Temné světelné roky PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Temné světelné roky

UTODI jsou bytosti podobné mohutným zvířatům. Disponují fyzickými a mentálními silami, jež se nepodobají ničemu, co znají lidé. Nejlépe se cítí uprostřed bláta a neporušené přírody. Jejich svět je směsicí podivuhodné filozofie a neméně podivné technologie.

Konfrontace těchto mimozemských bytostí neznajících bolest a žijících po tisíc let s násilnou a agresivní povahou lidské rasy jakoby předurčuje osud Země.

Temné světelné roky jsou klasickou science fiction a bezpochyby patří k vrcholům žánru. Není divu. Brian Wilson Aldiss se řadí k autorům s největší představivostí a každá jeho kniha je literárním skvostem. Právem mu byl udělen titul Velmistra žánru.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Temné světelné roky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Temné světelné roky (0.00 EUR)


Stažení Temné světelné roky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Dark Light Years (1964)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Laser-books (Laser)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Ence

  09.10.2014

  Na rozdíl od Nonstop tomu něco chybělo, když jsem se blížil ke konci, byl jsem rád, že to mělo jen 150 stran.
  Nápad nebyl špatný, ale nemělo to drive.

  Hannibal29

  15.10.2013

  Zaujimavy pribeh o stretnuti odlisnych kultur.
  Pozor Utocia na nas! Co? No, pohli sa smerom k nam.

  Take typicke spravanie. Myslim, ze rovnake spravanie nemusime hladat v mimozemskych svetoch.
  Staci sa rozhliadnut okolo seba, prip. nastudovat nieco z minulosti o stretnuti rozlicnych "vyspelych" a "zaostalych kulturach".biley vs. indiani, cierny a pod.

  Phoenix16.cz

  11.05.2013

  Kniha nabízí zamyšlení se nad tím, jak vnímáme odlišné kultury a jak ony vnímají nás. Ve vesmíru narazíme na rasu nechutných tvorů, kteří jsou vysoce inteligentní, nám se však s nimi nedaří navázat jakýkoliv vztah. Nejednáme s nimi zrovna ukázkově, čímž se autor snaží dát najevo, co je na lidské rase špatně. Bohužel, když se nad tím zamyslíte a představíte si, že bychom se s těmito tvory skutečně setkali, nedopadlo by to moc odlišně, než jak to popsal Aldiss. Škoda, že kniha není více rozpracovaná, protože nevyužité látky je tu spousta.

  Daxie L. Jesus

  08.01.2013

  Tak krátké geniální sci-fi jsem ještě nečetl. A sice, kdyby to bylo delší, pravděpodobně by z toho vyšlo něco jako Mistr Písní. +Nechci soudit knihy podle obálky, ikdyž to tak dělávám, ale tady je prostě od Laserů nejlepší.

  nightlybird

  25.01.2012

  V řadě knih SF jsou různými způsoby a s různým výsledkem popisována „blízká setkání….“. Aldiss si jako zástupce mimozemského inteligentního druhu vybral docela originálně – kdyby jste se potkali s jeho utodem, těžko byste měli zájem o konverzaci a jazyková bariéra by bylo asi to poslední, co by vám v tom bránilo. Přínos téhle knihy vidím právě v tom, že nás dost důrazně upozorňuje na skutečnost, že případný mimozemský život může mít formy zcela diametrálně odlišné od našich stereotypních představ, že mimo odlišného způsobu komunikace může mít naprosto odlišná estetická kriteria, psychologii, způsob života a celkový přístup k životu – jeho utodi opustili cestu technického rozvoje a i když létají do vesmíru, stačí jim ke spokojenosti, že se mohou rochnit v bahně a sračkách a tiše si filozofovat. Jejich filozofie je kniha dost plná – není to ale na překážku plynulému čtení.
  Taky mne zaujala (v souvislosti s nedávno čteným) jedna věta: „V dějinách nejsou žádná „kdyby“, ta existují pouze v myslích pozorovatelů, kteří je posuzují, a nikdo nebude zkoumat všechny naše činy, protože příležitost se velmi liší od statistického klamu, který vynalezl člověk. My můžeme jenom konstatovat, že události, ….., se seběhly takovým nebo onakým způsobem.“
  A jako doslov je docela zdařilá Aldissova bibliografie napsaná Martinem Šustem. Moje hodnocení vychází spíš z porovnání s jinými Aldissovými knihami, které jsem četl. Napsal dle mne lepší i horší.