Utrpenie mladého Werthera PDF, ePub, Kindle

By | 07/03/2018

Utrpenie mladého Werthera

Kniha, kterou četly a milovaly generace mladých lidí, kniha o zápasu člověka, který nechce umrtvit své hororucí srdce, spoutat je chladnými řetězy pokrytecké společenské morálky své doby a proto nakonec podléhá beznaději a dobrovolně končí svou strastiplnou pouť. Podíváme-li se na Werthera dnešníma očima, zůstává v jeho příběhu i pro nového, radostného člověka našeho věku, mnohem více než jen vůně minulosti a romantika vášnivého citu, než portrét z dávných dob, nad nímž se shovívavě usmějeme. V postavě a osudu mladého Werthera – tolika rysy své bytosti příbuzného s autorem samým – vyřkl Goethe své krédo, svůj soud na kompromisy, malostí, nezúčastněným chladem a prázdnou společností 18. století, v níž byl nucen žít. Werther se s tím vším nechce smířit – přitom však nemá dost síly cokoliv změnit. Proto podléhá. Umírá však se srdcem stejně čistým a vroucím, jako žil. A právě tato upřímnost a horoucnost jeho srdce zanechává dodnes v čtenáři silný, kladný a nesmazatelný dojem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Utrpenie mladého Werthera zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Utrpenie mladého Werthera (0.00 EUR)


Stažení Utrpenie mladého Werthera zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die Leiden des jungen Werthers (1774)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (118)

  Přidat komentář

  Romanka89

  19. února

  Některé knihy mají přesně svůj čas, kdy si je má člověk přečíst. Kdysi jsem jí četla a uznala jsem, že je momentálně vhodná doba si ji přečíst znovu. Velmi silný příběh nešťastné lásky a samozřejmě kritika tehdejší společnosti. Každý určitě zná nějakého Werthera, Lottu a Alberta, ať se v nich vidíte samy, nebo Vám připomínají někoho ve vašem okolí. Běžně se ke knihám nevracím, ale tahle si to právem zaslouží.

  katushah

  17. února

  Moc hezký příběh a moc hezké myšlenky a názory. Otevřeně kritizuje společnost a svět, ve kterém žijem a všechny další ohavnosti. Akorát ta láska by tam vůbec nemusela být.

  DeadUnicorn

  08. února

  Dokonalejší knihu budu jen těžko hledat

  Marbo

  19.11.2017

  Dlouho jsem sbíral odvahu, dlouho jsem se prokousával. Překvapení se nekoná. Příliš sladkobolné, příliš ubrečené, příliš utahané.
  Marně přemýšlím, co to mohlo být za generaci, které pod vlivem této knihy končila své životy…

  Ivan F

  19.11.2017

  Goethe písal prekrásne básne, pri ktorých mal zostať. Možno v 18tom storočí mal Werther úspech, ale v storočí 21vom … priaznivcov si určite nájde, ale ja sa medzi nich nepočítam. Okrem toho mi príde krajne zbabelé vziať si život a to z akéhokoľvek dôvodu. Či Wertherovi tých dvanásť hodín bolesti a utrpenia z umierania stálo za to, o tom dosť pochybujem. V každom prípade som prečítal ďalšiu klasiku, ktorá ma tentoraz neoslovila.

  Anna 13

  27.10.2017

  Na příběh jsem byla vyladěná a těšila jsem se na něj, ale nedokázal zaujmout natolik, abych se do čtení nemusela občas nutit.
  Vyzdvihla bych naprosto dokonalé a svěží popisy přírody a čisté rozepsané city, který Werther choval k mladé Lottě.
  Zakázaná láska tu však nebyla vystižena tak, jak byla určitě hlavními postavami vnímána a prociťována.

