Svatby v domě PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Svatby v domě

První stránky Hrabalovy autobiografické trilogie Svatby v domě, Vita nuova a Proluky spatřily světlo světa koncem sedmdesátých let dvacátého století, tedy v době, kdy spisovatel až na výjimky nesměl ve své vlasti oficiálně publikovat (ve stejné době mimochodem vznikala další Hrabalova vrcholná díla Něžný barbar a Příliš hlučná samota). Prvního vydání se tedy všechny tři knihy dočkaly v zahraničí. Přesto se jedná o jedny z nejlepších Hrabalových próz. Trilogie obsahuje sumu spisovatelových životních zkušeností a vydává jasné svědectví o jeho originálním umění.Kniha v českém jazyce!


Stažení Svatby v domě zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svatby v domě (0.00 EUR)


Stažení Svatby v domě zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Svatby v domě (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: Pražská imaginace
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  hana6084

  06.06.2016

  Pro mě první přečtená knížka od Hrabala a asi i poslední. Dost mě to nudilo a musela jsem se nutit to dočíst. Jako zajímavé setkání s jeho typickým stylem dlouhých souvětí, taky zajímavá sonda do jeho života, ale stačilo 🙂

  kacimilek

  02.01.2016

  Moje první setkání s literárním dílem pana Hrabala, a po přečtení rozhodně ne poslední. Jak nádherně umí popsat nostalgické myšlenky na věci minulé, zapomenuté.

  Ivan F

  01.06.2015

  Prvé stretnutie s Hrabalom (filmových mám za sebou viac) a popravde sklamanie. Nevadí mi ani Hrabalov štýl, ani to, že ak je táto kniha jeho biografiou, tak zistenie, že bol poriadne švihnutý, ale to, že kniha je v podstate o ničom. Čakal som viac, ale prekvapenie sa nekonalo. Škoda, ale možno ešte dám Hrabalovi niekedy šancu.

  Mijagi

  04.06.2014

  Poetika starých domů s hlučnými, výstředními obyvateli, společnými záchody na pavlačích a se zapadlými, zaprášenými dvory. Je až neskutečné, do jakých estetických výšin dokáže Bohumil Hrabal tato místa vyzdvihnout. V knize ožívá genius loci zaniklé Libně. Dnes již autorův byt v ulici Na Hrázi, ve kterém pořádal divoké pitky se svými přáteli zvané jako „svatby v domě“ nenaleznete, celá budova ustoupila stavbě metra a na jejím místě stojí vchod do stanice Palmovka. Nevkusný okolní otevřený prostor s tramvajovými zastávkami, zaplivaným autobusovým nádražím a nonstop hernami nese jméno Náměstí Bohumila Hrabala. Těžko říct, jestli by i takto odduševnělé prostředí dokázal tento mistr vybrousit v literární perlu.

  barbucha07

  16.06.2013

  Je to champion krytých dvorců, jednička a mistr světa …

  JP

  04.02.2012

  Netradiční způsob autobiografie, jen co je pravda. Že ji člověk přetaví do beletristického díla, na tom není pranic zajímavého, ale Hrabal napsal vlastní beletristickou autobiografii z pohledu svojí manželky Pipsi. Ta jen tak mimochodem jeho psaní nikdy neměla ráda a proto jí je ani nečetl (radši se zdekoval do hospody a tam to četl chlapům). I přes ten nezvyklý úhel pohledu (který už ale bylo možno spatřit třeba v Postřižinách, kde celou knihu vypráví Hrabalova maminka Maryška) je to prostě Hrabal se vší svou krásou dob dávno minulých, na které už můžeme jen vzpomínat. Zkrátka by mohl psát o sebevětší kravině a stejně by se to hezky četlo. On to prostě uměl.

  triatlet

  12.02.2011

  Je s podivem, jak śe autor dokázal stylizovat do vypravěčky a s nadhledem komentovat své raubířiny z pozice své manželky. Nádherné jazykové obraty (např. hypany) a popis tak plastický, že při líčení škvaření sádla je cítit omastek.

  aurora

  Trilogie nás seznámí s osobností autora lépe, než samotný životopis, mluví totiž o jeho duši.