Válka začala v Polsku (Utajovaná fakta o německo-sovětské agresi) PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Válka začala v Polsku (Utajovaná fakta o německo-sovětské agresi)

Podtitul: utajovaná fakta o německo-sovětské agresi

Velmi zajímavá, fundovaná publikace o prvních výstřelech 2. světové války, napadení Polska Německem a Sovětským svazem v září roku 1939.

Dlouhodobý, stupňovaný tlak na Polsko ze strany Německa ve 20. a 30. letech 20. století vyvrcholil 1. září r. 1939. Výstřely z křižníku Schleswig-Holstein byly bohužel úvodem nejen k napadení Polska, ale i k 2. světové válce. Sedmnáctého září 1939 se k německému Wehrmachtu připojila z východu i Rudá armáda, která tak naprosto zaskočila statečné, ale již oslabené a vyčerpané polské jednotky. Bezmocné Polsko se ocitlo v kleštích dvou mocných tehdejších spojenců… Autor podrobně rozebírá sovětsko-německý pakt o neútočení včetně tajného, dodatečně přidaného protokolu, složitý vnitropolitický vývoj v Polsku po 1. světové válce, proměny německo-ruských vztahů v meziválečném období i osudy polských válečných zajatců (Katyň). Průběh bojů na polské západní i východní frontě zachycuje samostatná kapitola. Fotografie, mapky, chronologický přehled, seznam literatury.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Válka začala v Polsku (Utajovaná fakta o německo-sovětské agresi) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Válka začala v Polsku (Utajovaná fakta o německo-sovětské agresi) (0.00 EUR)


Stažení Válka začala v Polsku (Utajovaná fakta o německo-sovětské agresi) zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura faktu, Literatura česká
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  jadran

  28.06.2016

  Relativně zajímavé, bombastičnost názvu neodpovídá celkem precizně (až na výjimky) podané genezi směřující k zářijové kampani v roce 1938, nicméně například popis vzniku Polska po první světové válce je podřízen až příliš heroizaci Polska ve vazbě na události druhé světové a pomíjí nebo alespoň marginalizuje řadu událostí, které tomu předválečnému Polsku rozhodně ke cti nesloužily (viz. třeba okupace Vilniusu a vztah s Litvou nebo spojenectví sanačního režimu s Hitlerem). Karel Richter se ani nesnažil hlouběji proniknout do politického pozadí prvních let obnoveného polského státu a události se "zázrakem na Visle" podává s tendenčností, nemající s realitou nic společného, což lze doložit podstatně hlubším a objektivnějším způsobem, jak to jej učinil polský historik Antoni Czubinski.ve své knize Polsko ruská válka. Na nicméně zajímavé a čtivé knize Karla Richtera mi vadí jednak zbytečné prolínání časových rovin a potom nechápu, proč je zde věnován tak rozsáhlý prostor onomu československému legionu……

  vitavita

  10.03.2012

  Podrobně posána válka v Polsku. Perfektní !