  Ve Wertherovi se i v dnešní době najdete…
  Pro mne však jinak dílo, ke kterému se nebudu vracet a které nedokázalo plně zapůsobit.

  domino1701

  22.10.2017

  Kniha ač měla hezký příběh, tak mě vůbec nezaujala. A nutila jsem se ji dočíst. 🙁

  poz3n

  15.10.2017

  Výborné. Z běžného kulturního povědomí jsem očekával patetický sled klišé týkajících se doby a literárního žánru, namísto toho jsem dostal upřímný psychologický portrét ztraceného člověka s opravdu hodně silnými momenty. Přiznám se, že nebýt těch několika stran ke konci, kdy Werther přednáší zpěvy Ossianovy (kdy jsem četl, jen abych přečetl), neváhal bych s plným hodnocením.

  callahanh

  10.09.2017

  Romance, která není úplně jednoduchá na čtení a v dnešní zrychlené době nejde čtenáři vůbec naproti, přesto má smysl ji pokořit. Na pozadí tvůrčí krize mladého malíře, který odjede na venkovské sídlo, vypráví příběh dost nešťastné lásky, která se mění až v závislost a posedlost. Werther není úplně sympatická figura, protože se dost často lituje a se svým stavem nehodlá dělat vůbec nic a ani se s ním nechce smířit, což rezultuje v jediné možné řešení. Naštěstí těch sebelítostivých pasáží není zase tolik a mezi nimi probleskují hluboké myšlenky o odcizení lidí, smyslu umění v lidském životě a krás přírody. V lyrických popisech je kniha vůbec nejsilnější a Goethe velmi citlivě přenáší čtenáře do prostředí krásné přírody a celkové pohody, kterou hlavnímu hrdinovi narušuje láska. Dalo by se polemizovat o tom, zda je tohle vhodná kniha na povinnou četbu, protože si myslím, že je potřeba číst až v pozdějších letech a poté, co máte něco načteno. Čtenář začátečník asi úplně nedocení celkovou atmosféru a asi ani nebude hledat myšlenkové a filozofické přesahy. Ano, kniha je z dnešního pohledu i přes krátký rozsah zdlouhavá a vlastně ani nenabízí žádné překvapení a je příliš básnická, to ale nic nemění na tom, že se přečíst dá a myslím, že i dost lidí uspokojí, i když se sympatiemi k hrdinům je to dost na hraně. Právě ale krátký rozsah by měl být tím, co nakonec člověka přesvědčí k tomu, aby to zkusil. 70%

  Lartie

  08.09.2017

  Kniha velmi zajímavá, čtivá.
  Četl jsem to tedy kvůli maturitě, ale i tak – celkově zaujalo. 🙂

  tetes

  05.09.2017

  Vraj sa Kurt Cobein po prečítaní tejto knihy zastrelil… …Aj keď chápem súvis – aj v knihe sa Werter zastrelí… …alebo sa zastrelil preto lebo je tá kniha tak nezaujímavá…??? …veď je toľko lepších kníh so samovraždou na konci… …hoci, neviem si predstaviť Cobeina ako číta 800 stranovú Annu Kareninu…

  rarášek

  09.08.2017

  Bála jsem se, že se mi kniha bude těžce číst, ale nakonec mě velmi překvapila. Moc se mi líbili popisy přírody i hluboké myšlenky, které jsem si zaznamenala.
  Ke konci knihy mi Werther přišel jako blázen a Lotty mi kvůli tomu bylo líto. Ale láska z lidí dělá blázny, nebo ne? Jen je o to horší, když se člověk zamiluje do nesprávné osoby. Je smutné, že to muselo vyústit v tak tragický konec.

  Jacck

  03.08.2017

  Je těžké pro mě hodnotit tuto knihu, protože jsme ji četl jako náctiletý. Tenkrát se mi moc líbila – nejen dramatický příběh zoufalé lásky (či spíš posedlosti) hlavního hrdiny, ale taky spousta hezkých popisů přírody, filosofické myšlenky. Z dnešního pohledu samozřejmě vidím, že Werther byl patetický ufňukánek, co se nedokázal smířit s tím, že jej odmítla dívka, do které se zamiloval, a polovinu knihy strávil sebelitováním. Tuto knihu asi pochopí jen ti, co byli někdy v životě nešťastně zamilovaní. Pro Goetha se jedná o částečnou autobiografii.

