Veľký Gatsby PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Veľký Gatsby

Rozprávačom je Nick Carraway, ktorého sused je James Gatz, záhadný boháč pochybnej povesti. Vysvitne, že je to Jay Gatsby, veľký boháč zo stredozápadu, ktorý sa rozhodol dobyť späť Daisy, ktorá ním kedysi pohrdla, lebo nebol dosť bohatý. Veľký Gatsby ešte naplno zachytáva lesk a vábenie nového povojnového sveta patriaceho mladým, ale cítiť v ňom už vytriezvenie a kritický odstup. Zaujímavé sú aj autobiografické prvky – príbeh lásky medzi Gatsbym a Daisy pripomína vojnovú známosť medzi mladým Fitzgeraldom a Zeldou Sayrovou, ktorej otec, miestny sudca, príkro nápadníka odmietol s tým, aby sa ani neukazoval, kým nebude vedieť poskytnúť jeho dcére život, na aký je z domu navyknutá. A tak ako sa Posledný mogul opieral o skutočný príbeh hollywoodskeho producenta Irvinga Thalberga, aj postava Gatsby ho dostala niektoré črty gangstra známeho pod menom „Legs\" Diamond. Najpodstatnejší tomto príbehu je však jeho citový náboj a napriek všetkým ohňostrojom ľahtikárstva a mondénnosti – morálna jednoznačnosť. A áno, finále bejzbalovej ligy roku 1919 naozaj skorumpovali. Aj keď sa ten pán nevolal Wolfshiem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Veľký Gatsby zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Veľký Gatsby (0.00 EUR)


Stažení Veľký Gatsby zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Great Gatsby (1925)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Petit Press (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (318)

  Přidat komentář

  pedroK

  dnes

  Už jsem Gatsbyho četla dávno na gymnáziu. Ale přečtu si ho znovu kvůli čtenářské výzvě a kvůli tomu, jak báječný a srdcově napsaný příběh to je. Film byl stejně dobrý a Leo má na tom zásluhu trochu taky 🙂

  koki.veru

  včera

  Knížku jsem si už dlouho chtěla přečíst, nyní díky čtenářské výzvě jsem se k tomu konečně dokopala. Poměrně pěkné čtení, nenudila jsem se, ale znám rozhodně lepší knížky. Autor se mohl do knihy více ponořit, ale i přesto krásné čtení.

  baacinka

  10. března

  Zase jedna klasika, jejíž velikost jsem nepostřehla. Přečtu znovu po letech a uvidíme..

  Mechtylda

  27. února

  Trochu výsměch červené knihovně. Chlap, který má hromady peněz, ale chce jedinou věc, kterou si za ně nemůže koupit a holka, která si má vybrat mezi jistotou v nudném vztahu nebo dosti nejistým dobrodružstvím s klukem, co je do ní blázen. A na rozdíl od všech dívčích románů se ona rozhodne naprosto pragmaticky a žádný happyend se nekoná. Je zvláštní, jak je obsah té knihy pořád aktuální.

  Smardik17

  26. února

  Tuto knihu jsem měl jako povinnou četbu na střední, nicméně jsem jí nikdy neotevřel, a měl jen ,,výcuc" z knihy. Nyní skrze výzvu (kniha zmíněna v jiné knize) jsem se do ní pustil. A musím říct, že mě to docela bavilo, žádná nudná pasáž, ale místy až donebevolající naivnost. Knihu hodnotím kladně, na 5 hvězdiček to není, a zase na 3 hvězdy je to brilantní, takže dávám lepší 4hvězdy!

  anna246

  16. února

  Ano, ano ano!!!
  S touto knihou jsem dlouho otálela (a vlastně i s filmem), a nebyla jsem jejím fanouškem..
  Potom jsem se k tomu (konečně) dokopala, protože jsem chtěla vědět, co se mezi stránkami skrývá za příběh, a zamilovala jsem si ho.. Okamžitě, bez přemýšlení jsem si příběh zamilovala. Pro mě je to kniha, nad kterou jsem dlouho přemýšlela, a dělala jsem občas až nesmyslné úvahy, ale takové pocity po přečtení knihy já miluju!
  Charaktery jsou za mě naprosto nejsilnější stránkou, a já jsem je všechny milovala, a nenáviděla zároveň.

  slawa.cap

  10. února

  Poslouchal jsem jako audioknihu… a až potom co jsem viděl film. Film, výjimečně, věrně odpovídá knize. Příběh se mi líbil, i když postavy mi přišly dost ploché a rozhodně by mě zajímalo více o minulosti Gatsbyho. Nezvyklé zrcadlo povrchní a prohnilé společnosti 20 let a celoživotní boj o lásku – až nečekaně vrtkavou a zkaženou.

  miska331

  08. února

  Kniha se mi velmi líbila a ten závěr mě dost naštval. Ale popis té zhýčkané, zbohatlické společnosti, která si většinou na sebe vůbec nemusela vydělávat, pokrytecké a lhostejné k morálce, tak to bylo teda přesné. A Gatsby si to rozhodně nezasloužil.

