Uloupený život PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Uloupený život

Román s motivem dvojnictví, odehrávající se v předvečer první světové války v Praze, Vídni a ve francouzských přímořských lázních. Příběh dvou sester-dvojčat, z nichž jedna při vyjížďce na plachetnici utone a druhá, která záviděla první její domněle šťastnější život, odváží se za prvou vydávat a žít její život. Je to však život provázený mnoha tragickými zvraty a teprve na jejich konci dochází hrdinka smírného vyrovnání. Román, který autora proslavil doma i za hranicemi.Kniha v českém jazyce!


Stažení Uloupený život zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Uloupený život (0.00 EUR)


Stažení Uloupený život zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Clara del Valle

  07. ledna

  Ve srovnání se současnými knihami je tato už trochu archaická a některé pasáže jsou k uzoufání zdlouhavé, ale ten příběh je neskutečně silný! Až mrazí z té představy, čím vším si Martina musela vnitřně projít.

  Len2očka

  02.11.2017

  Knížka se mi četla dobře,zajímavý děj,ovšem místy se mi čtení trochu vleklo.

  PeterSmith

  22.08.2017

  Zajímavé téma a pokud se něco takového někomu stane je to na palici 🙂

  Sisssi

  06.08.2017

  V rámci oddechové literatury příjemný román o tom, že proti vůli vyšší moci (Boha či osudu), je člověk bezmocný a ať dělá cokoli, jeho snahy jsou úplně zbytečné, stejně se nakonec dostane tam, kam jej vyšší moc chtěla dostat. Může se snažit, může mít vůli, může chtít, ale není to nic platné, člověk v uričtých věcech zkrátka není svým pánem a je jen vláčen ve vlnách moře nepřízně. Čtenář se daleko dříve než Martina sama ptá, komu byl život vlastně uloupen. Smírný konec a díky dítěti nalezený klid mě překvapil, čekala jsem tragické vyústění v podobě skoku do studny.

  Esmeralda168

  20.07.2017

  Zajímavá kniha, zajímavý děj, jenom ten konec mohl být trochu nadějnější.

  JPBelmondo

  05.06.2017

  Ačkoliv byl příběh napsán již dávno, nic to neubírá na jeho kvalitě. Téma záměny sesterských dvojčat, z nichž je samozřejmě každá svou povahou jiná, je čtivé i dnes. Velmi strhující, zcela jistě stojí za přečtení.

  flanker.27

  25.02.2017

  Román s velmi dobře a věrohodně zpracovanou psychologickou stránkou hlavní hrdinky. Ta se musí vypořádat s otázkou, co dělá člověka jedinečným. Co tvoří rozdíl mezi dvěma na pohled stejně vypadajícími sestrami. Jedna žije ve stínu druhé, snaží se zachytit tu část její povahy, která k ní přitahuje pozornost víc než k ní samotné. Když se pak však stane tou druhou, zjistí, že žít v cizím životě jí samo o sobě nepřinese radost, ve kterou doufala. Místy poměrně ponuré, bezútěšné, teprve konec přináší Martině jistou naději, když se konečně dokáže zbavit Sylvina stínu a přijde na to, že cestou ke spokojenému životu je odvaha být sama sebou, kterou celou dobu sbírala.

  Edona

  31.01.2017

  Nebýt čtenářské výzvy k Uloupenému životu bych se nikdy nedostala. Sice knihu hodnotím pouze třemi hvězdičkami, ale jsem neskutečně ráda, že jsem si ji přečetla. Ten námět byl úžasný, děj strhující. Nicméně samotné čtení mi dalo velice zabrat, zpočátku jsem se nemohla začíst, jednak kvůli sáhodlouhým popisům, tak i styl psaní mi neseděl (bylo to velmi rozvleklé). I přes to všechno, děj této knihy je nezapomenutelný a určitě knihu doporučím. Byla pro mě výzva knihu přečíst a jsem šťastná, že se mi to povedlo. Kdyby se ten námět objevil v nějakém bestselleru dnešní doby, určitě by si našel místo mezi Zmizelou a Dívkou ve vlaku.

  Pár dnů, týdnů! po dočtení musím konstatovat, že mě kniha velice zasáhla, a to tak moc, že jsem dlouho nebyla schopná začíst se do nějaké jiné. Často na hrdiny a samotný děj myslím.. Určitě si knihu přečtěte, dokáže zamotat hlavu!

  Toffee

  27.01.2017

  Jsou stejné a přece…. Sílící pocit Martiny, že je až druhou a horší přerůstá v závist až nenávist k Sylvě, která má v jejích očích všechno. Tolik si přeje stát se jí, být na jejím místě. Když se pak nešťastnou hrou osudu její přání splní a zaujme Sylviino místo, poznává, že věci nejsou takové, jak si myslela, a že aby skutečně žila Sylviin život, musí nechat zemřít Martinu. Místo štěstí, o kterém snila, tak ztrácí sama sebe a netouží po ničem, než aby někdo našel ji samotnou.
  Možná je jazyk a styl vyprávění trochu poplatný době svého vzniku, ale na čtivosti to příliš neubírá. Zejména tam, kde Martina-Sylva prožívá silné emoce, dramatické situace a trápí se ztrátou identity, působí tento psychologický román současně a opravdově. Vůbec nenudí a stojí za přečtení.

  alzbeta7542

  10.11.2016

  Knihu jsem četla několikrát a ráda se k ní občas vracím, zvlášť v tyto ponuré podzimní dny 🙂 děj postupně rozvíjí rozehraný příběh identických dvojčat – sester, z nichž jedna radostně proplouvá životem "vyvolené" se všemi atributy – krásou, oblíbeností, inteligencí, charisma. Druhá, ač navenek stejná, bez vlastního přičinění žije v jakémsi zdánlivém stínu své sestry, který na ní leží jako prokletí. Ovšem tento život odstrčené a opomíjené se má řízením osudu úplně změnit …

  kusma

  15.06.2015

  Kniha se zajímavým námětem, dobrým zpracováním. Některé pasáže mi ale přišly zdlouhavé a nudné. Ale to neznamená, že k dílu nepatřily, spíš to bude mou čtenářskou preferencí – nemusím moc díla, která jsou založena na popisu duševního stavu hlavního hrdiny. Přesto tomuto dílu dávám 3 a půl hvězdičky. Nebyla jsem zklamaná.

  viviann

  19.03.2015

  Krasna kniha, doporucuji. Neobsahuje nudne pasaze. Sokujici chovani sester dvojcat. Knihu mam doma a prectu si ji znovu.

  Modrina

  21.05.2014

  Četla jsem kdysi dávno a byla jsem z toho úplně hotová. Podle mého skvěle napsáno.

  alexpo

  25.03.2014

  Už to budu mít po těch letech zkreslené, ale tehdy před deseti lety se mi to moc líbilo. Asi se půjdu na tu starou půdu, kde jsou tyto knihy skladované, zase juknout.

  kolacky

  01.12.2013

  Skvěle napsaná knížka o někom, s kým se nedokážu ztotožnit…

  zoew

  28.08.2013

  Dobrý námět, ale místy je vyprávění dost rozvleklé, až nudné. Uvítala bych svižnější tempo.

  Adriana.82

  12.02.2012

  Hlavní postava zažívá trochu moc tragédií za krátký časový úsek. Celkově je kniha spíše smutného rázu,ale to jí nebere na síle lidského osudu.

  evice

  31.01.2012

  Knihu jsem četla už před lety, ale vím, že mě příběh naprosto pohltil, i když mi trvalo o něco déle, než jsem se prokousala začátkem. Chystám se ji znovu si přečíst.