  Adelajda_4

  17.07.2017

  Když jsem si přečetla, o čem kniha je, jala jsem se půjčit si ji, ale nenadchla mě. Vyprávění bylo rozvolněné, avšak to není nic proti postavě Werthera! Byl mi strašně nesympatický, ufňukánek, který ze všeho dělal drama. S vypětím všech sil jsem dočetla, ale měla jsem při tom asi větší utrpení, než celý Werther.

  Briv

  10.07.2017

  Přiznávám, že jsem očekávala, že kniha napsaná roku 1774 bude pro mě těžko zkousnutelná, hlavně kvůli dobové mluvě. Ovšem po pár stránkách jsem se do knížky vpravila a četla se mi překvapivě dobře. Werther je pro mě rozporuplná postava a nejvíc ze všech mi bylo líto Lotty. Vyrovnat se s posedlostí vůči její osobě, pro ni jistě muselo být těžké.

  vlkcz

  02.06.2017

  Během četby se u mne střídaly dva pocity. Na jednu stranu mě Werther vytáčel svou exaltovaností. Na stranu druhou, pokud zrovna neblouzní o Lottě, tak mají jeho myšlenky hlavu i patu a na 25 let, což byl věk, ve kterém Goethe román vydal, i nečekanou hloubku.
  Nevím, jestli cit, který Werther cítí k Lottě se dá nazývat láskou. Z dnešního pohledu se jedná spíš o posedlost a poskytuje mu něco, díky čemu může přežívat pokrytectví ve společnosti.
  Zajímavá mi přijde i představa alternativního románu, ve kterém by Lottu získal on. Vyprchal by cit tváří v tvář existenčním starostem a nutnosti podrobit se normám společnosti nebo by po nějaké době dospěl Werther ke stejnému závěru? Nebo by mu posedlost vydržela, nesnesl by pokračující přátelství Lotty a Alberta a ze žárlivosti by je zabil?

  BaS1972

  18.05.2017

  Pravda, kniha je napsaná hezky. Nic proti autorovi. Nicméně děj, respektive jednání a myšlení hlavní postavy mne popouzelo již v době, kdy jsem dílo měla číst jako povinnou četbu. Když jsem se ke knize jako velmi dospělá vrátila po letech, myslím si o mladém Wertherovi totéž. Hluboce pohrdám někým, kdo si nedokáže najít svůj smysl života, a kdo ze svého malicherného osobního problému udělá tragédii. Jít v stopách páně Werthera, byli bychom asi dnes mrtví všichni… Nicméně je to jistě romantický příběh…

  Nela.Rob

  10.05.2017

  Pro mě jedna z knížek, kterou bych zařadila mezi mých top 10. Ač jsem od ní moc nečekala, naprosto mě vtáhla a nemohla jsem ji odložit. Kdykoliv nemám rozečtené něco jiného, po této knížce ráda sáhnu a opět jí listují.

  Kája5951

  03.05.2017

  Öd této knížky jsem moc neočekávala, ale nakonec mě příjemně překvapila.

  jarabr

  02.05.2017

  Docela chápu hrdinu, protože jsem si prošel nečím podobným. Přesto dávám jen 3 hvězdy, protože to má spoustu nezáživných pasáží, které by se daly i vypustit a na příběh by to nemělo jakýkoliv vliv.