  Krub

  04. února

  Přijde mi, že se Fitzgerald zasekl na povrchu. Nedokáže se ponořit do jádra problémů kapitalistické společnosti ani do duší jeho postav. Nemyslím si, že se snaží pochopit, proč se jeho hrdinové a antihrdinové chovají, tak jak se chovají. Třeba charakter Toma mi připadá extrémě plochý – chová se egoisticky a povýšeně. Proč to tak je? Kde se v něm všechno toto zlo bere? Nemyslím si, že si autor tyto otázky položil.

  Jeden z nás, buď já nebo autor, jsme nepochopili, co ve Velkém Gatsbym je, a co by v něm mohlo být. Těžko říct, u koho z nás je chyba…

  Kopretina

  30. ledna

  S titulem jsem se setkala v knize Modlitba za Owena Meanyho a také tuším v Růži pro Algernon a tak jsem ji vybrala do čtenářské výzvy jako knihu zmíněnou v jiné knize. První dvě kapitoly jsem myslela, že knihu odložím, pak se děj rozběhl a tak divně skončil, tedy vůbec nejsem nadšená. Kouknu ještě na film, třeba mě nadchne víc. (možná mi nesedne americký styl, který je pro mě trochu hůř čitelný – jako třeba Nouzový východ nebo Poslední kabriolet..). Jo, příběh mi malounko připomíná Láska je jen slovo.

  ZNellyZ

  13. ledna

  Snad poprvé můžu říct, že se film vyrovnal knize. Kniha mě bavila, úžasně se četla a vůbec mi nepřekáželo, že jsem jako první viděla film.

  Landreth

  02. ledna

  Velký Gatsby má pomalejší rozjezd, ale s přibývajícími stránkami se děj rozjíždí a závěr už nedává vydechnout. Především to je zajímavý pohled do života nejvyšších příček americké společnosti v meziválečném období, na bujaré večírky a oslavy (až mi trochu vyskočila v hlavě Hostina Trimalchiona) a na zbohatlíky, kteří nemají zrovna nejlepší charakter…

  agatha2

  30.12.2017

  Knihu jsem četla poprvé kdysi na střední, pak jsem viděla během let obojí filmová zpracování, jak s Redfordem, tak s DiCapriem a nyní jsem se ke knize vrátila ještě jednou. Vím, že na střední mě kniha okouzlila, Gatsby se pro mě stal velkým hrdinou tragicky zesnulým kvůli své velké lásce. Nyní vnímám knihu naprosto jinak, dějová linka týkající se lásky pro mě již není až tak okouzlující a rozhodně ne stěžejní. Není to tak dávno, co jsem četla knihu o Zeldě a Scottovi, na jejímž základě jsem se pídila o dalších informacích z života tohoto manželského páru. Nevím, jak moc můj současný názor na knihu ovlivnilo to, že jsem se zajímala o autorovo soukromí, ale Fitzgerald v zastoupení Nicka na mě působí jako pozér, člověk pohrdající určitou společností, ale přitom ve skrytu duše toužící být součástí oné společnosti.

  Eliot30

  26.12.2017

  Příběh mám moc ráda, ale na plátně vypadá lépe než v knize.

  PavlínaAlžběta

  20.12.2017

  Klasický román od skvělého spisovatele, který špičkově uměl psát i vystihnout éru, ve které se román odehrává. Příběh o lásce, lidském chování a projevu. Děj knihy je svižný a jistě vás vtáhne do 20. let, doby prohibice do Ameriky, kde luxus noblesa se kříží s chudobou. Po stavy mě nijak zvlášť neoslovily jako u jiných románů světové klasiky i tak je kniha moji oblíbenou. Bohužel každý naráží a srovnává tuto knihu s filmovou verzí s Leonardem Dicapriem. To prostě nelze, vezměte v potaz, kdy kniha byla psaná a jakým stylem, film, který není tak starý dodává díky Leonardovi a skvělé výpravě více wow. Já četla knihu prvně a ještě tento film neexistoval, mojí vlastní fantazií jsem si představovala postavy, okolí a Jaye Gatze alias Velký Gatsby. Skvělá kniha s dobrým dějem i očekávaným závěrem. Možná pro dnešní mladou generaci hůře čitelná, za mě klasika, jak má být.

