Večerní písně PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Večerní písně

Soubor básní, ve kterém byly vydány později, většina z nich byla uveřejněna v časopisech, atd. Tento soubor sestavil Hálek. Knížka je plná optimismu a radosti, je napsána lehkou zpěvnou formou. Hlavním a vlastně jediným tématem těchto básní je čistá a šťastná láska, básně jsou psány pro jeho lásku – Dorotku. Sloky tvoří čtyřverší s pravidelným rytmem a rým.Kniha v českém jazyce!


Stažení Večerní písně zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Večerní písně (0.00 EUR)


Stažení Večerní písně zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , SPN – Státní pedagogické nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  17.11.2017

  Večerní písně, to je krásná milostná lyrika. I když se v některých případech může někomu zdát, že Hálkovy básně jsou až infantilní a stavba rýmu je taková nebo onaká, že sbírka je pořád jen o jednom a o tom samém – o lásce, je dobré si uvědomit, pro koho ty básně Hálek psal a v jaké době. Hálek je romantik. Idealista, který ve svých verších zpívá v těžké době radost druhým. Večerní písně jsou souborem básní, které psal Vincenc své Dorotce. Je v nich to nejupřímnější vyznání milostného citu. Dokud muži píší zamilované básně svým ženám, tento svět nemůže být veskrze zlým místem k životu.

  NinaStikova

  15.10.2017

  Jak poezii moc nemusím, bylo jasné, že na pět hvězdiček to nebude. Kdysi jsem jednu báseň z této sbírky četla a hrozně mě zaujala. Zjevně to byla perla v košíku barevných kamínků, protože zbytek je buď ucházející, nebo divný.
  Rýmy jsou někdy dost jednoduché až infantilní (dalšími čtenáři již zmiňovaná srdíčka, holubičky a slavíčci), žádný Mácha to není. Ale zase není těžké veršům porozumět.
  I ta hlubší myšlenka se čas od času najde, Hálek někdy dovede popsat některou ze slovy nepopsatelných situací. Zjevně má takovou schopnost jen básník s prostšími verši než umělec tvořící krkolomná a přespříliš lyrická souvětí.

  Seteh

  28.09.2017

  Mně se tyto Hálkovy básně líbily moc. 🙂 Příliš obrazné či jinak "složité" poezii zrovna neholduji a uznávám, že množství básní z této sbírky je plné zdrobnělin až by asi někdo řekl, že "ty básně jsou moc přeslazený", ale mně se to prostě líbilo. 🙂

  Jaruš7

  03.01.2017

  K pochopení atmosféry té doby, je fajn přečíst si alespoň některou z povídek, popř. komentář Z.Nejedlého. Byla to doba RU monarchie, kde chudoba neměla ani šanci něco změnit a snít o změně byla odvaha. Citát z těch veršů podmanivých : Kdybys mně vzít měl zpěvu dar – pak nechci déle žíti. A za zpěv chtěls mi štěstí dát – já nechci šťasten býti. Večerní – jsou stvořeny za večera a noci a pochopení té moci je čas podvečera a nočního bdění působivější. tjz. Hálkovy básně jsou hedvábným pohlazením. (tjz.-má značka : to já znám)

  Zelený_Drak

  17.08.2016

  Jak už někdo trefně napsal, je to samý měsíček, hvězdičky, srdíčko, ptáček, slavíček, nebíčko, boleníčko… Čistou milostnou lyriku nemám příliš v oblibě. Na rozdíl od předchozích sbírek (Ballady a romance, Pohádky z naší vesnice) ale aspoň nemám problém s porozuměním, co chtěl básník říci. Také se mi zdá, že častěji sedí rýmy. Zvažovala jsem dvě hvězdičky, ale pak jsem se rozhodla zůstat při jedné (byť je to technicky zatím to nejlepší, co jsem od Hálka četla), protože mě otravovaly sebestylizace autora do role pěvce (a kdovíčeho báječného zneuznaného ještě… mně zatím stále ještě nepřipadá jako zneuznaný pěvec). Na 19. století slabé.

  Elišáček

  04.02.2015

  Knihu jsem četla před rokem, ale i dnes bych si ji klidně znovu přečetla. Myslím si, že každý si v knize najde alespoň jeden rým, který mu sedne jako nové boty 🙂

  sachista

  13.06.2013

  Hálkova sbírka pro mě představuje jednu z nejkrásnějších sbírek, co znám. Asi bych svým názorem spíše zapadl do 19. století, ale nestydím se za to, že mám raději Hálka než Nerudu. A jsem nesmírně šťastný, že mám jeden kus z mimořádného vydání Písní večerních.

  Klaudiana

  02.01.2013

  Krásné. Podle mě často podceňované pro svou jednoduchost. Mám ráda náznaky a nedořečenosti, ale někdy je krásné číst něco doslovně krásného.

  hafinka

  17.05.2011

  Mně se líbila. Jsou tam hezké motivy – když přirovnává lásku k modlení a tak. Na to, že je to 19, století, to ujde