Tajemství Velkého Vonta PDF, ePub, Kindle

By | 07/03/2018

Tajemství Velkého Vonta

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajemství Velkého Vonta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tajemství Velkého Vonta (0.00 EUR)


Stažení Tajemství Velkého Vonta zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Stínadelská trilogie (3.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Literatura česká
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (38)

  Přidat komentář

  Chesterton

  03. března

  Poslouchala jsem audio a celkem si užila temnou atmosféru 🙂 Bohužel nikoli v dětském věku 🙂

  jarin58

  24. února

  I z pohledu hódně dávno dospělého čtenáře paráda.

  Ivo1973

  14. ledna

  Jako kluk jsem tuto knihu četl několikrát. Vynikající příběh, který dokáže vtáhnout do děje.

  JAnD

  26.11.2017

  Tenhle díl se mi líbil z celé trilogie asi nejvíc. Je možné, že to bylo ovlivněno tím, že kniha poprvé vyšla když mi bylo 11 a přečetl jsem ji celou za večer a část noci.

  Petroff

  30.08.2017

  Drsný a dost ponurý.

  85098211

  24.08.2017

  Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (mám na mysli celou Stínadelskou trilogii) – četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

  Šalvěj

  07.08.2017

  Předchozí 2 knihy jsou možná povedenější, ale tuhle jsem přečetla jedním dechem, doslova.

  hanak_v_exilu

  15.01.2017

  Tenhle díl jsem paradoxně četl jako druhý v pořadí, proto jsem některé nuance nechápal. Vadilo mi, že Stínadla ztratily část svojí nepřístupnosti a tajemnosti, a stává se z nich tuctová městská čtvrť. Postupem se ale události zamotaly a atmosféra znovu potemněla. Některé pasáže knihy jsou opravdu tísnivé a při prvním čtení jsem je hodně prožíval. Na rozluštění záhady Kočičího hrádku nejspíš nikdy nezapomenu. Pamatuji si, jak mi u toho běhal mráz po zádech.

  Madlenka_Knihy

  17.11.2016

  Tato kniha mne vůbec nezklamala, ale více mne zaujaly předešlé díly.

  spackova.p

  15.09.2016

  Znovu úžasný příběh.

  any333

  04.09.2016

  Opět se tady setkáváme se spoustou zvratů, něčekaných překvapení (hlavně ukrývajících se v koši) a jednotlivé indicie do sebe zapadají kousek po kousku. Je tu jistá spojitost s předchozím dílem, ten nalezený papír se ukázal důležitým.
  Nejvíce mě dostalo, když došel okousaný papír ze Stínadel a Rychlonožka se pokoušel k jeho poškození použít jejich psa Kuliferdu.

  Zahonek

  22.07.2016

  Tajemství Velkého Vonta je posledním dílem z, dalo by se říci, trilogie o Stínadlech. První díl je sice lepší, takový kultovní, ale Tajemství podle mě zase převyšuje díl o bouření ve Stínadlech. Nechybí tu napětí ani tajemno, které se nás chytne hned od prvních stran a nepustí nás až do samého konce. Rozluštění tajemství Velkého Vonta je tak velkým lákadlem, že nás nutí číst pořád dál a dál, až do temného rozluštění, ze kterého by musel mladým klukům hodně běhat mráz po zádech. A jen to dokresluje a podtrhuje ponurou atmosféru téhle staré, tajemné čtvrti, do které nám úžasná fantazie Jaroslava Foglara dovolila nahlédnout a nastartovala dětskou touhu někdy něco podobného zažít..

  Scathia

  08.06.2016

  Napínavě psané, opět perfektní dílko! Myslím, že kvalitou nijak nezaostává za předchozíma dvěma díly, naopak mi přijde takové "dospělejší", záhadnější… 🙂

  Rup

  01.04.2016

  Bohužel, nemohu sdílet zdejší nadšení. Řekl bych, že je to vůbec nejhorší foglarovka (psal to vůbec Foglar?). Řešení zápletky zcela postrádá onu čistou zásadu „vyššího principu mravního“, tak patrnou v ostatních autorových dílech. Navíc, jestliže první dva díly jsou psané rukou spisovatele, novináře, pak tento díl jako by napsal školák. Se zavřenýma očima za tři.

  Luccy78

  27.02.2016

  Třetí pokračování ze Stínadel a ano, opět i tato kniha patří mezi mé TOPky. Dobrodružství Rychlých šípů jsem si oblíbila už jako malá holka, když jsem si půjčovala na prázdninách u dědy jeho svázané ročníky časopisu Hlasatel a já je úplně hltala a těšila se na každý nový komiksový příběh Rychlých šípů. Ani po letech toto nadšení nevyprchalo, jen jsem si i toto dobrodružství pořídila v knižní podobě.

