Večery. Myrhorod. Petrohradské príbehy PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Večery. Myrhorod. Petrohradské príbehy

Večery na dedine neďaleko Dikaňky sú poviedky inšpirované ukrajinským folklórom a boli dôkazom Gogoľovho výnimočného prozaického talentu. Myrhorod obsahuje štyri poviedky načierajúce do ukrajinských motívov. Dominuje hrdinský epos Taras Buľba. Petrohradské poviedky sa stali skutočnou klasikou. Petrohradské poviedky sa stali skutočnou klasikou. V dnes čítankových príbehoch ako Nos či Plášť vykreslil absurdné útrapy malých ľudí, ktorí túžia po aspoň nepatrnom úspechu, uznaní, kariére. Hrdina poviedky Nevskij prospekt, talentovaný umelec, sa zamiluje do nežnej krásky, z ktorej sa vykľuje prostitútka. Jeho sny sa rozpadli. Zostala len samovražda.Kniha v českém jazyce!


Stažení Večery. Myrhorod. Petrohradské príbehy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Večery. Myrhorod. Petrohradské príbehy (0.00 EUR)


Stažení Večery. Myrhorod. Petrohradské príbehy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Denny45

  23. února

  A ešte dodatok: Ľudia by si mali pomáhať, a nie zaslepene sledovať len svoj "nos"

  Denny45

  23. února

  Poviedky s tématikou bosoriek, nadprirodzených bytostí a čertov ma nudili. Napriek tomu v nich bol pekne opísaný starý vidiecky život v Malorusku. Až ku koncu som zistil, že tieto osoby by mali byť aj navzájom poprepájané už len miestom, v ktorom žijú.
  Poviedy v časti Myrhorod sa čítali už lepšie a ani nadprirodzené bytosti (ako napr. Vij) mi nevadili. Najviac ma zaujali Starosvetskí statkári, kde autor uvažuje:"Čo je teda najsilnejšie v našom živote: vášeň alebo zvyk?!" Taras Buľba pútavo opísal kozácke výpravy očami obyčajných, jednoduchých ľudí.
  Petrohradské poviedky boli už vážnejšie aj napriek humornému Nosu. V Nevskom prospekte končí úplne nevinný pohľad na mladé dievčence smrťou. "Dostávame niekedy to, čo chceme? Dosahujeme to, k čomu sa naše sily zdajú náročky predurčené? Všetko sa deje naopak." Človek naozaj zisťuje, ako sa s nami osud zahráva. Plášť – život chudobného úradnika sa zmení, keď sa mu jeho plášť tak opotrebuje, že už potrebuje nový. Je centrom výsmechu, ani sám nevie prečo. "Nechajte ma, prečo mi ubližujete?" Naozaj veľmi smutne ladený príbeh. A nakoniec pre mňa vrchol knihy – Portrét. Ako peniaze a sláva a moc ničia ľudí. Možno gýčová téma ale veľmi pekne podaná. Plus úvahy o umení: "V umení nachádza človek náznak božského raja, nebeského raja a už len preto umenie stojí nad všetkým".
  Romantizmus či realizmus? Podľa mňa oboje. A veľmi pekne spojené. Škoda len toho začiatočného núteného čítania o lietajúcich čertoch. Asi to je mojím vkusom