  Murus

  10.12.2017

  Velmi pěkná kniha o nešťastné lásce a částečně i o lidském charakteru. Vůči knize mám pár výtek. První je třeba ta, že i přestože jsou první kapitoly důležité v rozvíjení postav, jsou irlevantní k celkovému příběhu. Nelíbila se mi jedna pasáž s vyjmenováváním jmen ale je poměrně rychlá. Celkově je to kniha velmi pěkně napsaná, i když si myslím, že by měla být dvakrát tlustší.

  Murus

  10.12.2017

  Velmi pěkná kniha o nešťastné lásce a částečně i o lidském charakteru.
  Vůči knize mám pár výtek. První je třeba ta, že i přestože jsou první kapitoly důležité v rozvíjení postav, jsou irlevantní k celkovému příběhu. Nelíbila se mi jedna pasáž s vyjmenováváním jmen ale je poměrně rychlá.
  Celkově je to kniha velmi pěkně napsaná, i když si myslím, že by měla být dvakrát tlustší.

  kikiodvi

  26.11.2017

  2,5* Snad poprvé se mi stalo, že se mi film líbil víc než knížka. Vlastní příběh mě zaujal a Gatsbyho jsem svým způsobem chápala, ale neoslovil mě styl. K některým větám jsem se musela znovu a znovu vracet, abych si byla jistá, že jsem správně pochopila jejich význam. Dost mi to zkazilo čtenářský zážitek a myslím si, že knížka mohla být napsaná daleko čtivějším způsobem.

  kdu

  20.11.2017

  Byla jsem překvapená, jak věrně kopíruje film s DiCapriem knihu. Čekala jsem dějové linky nebo situace, které by byly ve filmu vynechány či upraveny. Nenašla jsem. Za tohle filmařům tleskám. Gatsbyho si už nedokážu představit jinak než jako Leonarda.

  Ondrášeček

  15.11.2017

  Tento román mě zpočátku příliš nezaujal, jeho postavy mi totiž přišly jako naivní a snadno prohlédnutelné, příběh jako poněkud jednoduchý. Z tajemného Gatsbyho se postupem času stala nevyzrálá osobnost s neúspěšným osobním životem, jež se na to místo přestěhovala a pět let pořádala oslavy jen kvůli své dávné lásce, zároveň kterou za jeho zády i přes jeho pohostinnost všichni pomlouvají. Jeho láska se zde jeví jako utkvělá upnutost na dávný ideál, který se snaží přes všechny změny s horlivým majetnickým chtíčem obnovit. Právě kontext příběhu je ale něčím, co jej činí zajímavým. Znázorňuje totiž ono poválečné zmatení, které může nastat v srdci toho, jehož život přerušila válka. Kniha ukazuje, že i s hromadou peněz si člověk zdaleka nezajistí stabilní ani šťastný osobní život, pokud nemá své hodnoty na správném místě. Je tedy typickou ukázkou života americké bohaté třídy a jejích materialistických rozmarů, kdy při cestě jejím životem dochází ke střetu růžových představ o světě a přibývajícího věku (Nick na konci knihy poeticky dosáhne třiceti let). Hlavní hrdina v celé knize představuje jakési okno do tohoto světa, není totiž ani zdaleka tak bohatým, rozmarným nebo známým jako ostatní postavy. Naopak s Gatsbym od začátku nesouhlasil a s druhými se snažil především počestně vycházet. I on ovšem prodělá duševní změnu, dojde totiž k určitému zklamání v lidi a jeho zážitek v něm způsobí pohnutku natolik velkou, že napíše tuto knihu.

  Pro mnoho lidí zůstane odkaz této knihy jako smutný příběh nenaplněné lásky, která jde daleko za hranice chápání, pro mě ovšem zůstane jako klíčový motiv právě dětská nevyzrálost povah, která byla způsobena účinkem své doby. Román hodnotím jako zajímavý a oceňuji jeho poselství budoucím generacím i atmosféru svojí doby, ač se příliš neztotožňuji ani s jednou z postav.

  mikela

  10.11.2017

  Nádherný příběh, ale se strašným koncem. Gatsbyho jsem si zamilovala a on skončil takhle?