  ajsigirl

  27.10.2015

  Krásná knížka! Po přečtení prvního a druhého dílu, jsem se bála (ze zkušenosti od jiných autorů), že navazující třetí díl bude jen slabým odvarem. Opak byl pravdou! Rychlost a zajímavost příběhu se začne odehrávat již od první stránky a nabere rychlost snad ještě větší než díly předtím. Hned v úvodu dočítáme, že Stínadla, ve kterých za pomocí Rychlých Šípů došlo ke smíru a klidu se znovu ozývají. Velký Vont Drahoš, jež byl zvolen nezvládá funkci a je zastrašován tajemným dopisem. Jaký dopis a proč je tak důležitý a skličující rychlé šípy zjišťují, i když právě velký Vont jejich pomoc rázně odmítá. Sběrač dostává a vyvolává informace, že ježek v kleci je opět ztracen snad i vinou Velkého Vonta, a právě kvůli tomu, se od něj jeho přívrženci vzdalují. Naprosto zbědovaný, vyděšený Vont má opravdu tajemství… Dokážou rychlé šípy přijít co bylo v záhadném dopise a kde ježek v kleci je? Nastolí znovu pořádek ve Stínadlech, nebo jej bude vést nový Vont z nově vytvořené skupiny (Uctívači gigna nebo snad Dabinelovci?) To si určitě přečtěte a doporučuji stejně jako díly před tím!!! Perfektní četba!

  Thebookman

  29.06.2015

  Třetí díl známé české klasiky. Prostě super čtení. Nic, co bych této knize vytkl. Velice čtivé, stránky utíkaly jedna za druhou. Pěkné kresby známých hrdinů i padouchů. Příjemné tajemno, napětí a dobrodružství. 🙂

  choze

  23.06.2015

  Nepřirozená budovatelská idyla, která ve Stínadlech zavládla na konci druhého dílu samozřejmě dlouho nevydržela a RŠ čeká jejich třetí a nejtemnější stínadelská mise, v níž opět figuruje tajemství zbavený ježek v kleci, už třetí volby Velkého vonta a především další stará tragédie vyhrabaná z prachu ponurých stínadelských barabizen. Třetí, nejdelší díl vznikl s odstupem několika desítek let (dopsán 1977, vydán 1990) po díle druhém, což se projevuje několikerým způsobem. Jestliže první dva díly působí jako organický celek rozseknutý na dvě části, jejichž události čtenáři splývají, třetí díl není dramatickým vyvrcholením a uzavřením celé trilogie. Vše podstatné bylo totiž uzavřeno už minule, a tak je pouze volným pokračováním, jakýmsi bonusovým příběhem. Pokračováním, pro které jsem měl vždycky zvláštní slabost, protože je nejhororovější (také se odehrává v “nejstarší a nejzanedbanější části Stínadel”), což je podpořeno i zcivilněním příběhu – ježek v kleci je v něm pouhou hračkou, létající kolo je zapomenuto, nikde žádný teatrální Široko. V popředí stojí strachem paralyzovaný Velký vont se svým děsivým kostlivcem ve skříni a znovu se ukazuje, že Velké vontství je spíše prokletí, které po Losnovi nepřineslo štěstí ani jeho nástupci Dratušovi. Končí se opět velmi optimisticky, ale… jak dlouho může klid ve Stínadlech vydržet?

  jaja1989

  17.04.2015

  Záhadě hlavolamu se to nevyrovná.

  Lodja

  19.10.2014

  "Buďme svorni."
  "Žlutá je barva naše."
  "Nevyzraďme nic, co víme."
  "Mlčenlivost chrání nás!"

  Tady bych dala pět hvězdiček jenom za systém Vontů. Paráda!

  dadako

  19.05.2014

  Kniha se mi líbila méně než obě předchozí.

  beran57

  02.05.2014

  maple34 : To není knížka jen pro kluky. Já jsem holka a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi ta knížka líbí a ty zbylé dvě.

  vana.zkraslic

  02.04.2014

  Celou trilogii jsem si přečetl až teď , v dospělosti spíš z hecu, ale jsem velice nadšený. Jako malej kluk bych se při četbě asi hodně bál 🙂

  TerkaPS

  20.02.2014

  Skvělé – jako vše od Foglara. Foglarovky jsou mé dětství….

  KattyV.

  13.12.2013

  Všechny "foglarovky" stojí za přečtení. A souhlasím s Kollarovic pode mnou – je to Český poklad. 🙂

  Mercatino

  23.11.2013

  Český Poklad.
  Nechci být vašim pánem, ale služebníkem! Tak slibuji při památce Vojtěcha Vonta tím končím! Buďme svorní! Nevyzraďme nic co víme! Žlutá je barva naše!

  tyzik.cejka

  26.05.2013

  jsem moc rád že nic neskončilo a pan Foglar napsal i trojku obálka knihy se mi velice líbí je dorá už ta kostra co tam na tom domě civí děj není špatný

  čohynka

  21.04.2013

  Skvělé zakončení, až mi běhal mráz po zádech… Tohle se panu Foglarovi opravdu povedlo..

  maple34

  04.04.2013

  Bezvadné zakončení trilogie Rychlých šípů. Pro většinu slečen nezajímavé, pro většinu kluků bomba.

  kowalenska.m

  25.02.2013

  Zajímavé tajemství Velkého Vonta. Přejížděl mi mráz po zádech. Nádherně napsáno!