  Laviii

  20.03.2017

  Kniha pro mě byla určitě zajímavá, už jen z toho důvodu, že byla inspirovaná skutečností, bohužel tohle téma mi není moc blízké a občas jsem se nudila.

  mcleod

  06.03.2017

  Jen málokdy se mi stane, abych při četbě knihy vůbec nevnímal své okolí, ale právě u Utrpení mladého Werthera se mi to stávalo takřka pravidelně. Tak moc mě pohltilo Wertherovo vyprávění o svém neštěstí a vpravdě rozervaném životním osudu. Mnoho lidí řekne, že každý z nás někdy zažil něco podobného, několik lidí také s opovržením dodá, že oni nereagovali s takovou přecitlivělostí. Obávám se však, že v takovém případě jde o velké nepochopení. Romantismus je zkrátka takový, i slabý závan větru cítí jako uragán. Někomu to možná připadá nemístné, my romantici se v tom však vyžíváme se sobě vlastním zalíbením, když v tom vidíme tu největší krásu a žal, to největší naplnění a zkázu života zároveň. Goethe tomu byl navíc schopný dát krásnou formu a napsat ten nejsilnější příběh světa románů, který nám dává pocítit tu pravou a nejhlubší podstatu lidského života… upřímnou a hlubokou lásku, která ne vždy bývá opětována a až příliš často zklamána. Máj od Karla Hynka Máchy je pro mě stále tím nejvyšším vrcholem romantické tvorby, ale Utrpení mladého Werthera ho následuje jen s malým odstupem. Jasně, není to pro každého, ale pokud čtenář aspoň trochu chápe, co je to romantismus (a jaký je jeho rozdíl oproti kýčovité romantice), myslím, že se zařadí do zástupů obdivovatelů.

  -Lucinda-

  05.03.2017

  Krátká kniha psaná nádherným jazykem. Hlavním motivem je neopětovaná láska. Melancholický Werther se seznámí s Lottou, která ho naprosto učaruje. Touží po její lásce, ale ona již má jiného. Marně se na ni snaží zapomenout. Míru svého žalu již nedokáže dále nést a proto se raději zastřelí. A hle, jedna z největších tragédií v historii literatury je na světě.
  Postava Werthera je zajímává jak svou povahou, tak i přístupem k životu. Pocity hrdiny jsou skvěle popsané. Některé pasáže se mohou zdát nudnější než jiné, ale kniha rozhodně stojí za přečtení.

  „Ať si Slunce, Měsíc a všechny hvězdy dělají, co chtějí, já nikdy nevím, zda je noc či den, a celý svět mi mízí před očima“

  Corly

  19.02.2017

  Nutnost povinné četby…No, námět není vůbec špatný, občas má kniha i světlejší okamžiky…,ale ten jazyk a styl byl přece jenom složitější a občas zdlouhavé a nezáživné.
  Tři hvězdy jsou tak akorát.

  NiNo

  18.02.2017

  Kamarádka tuto knihu překřtila na "Utrpení mladého čtenáře" – podle mne to tak strašné nebylo, ale nadšená jsem z ní taky nebyla. Pro člověka žijícího v tekuté modernitě jedenadvacátého století je opravdu těžko pochopitelná. Tragika je v ní sice těžko nepostřehnutelná asi jako pěstí mezi oči, ale za srdce mne skutečně nechytla. Promiň Werthere, ale ani slzičku jsem pro tebe neuronila – zemřel jsi, protože jsi chtěl být tragickým hrdinou, spíše než že bys prožil tragédii. Tři hvězdy jen za krásný jazyk díla.

  Aleh

  07.11.2016

  Klasícký příběh vášnivé lásky. Námět, který se objevuje snad v každé národní literatuře. Kolik podob má taková láska! A když připočteme předsudky doby, v níž Goethe žil, máme před sebou dílo velikosti antické tragédie! Mladý muž a jeho veliká neopětovaná láska k Lottě. A když láska nedojde svého naplnění, volí Werther raději dobrovolný odchod z tohoto světa. Téma nešťastné lásky je věčné a stále se opakující jako život sám.

