Tajuplný pták PDF, ePub, Kindle

By | 07/02/2018

Tajuplný pták

Jedenáct povídek této knížky zobrazuje život sovětské mládeže za války i v míru, v pionýrských táborech i ve škole, při práci i ve chvílích oddechu. Všechny – ať už kratší nebo delší – příběhy jsou psány živým jazykem, zachycují veselé příhody, nemoralisují, ale při tom přesvědčivě ukazují poměr sovětské mládeže k práci, ukazují její vztah ke vzdělání, snahu po poctivém, čestném, samostatném a odvážném jednání. Kladem knížky je naprostá opravdovost jejích hrdinů: chlapec, který z touhy posloužit vědě "zastřelí" tajuplného ptáka, z něhož se nakonec vyklube pokusný model letadla, chvástavý Loďa, jenž líčí sebe sama jako "člověka bez nervů", který se však po opravdu hrdinském skutku nestydí přiznat ke strachu, který při tom prožíval, "vynálezce nového typu ponorky" Vovko Grušin, Borja, vezoucí do školního teraria žáby, mloky, užovky a hlavně zmiji, která mu ve vlaku uteče, jedenáctiletí umělci, satirik a malíř, bojující svým "Krokodýlkem" proti lenivosti a nepořádnosti svých spolužáků, a jiní. – Nejdelší z povídek, Naše věc, vyšla již samostatně v SNDK.
Ilustrovala Zdenka Bílková.
Edice Vpřed, svazek 28.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajuplný pták zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tajuplný pták (0.00 EUR)


Stažení Tajuplný pták zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Něvidannaja ptica

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)