Šťastie Rougonovcov PDF, ePub, Kindle

By | 05/22/2018

Šťastie Rougonovcov

Román francúzskeho spisovateľa. Vzostup Rougonovcov, prebieha v cykle dvadsiatich románov – niektoré z nich preslávili autora po celom svete (Brucho Paríža, Nana, Germilan, Ľudská beštia a iné) . V tomto cykle, podobnom balzacovskej Ľudskej komédie, sa opiera o poznatky pozitivistickej vedy, ukazuje vplyv prostredia a dedičnosti na vývin človeka i celých rodín. Tento román je prvým v tomto cykle – tu sa začínajú osudy tejto rodiny…Kniha v českém jazyce!


Stažení Šťastie Rougonovcov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Šťastie Rougonovcov (0.00 EUR)


Stažení Šťastie Rougonovcov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Rougon-Macquartové (1.)

  Originální název:

  La Fortune des Rougon (1871)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Susan94

  21.05.2017

  Začátek ságy čítající 20 knih je zapomenutý klenot. Miluji jakým slohem a stylem je kniha napsaná. Politická situace, rodinné vztahy to vše je tak velkolepě popisováno, že přehodnocuji celého Zolu. Upřímně jsem si tak nejvíce oblíbila postavu Adelaidy a doktora Pascala. Ale přesto nejkrásnější je milostný vztah Silvera a Miette.
  Díky, že existují levné knihy a já si tento skvost mohla koupit za hubičku.

  denib

  24.02.2017

  Lidé jsou různí. Vždycky se našli a vždycky se najdou tací, kteří pletichaří a jde jim především o vlastní prospěch. A i když takoví nejsou všichni, je jich dost. Zola je úžasný tím, že vykresluje povahy lidí velmi reálně. Jeho popisy lidské povahy (ale třeba i míst a situací) jsou poměrně dlouhé, ale barvité a rozhodně ne nudné. Díky tomu je snadné si vše představit a prožívat. Musím říct, že mi je z knihy smutno. O Pascalovi Rougonovi, který se šel podívat na několik politických večírků, napsal: "Nudil se tu méně, než se obával. Napoprvé byl ohromen, na jaký stupeň pitomosti může klesnout zdravý člověk." To mi říká, že jsme se od 19. století zase až tak moc nezměnili …

  venora

  20.01.2017

  Mé první setkání se Zolou, k němuž jsem se odhodlala, promyšlený úvod do celé dlouhé ságy, kde se čtenář seznámí s mnoha postavami, které se později stanou hrdiny svým vlastních, no v Zolově podání spíše tragédií.
  I přes tento úvod je pro mě při čtení Zolových knih tabulka s rodokmenem nezbytnou pomůckou.

  Lukyn96

  28.08.2016

  Tak jsem se do toho po dlouhém vyčkávání a fázi těšení pustil. Zola prostřednictvím knihy Štěstí Rougonů umožňuje svým čtenářům nahlédnout klíčovou dírkou do místnosti, ve které se odehrává celý příběh Rougon-Macquartů. Tato kniha je plná děje a pří četbě každé stránky jsem byl zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet. Když už si Rougonovi mysleli, že dožijí v chudobě, přišel jim na pomoc státní převrat a otevřela se jim cesta k blahobytu. V kontrastu s všelijakými nechutnými praktikami není nejen láska Silvéra a Mietty, ale také osoba Pascala, jehož politické záležitosti nechaly chladným a dál se věnoval vědě. Naopak nejvíc se mně hnusil jeho bratr Aristid.

