Večery na slamníku PDF, ePub, Kindle

By | 05/28/2018

Večery na slamníku

Soubor dokumentárních povídek-večerních povídání a vzpomínání-vznikl r. 1920 výběrem válečných próz, které autor až dosud publikoval časopisecky, přičemž rozsah této knihy se při dalších vydáních měnil. Hrdiny příběhů jsou čeští vojáci v rakouské uniformě, lidé dobří i zlí, kteří v reálném dění první světové války vzpomínají na veselé i tragické příhody v občanském i vojenském životě a ve stesku po domově nepřímo vyslovují svůj soud nad strastmi války.Kniha v českém jazyce!


Stažení Večery na slamníku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Večery na slamníku (0.00 EUR)


Stažení Večery na slamníku zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  kuruteku

  dnes

  Bohužel e-knížka byla bez ilustrací a tak jsem o Ladu přišel. Bohudík knížka byla bez ilustrací a tak jsem se věnoval obsahu a "trpěl staromódním jazykem" a sledoval, jak pomalu se blížím k cíli. Ale zároveň si užíval bohatého jazyka a vojenských historek a příběhů podávaných z různých stran. Po Švejkovi a legionářích další, úplně jiný, možná i civilnější, pohled na Velkou válku. Humorné? Tragické? Oslavující armádu? Kritizující válku? Ano, to všechno v jednom. Dokonce v péči České knižnice rozšířené o povídky, které v některých vydáních nejsou, komentáře autorské i editorské. Jenom na ty vysvětlivky a poznámky k vydání už jsem neměl sílu. V každém případě výborné povídky a další autor k důkladnějšímu prostudování a seznámení.

  milan3144

  05.10.2017

  Čekal jsem od toho něco úplně jiného, nebo alespoň jinak vyprávěného. Zjevně jsem se nechal svést ilustracemi Josefa Lady. Dal jsem tomu šanci do polovina, ale ne. Z valné většiny, toho co jsem přečetl, nezáživné chaotické.

  Vidlička

  17.08.2017

  Člověk úplně vidí ty týpky, kteří jednotlivé příběhy vypráví. S krutostí, kterou válka umí, jde bojovat asi jenom humorem. Navíc pan John opravdu umí pracovat s jazykem a zná dokonale lidi a hlavně Čechy. Chvílemi samozřejmě smutné, ale jinak velmi krásné a vtipné čtení. Škoda, že asi málo známé. Doporučuji! Povídka Hlavolam vás dostane:
  "Poslušně hlásím, toť jest hlavolam."
  "Wie?"
  "Hlavolam – Kopfzerbrecher auf dajč."
  "Aha! Trč-prt-krz-krt!"
  "Jawohl, Herr Leutnant."
  ……
  "Jak to – skladaty koza?"… 😀 😀 😀

  PeťkaW.

  28.03.2017

  Pro mě jsou Večery na slamníku rozhodně poutavější a čtivější, než knihy o Švějkovi od dalšího legionáře Haška. Je mnohem rozmanitější, podává pohled na válku z vícero úhlů, což je mnohem zajímavější, než jeden Švejkův. John si navíc úžasně hraje s jazykem a zvukovou stránkou řeči a výborně tak oživuje a ozvláštňuje děj…