vypravěčů, díky tomu čtenář může koukat na svět i Jackovýma zmatenýma očima a pochopit jeho soukromé peklo. Nedokážu posoudit, jak reálný nebo nereálný je popis Jackova vnímání světa, ale (i vzhledem k posledním slovům autorky) působí to dost věrohodně (jen mám trošku pochybnosti, jak by to bylo vzhledem k jeho diagnóze s rozeznáváním Libbyina obličeje, když nepoznával ani vlastní mámu).
  Líbilo se mi, že tady nešlo o sex, ale o boj s předsudky, o hledání své cesty a spřízněné duše.

  barca0554

  08.12.2017

  Naprosto miluju tyhle knihy od J.Niven. Už Všechny malé zázraky se staly mojí nejoblíbenější knihou. Miluju, jak autorka píše z obou pohledů. Pak se dokážete vžít do obou postav, protože ze začátku bych bez Jackova pohledu, řekla, že je hajzlík, ale díky jeho pohledu, je to naprosto jiné. Miluji její knížky. Těším se na další.

  maca1245

  05.12.2017

  Jedním slovem. Dokonalá

  JančaDoll

  25.11.2017

  Do postav se zaručeně zamilujete 🙂 příběh, díky kterému poznáte, že láska není jen o vzhledu či popularitě.

  LiKa00

  23.11.2017

  Kniha velmi krásná. Ale na začátku jsem měla nutkání knihu odložit, v některých částech mi přišlo, že se chovají jako děti. Ale vyčkala jsem a potom to dostalo ten správný spád a bylo to nakonec super.

  pedroK

  20.11.2017

  Ten příběh se mi líbil moc. Libby je fantastická. Jack trochu prevít, ale tak nějak za to nemůže. Bylo tam mnoho zajímavých postřehů, zeména u Libby. Pocitově popsané tak, jako byste to prožívali s ní. Dočetla jsem, náhodně jsem knihu otevřela na nějaké straně a začala číst znovu.

  _tak_asi_simca_

  20.11.2017

  Když jsem tuto knihu objevila v knihkupectví, od pohledu jsem se do ní zamilovala. Na zadní straně obalu totiž bylo napsáno něco jako: ,,Hvězdy nám nepřály má dvojče!" Tak jsem si myslela že to bude skvělé. Bohužel mě kniha maličko zklamala. Možná je to tím, že miluji ,,Hvězdy nám nepřály" a moc jsem to s tím srovnávala. Jinak to ale bylo moc hezky napsané, mělo to zajímaví příběh a rychle se to četlo. Kniha mě přiměla se zamyslet nad životem a trochu pozměnila můj pohled na svět. Pokud máte rádi romány jako třeba Hvězdy nám nepřály tak rozhodně doporučuji si knihu přečíst!

  JessieEx

  09.11.2017

  Já nevím… nevím co na tuhle knížku říct, ani jak ji hodnotit. Že jsem ji vůbec začala číst je svým způsobem masochismus, vzhledem k tomu že nemusím Young Adult literaturu a kór když je to románek mezi dvěma jakkoliv handicapovanými teenagery. Prostě takové druhé Hvězdy nám nepřály… Zázrak ale je, že jsem tuhle knížku přečetla do 24 hodin a ani jsem u toho nijak zvlášť netrpěla 🙂 nakonec to vlastně bylo celkem v pohodě… třeba ještě i prehodnotim svůj pohled na tenhle žánr.

  Něha

  02.11.2017

  Kniha je u mne na žebříčku těch, které se mi v tomto roce líbily nejvíce. Fajn příjemné počtení s chvilkami na zamýšlení.

  Půca4

  31.10.2017

  Tuhle knihu by si mělo přečíst několik skupin lidí. Ti, kteří by potřebovali zvednout sebevědomí, ukázat, jak být silní a jak se umět šikaně a posměchu postavit. A ti, kteří jsou těmi tvůrci těžkostí a problémů. Jde tu nádherně vidět ten rozdílný pohled "provokatérů" a "obětí". Kniha byla rozhodně velmi zajímavá, četla se rychle a nezklamala mě. Nejvíce mi přišla zajímavá porucha prosopagnosie. Nikdy jsem o ní neslyšela ani nečetla a seznámení s ní bylo překvapující.

  bagel

  31.10.2017

  Čekala jsem trochu víc. Je dost náhoda, že se zrovna dvě takové postavy setkají. Další jejich vztah je už spíš uvěřitelný. Nikdy mě nenapadlo, že by taková porucha mohla existovat.