  RicardoB

  05.11.2017

  Knížku jsem četl až po shlédnutí Luhrmanova filmu a pro mně trošku nečekaně se mi kousek s Di Capriem v hlavní roli líbil víc. Uvědomuji si že film nebyl převratným dílem, přesto mně však zaujal svoji pompézností a okázalostí, kterou jsem očekával i od knihy, ale kterou jsem v ní bohužel nenašel v dostatečné míře.

  Fitzgerladova kniha ovšem rozhodně není špatná, je to příjemné čtení které ovšem mělo mnohem, mnohem vyšší potenciál

  Dyenn

  05.11.2017

  skvělá kniha

  ddkk

  30.10.2017

  Velkého Gatsbyho už navždy budu mít spojeného s původním českým překladem a hlavně s osobností Roberta Redforda, který je mnohem "víc Gatsby" než Leonardo DiCaprio…Pro mne je Gatsby typický fitzgeraldovský příběh se vším všudy, pro dnešní generaci možná ne příliš zkousnutelný, nicméně u mne boduje…

  michaela1992

  29.10.2017

  Musím se přiznat, že knížku jsem četla až po té, co jsem viděla filmové zpracování. Na poprvé jsem ji navíc odložila, protože mě jako čtenáře nedokázala správně zaujmout. Teď, když jsem se k ní vrátila, měním své počáteční hodnocení, až nyní jsem byla ve správném rozpoložení a knihu jsem si užila, je to klasika s velkým sociálním přesahem. Má poslání a rozhodně stojí za to ji přečíst a odnést si z příběhu ponaučení. Dokázala ve mně probudit i emotivní stránku, za což vždy autora cením.

  SuperSojka

  28.10.2017

  Knihu jsem si přečetla asi dva roky po shlednutí posledního z natočených filmů, který mě lehce zklamal. A kniha naopak ne, prožívala jsem Gatsbyho osud skrze ni velmi intenzivně. Jeho zoufalou lásku k Daisy, které podřídil své konání. Nešťastný příběh člověka s hlubokým citem v povrchním pozlátkovém světě.

  Natyna3

  18.10.2017

  Kniha trošku zklamala má očekávání. Doufala jsem v silný příběh, ale ten se nekonal nebo byl podán způsobem, který mě vůbec nezasáhl.
  Autor zde mimo jiné poukazuje na lidské pokrytectví, které nechybí ani v dnešním světě. Myslím ale, že tuto skutečnost si lidé uvědomují i bez toho, aby četli tuto knihu.
  Je to klasika a já nechci srážet její hodnotu, přesto ale nehodnotím příliš pozitivně.

  Anastazie0810

  17.10.2017

  Tato kniha je klasika, i když ji každý nečetl, tak ji znají. Velká láska, která si projde tolika úskalími. Okno do duše hlavních postav. Vykreslení doby, ve které se vše odehrává. Život bohaté smetánky 20. let, prohibice v Americe. To vše a ještě mnohem víc děla z Fitzgeralda opravdového mistra. Filmové zpracování je překvapivě stejně dokonalé jako kniha sama. Nesmrtelný milostný příběh.

  Mermaida

  13.10.2017

  Musím přiznat, že ačkoliv jsem na knihu slyšela a četla docela chválu, mě nijak neoslovila. Ze začátku nuda, až jsem i uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak se to najdednou rozjelo, a …. a byl konec. Takový neslaný nemastný a najednou Bum a finish. Knihu jsem četla vlastně jen díky čtenářské výzvě – 1.téma (původně jsem zamýšlela, že budu číst "Koně se přece střílejí" od Horace McCoy).

  Torgal

  11.10.2017

  Do komentára k poslednému filmovému spracovaniu tejto knihy som na ČSFD pred pár rokmi napísal: „Nepoznám Fitzgeraldovu predlohu, ale dúfam, že to nie je tak povrchná báchorka ako ju prezentuje tento film.“ Síce sa v knihe dá nájsť presah do kritiky americkej spoločnosti, ale v jadre tá veta bohužiaľ platí. Rozsahom dlhšia poviedka so slušným slohom, ale do polovice je to príšerná nuda. Potom sa už začne diať niečo zaujímavejšie, stále je to ale len romantická fraška. Bohužiaľ, ďalšia klasika čo išla mimo mňa. 5-/10