Titanus PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Titanus

Planéta je kolískou ľudstva, no nemožno žiť večne v kolíske – napísal ruský vedec K. E. Ciolkovskij, keď teoreticky pripravoval a vyzbrojoval budúceho astronauta na let do vesmíru. Zásluhou rozvoja pokrokovej vedy a pracovného úsilia sovietskych ľudí sa jeho túžba splnila. Kozmická loď Vostok na palube s prvým kozmonautom opustila Zem a vystúpila nakrátko do vesmíru. Ale čo čaká človeka, keď pristane na iných planétach slnečnej sústavy alebo keď zaletí ešte ďalej? Vedci vyslovujú o tom hypotézy a autori utopistických románov dopĺňajú ich výskum fantáziou. Prednosťou fantastického románu, ktorý napísal Eberhardt del’Antonio
TITANUS
je, že spája nielen výsledky vedy a spisovateľovej invencie, ale že veľmi prirodzene viaže technický rozvoj na pokrokovú premenu spoločnosti. Osobitá jasnosť motivácie príbehu vyrastá z autorovej viery v budúcnosť ľudstva. Nekompromisné riešenie všetkých konfliktov a sporných otázok svedčí zasa o autorovej dôvere v mravné hodnoty budúcej spoločnosti. Astronauti, ktorých vyslali na rakete Kozmos, aby preskúmali vesmír mimo hranice našej slnečnej sústavy, konajú ako ľudia s naozajstnými morálnymi kvalitami, ale nie sú pritom apriórni, nemenní. Autor vie nám túto zvláštnu pracovnú družinu, na desiatky rokov odlúčenú od Zeme, predstaviť aj ako váhajúcich, chybujúcich a rozporných ľudí. Na svojej výskumnej ceste vesmírom prežijú astronauti zaujímavé a nečakané dobrodružstvá na planéte Titanus dva. Obývajú ju bytosti podobné ľuďom, lenže svoju vysoko vyvinutú techniku používajú na vykorisťovanie pôvodného obyvateľstva a na prípravu útoku na svoju starú, materskú planétu. Tam už totiž zvíťazili "neurodzení", ktorí kedysi, podobne ako tomu bolo na Zemi, pracovali na svojich vykorisťovateľov. V tejto zrážke zvíťazia bytosti z pôvodnej planéty, ktoré veľmi priateľsky privítajú medzi sebou zachránených astronautov. Zoznámia ich so svojím životom. Jeho zásady a vysoký stupeň rozvoja techniky sú obdobou spoločnosti, ktorá už dosiahla komunizmus. Astronauti uzavrú s týmito Titanmi bratstvo a večné priateľstvo ako predobraz mierových vzťahov v celom vesmíre.
Práve tieto nenásilné paralely medzi fantastickým svetom na planéte Titanus a ľudským snažením na našej Zemi robia z románu východonemeckého spisovateľa Eberhardta del’Antonia dielo, ktoré svojou fantastickou a dobrodružnou tematikou nielen vzbudzuje záujem čitateľa, ale zároveň slúži približovaniu veľkého diela komunizmu. (záložka knihy)Kniha v českém jazyce!


Stažení Titanus zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Titanus (0.00 EUR)


Stažení Titanus zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  JiříŠkorpík

  15.09.2013

  Nemám ve zvyku nechávat nedočtenou knihu, ale tato kniha mi nic nepřinášela. Jako sci-fi je naprosto bezobsažná plná klišé, jako kniha špatně napsaná (možná, že se jedná o knihu pro mládež, ale napsáno to tam není). Téma zabývající se dlouholetým letem a průzkumem vesmíru mám rád, proto jsem po této knize i sáhl, ale ve skutečnosti je to pouze komunistický román.