  Adelyna

  27.10.2016

  Krásný literární počin na jedno odpoledne. Jen někdy mi přišla Wertherova láska už spíše jako jakási posedlost, nemůžu si pomoct.

  kanibaltéra

  30.09.2016

  Nadčasové téma nešťastné lásky v poněkud starším lyrickém kabátu. Je však Goethe dalším, který za tento klišé-motiv sklidil nezaslouženou slávu? Ustálené spojení wertherovská horečka není nejednomu literárnímu odborníkovi či alespoň nadšenci cizí. Je tu však ještě jedna okolnost, která toto dílo činí o něco lepší, motiv tolik charakteristický pro tuto knihu. A tím je sebevražda.
  Když se čtenář přenese přes tenkou jazykovou bariéru současného světa od dřívějšího, což je obvykle otázkou maximálně desítky stránek, procitne do Wertherových nadšeníplných a přitom zároveň tolik melancholických úvah. Myšlenka na sebrání vlastního života se sice objevuje až ke konci, její motiv pluje mezi řádky téměř celou knihu. Jakým způsobem však Goethe téma jako je toto podal, nemá obdoby.
  Myšlením Lotty by člověk skoro lhostejně a nadřazeně pohlížel na Wertherovo nešťastné, zdánlivě unáhlené činění, občasné jiskrné chvilky, kdy barvitě popisuje slasti života, a prokousal by se tak celou knihou s nepochopením. Tento postoj prvotně zachvátil i mě, oči mi otevřel až melancholický skok hlavního hrdiny spojený se smůlou, jež ho poté provázela. Vrtěla jsem nechápavě hlavou nad zkaženou společností, nad vládnoucím pokrytectvím, v němžse utápěla Wertherova naivní nevina. Stačí se pramálo textu podvolit, shodnout v několika názorech a jste tam, kde vás autor chtěl mít. U pochopení.
  Goethemu se dle mého názoru ve své době podařilo nemožné: uhájit svému hrdinovi právo na sebevraždu. A snad poté i svému příteli, jenž mu byl předlohou. Jeho cílem nebylo vyvolat vlnu sebevražd u čtenářů této knihy, ani podpořit takto činící z jiných důvodů. Chtěl uhájit bolavé následky lásky, uhájit svého hrdinu, poukázat na jinou stranu sebevraždy. Ponechal v ní varování jaká láska je, přestože v ní budem navždy nepoučitelní.

  Kyta

  18.09.2016

  Na svou dobu kniha určitě vzbudila hodně ohlasu. Rozhodně má svoje určité kouzlo. Mě však možná proto, že jsem zvyklá na moderní literaturu, až na pár chvilek skoro vůbec nezaujala. Ano, objevilo se zde nesčetné množství pravdivých myšlenek o životě, o lásce, o tom, co je pro člověka nejdůležitější a podobně, ale to je tak to jediné, co bych na knize mohla vychválit.

  Jazyk nebyl zrovna jednoduchý a v důsledku toho se mi kniha nečetla nejlépe. Styl psaní v podobě dopisů byl rozhodně zajímavě pojatý, avšak nezáživný. U knihy jsem se občas hodně nudila a přála si, abych ji už konečně dočetla; obzvlášť při čtení těch pasáží, kdy Werther svému příteli v dopise líčí do všech detailů svoje niterní pocity a myšlenky. Některé pasáže jsem si musela přečíst i víckrát, abych si byla jistá, že jsem jim správně porozuměla. Za mnohými větami se skrývalo ohromné množství důležitých myšlenek a čtenář musí v mnoha případech zapojit mozek, aby těm myšlenkám porozuměl – což je na druhou stranu těžké, když ta kniha čtenáře nebaví.

  Netopyr07

  29.08.2016

  Přiznám se, že mě Werther dost točil, jak se nedokázal "přeladit" do rodinného přítele a pořád jen, vlastně sobecky, chtěl vše pro sebe. Předpokládám ovšem, že byl složitá povaha, takže nenaplněná láska byla jen poslední kapkou. Literární styl mi přišel výborný, čtivý, i když místy musel člověk hodně zapojit mozek 🙂