  zabkalili

  27.10.2017

  Před pár minutami jsem dočetla tuto knihu. A sakra, ještě teď mám slzy v očích. Vůbec ne z toho, jak ten příběh skončil, ale z Poděkování autorky, na konci knihy, které mě totálně dostalo. Až teprve u něho jsem si uvědomila, jak moc osobní tato kniha je. Autorka skvěle popisuje pocity ztráty, jaké to je, být šikanovaná, ale také zamilovaná. Většinu z toho prožila a to tomu dodává na síle.
  Kniha se četla naprosto lehce a rychle. A to popisování zamilovanosti? Panebože. Ne jednou jsem měla husí kůži.
  Vcelku je příběh docela jednoduchý, opravdu nic, u čeho byste museli nějak usilovně přemýšlet, ale nadchl mě ten nápad s prosopagnosií. Také konec je celkem předvídatelný, ale co už, hlavní je ta myšlenka, kterou vám tato kniha přinese.
  Je to spíše o uvědomění sami sebe, o sebelásce a o tom, že vzhled není ani v nejmenším to hlavní.
  Prostě a jednoduše, je to příběh u kterého si uvědomíte, že ve vesmíru nejste ani zdaleka sami, “někdo vás chce” a ten někdo vám pomůže nést tíhu celého vesmíru 🙂

  paulinschildie

  25.10.2017

  Milá knížka z americké střední školy. Líbí se mi tenhle přístup k životu, kteří mají američtí umělci. Vážné věci se dají vyjádřit s lehkostí.

  andie6001

  10.10.2017

  Téma "nadváha" mi není tak úplně cizí. Proto se mi příběh velice líbil. Miluju Libby a hlavně to jak dokáže každého tak bravurně usadit. Je docela stejná povaha jako já a to mě na příběhu hrozně bavilo.

  hledaseniki

  10.10.2017

  V tomto roce jsem se dostala ke knize Všechny malé zázraky od Jennifer Niven, její styl vyprávění a to téma, kterým se v té knize zaobírá, mě dostalo na kolena a nebylo pochyb o tom, že si přečtu i její další knihu. Na Jennifer Niven obdivuji, že se dokáže vymanit z těch škatulek young adult literatury, přesto, že je její tvorba určena mladistvým, neznamená to, že je určena jen jim. Její knihy mají totiž podstatně hlubší význam, nesou v sobě jakési poselství a přesně kvůli tomuhle jí člověk musí milovat a obdivovat.
  Tíha vesmíru není jen o dvou mladých lidech, kteří se zamilují. Příběh dvou odlišných lidí, kteří bojují se svými vnitřními démony, v případě Jacka jde o vážnou nemoc prosopagnosie, kdy člověk nedokáže rozeznávat obličeje a Libby je zase tou nejtlustší holkou v Americe. Každý má své problémy a díky její postavě se tihle dva seznamují, i když ne za zrovna příjemných podmínek. Celé je to napsané hrozně mile a není možné aby, jste si oba hlavní hrdiny nezamilovali. Libby je nebojácná mladá dívka, která to v životě neměla jednoduché a rozhodně si nenechá zkazit den tím, že na ní někdo pokřikuje kvůli její váze. Libby je jedním slovem obdivuhodná, to samé můžu říct o Jackovi, který se vypořádává nejen s tím, že jeho otec podvádí mámu, ale také se svou nemocí o které se nikomu nezmínil a jako starší bratr se snaží chránit svého mladšího bráchu, jenže to jde těžko, když ho v davu ani nepozná. Oba si na svých bedrech nesou tíhu vesmíru a každý se s tím vypořádává po svém. Jennifer Niven i tentokrát poukazuje na vážná témata, v tomto případě tu máme vážnou nemoc a šikanu.
  Tíha vesmíru na mě udělala velký dojem, ostatně autorka jednoznačně psát umí a její slova nejsou prázdná. Všechny malé zázraky jsou úžasné, ale tím velkým rušivým elementem pro mě byla hlavní hrdinka (jakže se to jmenuje…jasně, Violet). Oproti tomu tady nemám co vytýkat, hlavní hrdinové úžasné lidské bytosti ze kterých by si spousta z nás měla vzít příklad, protože kdyby bylo takových lidí víc, tak by ten svět vlastně nebyl vůbec špatným místem. Na Libby a na Jacka už nikdy nezapomenu a vy byste taky neměli.

  kytarka

  09.10.2017

  Po přečtení knihy jsem jako první vygooglila jestli opravdu existuje nemoc prosopagnosie. A opravdu existuje, šílené. Nedokážu si to vůbec představit. Nicméně je kniha opravdu pěkně napsaná, i když nepatřím do cílové skupiny pro kterou je kniha zaměřená, tak se mi líbila. Dobře se četla a děj byl zajímavý. Asi by si jí měly přečíst všichni kdo se kdy setkali s nějakou šikanou, dodala by jim určitě sebevědomí.

  janyska13

  28.09.2017

  Trochu jsem od knihy čekala něco lepšího.. Určitě byla zajímavá a s neokoukaným tématem, což jsem docela ocenila.

  Adele02

  28.09.2017

  Dokonalost sama.

  LiLinka

  25.09.2017

  4/5 hvězdiček dávám jen mojí vinou, díky tomu, že jsem si děj kouskovala a nepřečetla knihu na jeden zátah…. tím pádem jsem se nedokázala do děje naplno přenést a nevcítila se do postav tak, jak by si zasloužily… je to krásný příběh a i když už nejsem úplně cílová skupina, tak se mi moc líbil a doporučuji i starším čtenářům.