  Kapis

  15.07.2016

  Tak jsem si dal po dlouhé době pořádnou klasiku a když už tak je třeba začít od začátku 20-dílné edice. Zola byl skvělý vypravěč a jeho popisný styl, kterým dokáže trefit vše od vzhledu až po nejniternější pocity, je zcela pohlcující. Lidi byli evidentně stejné svině odjakživa – krom jedné výjimky čisté lásky nějaké pěkné city v této knize nehledejte. Rodiče nemají rádi své děti – vidí v nich jen budoucí zisk – děti nemají rádi své rodiče – vidí v nich jen zisk, až chcípnou a nejšpinavější intrikánství bují jako plevel. Konec je zcela strhující a i když jsem se knihou prokousával bezmála měsíc, čtení to bylo úžasné. Musím po antikvariátech sehnat Štvanici a zase někdy pokračovat v tomto lidském bahně, tak skvěle popsaném mistrem Zolou.

  Fidlal

  23.06.2016

  Pierre Rougon je hrdina asi jako Miloš Zeman, když hlásá, že se s puškou postaví na hranici k obraně vlasti. Byl by schopen, stejně jako prasident, hrdě vztyčit unijní vlajku a zároveň hlásat vymaňování se z unijního vlivu, podkuřujíc tím někomu jinému. Jak by se mu to zkrátka hodilo. Přihřívá si svou polívčičku pomocí různých prostředků. Kupříkladu využívá a dokonce podněcuje strach obyvatelstva. Jde doslova přes mrtvoly.
  Těžko v románu hledat kladné a záporné hrdiny. Všichni jsou vesměs prevíti, číhající na svou příležitost, převlékajíc kabáty. S touto zbabělou vypočítavostí kontrastuje jen dětský idealismus dvojice Silvere a Miette.
  Po této knize si asi leckdo, více než obvykle, povzdychne: „Kdyby tak lidé více četli.“
  Román o 300 stránkách mi přišel tak akorát dlouhý k ochutnání Zolovy kuchyně. Neměl jsem zprvu tušení, že vybírám první díl volného románového cyklu čítající 20 knih. Teď mám další jistotu, kdybych nevěděl, po čem sáhnout.

  Renatecka

  14.03.2016

  Zola je jeden z mých nejoblíbenějších klasických autorů. Ve svých knihách postavy neidealizuje a realisticky je popisuje se vším všudy – i s někdy velmi ošklivými vlastnostmi – a to se mi líbí. V této knize trochu vytýkám zdlouhavé popisné pasáže, které mě občas dovedly až na myšlenku knihu odložit, ale vydržela jsem 🙂 Jinak na to, že politická témata jsou pro mě nezajímavá, tak tuto knížku jsem dočetla do konce a dávám 4 hvězdičky.

  14.03.2016

  Na mě moc politické, uvidím, co druhý díl.

  Továrna

  27.09.2015

  Jsem rád, že jsem se rozhodl začít číst celou ságu rodu Rougonů a Macquartů od začátku dílo po díle. První díl, Štěstí Rougonů, je mistrovsky vypracované a do podrobná promyšlené dílo s ohledem na další plánované díly, na které se po přečtení této knihy nepopsatelně těším.
  Kniha je o tom jak počátek rodu Rougonů našel své štěstí, nutno podotknout,že poznamenané krví. Silný a emocionální příběh, který mě vzal za srdce a vtáhl mě natolik do děje, že jsem se cítil, jako bych byl jedním z obyvatel Plassansu. Milujete, nenávidíte, radujete se, zlobíte se… Émile Zola dává svým čtenářům vše. Je dokonalý.

  Morgause

  02.08.2015

  Přečtením Štěstí Rougonů se toho čtenář spoustu doví nejen o začátcích rodu, ale i o stylu Zolova psaní, který klade velký důraz na dědičnost a jí zapříčiněné fyzické a psychické rysy postav. Zde začíná šílená genetická směs, jež se pak projevuje v povahách všech členů rodiny, kteří jsou protagonisty dalších devatenácti románů. Najednou to všechno začalo dávat smysl a říkám si, že by bývalo dobré, kdybych si byla Štěstí Rougonů přečetla jako první, nebo alespoň dřív než v polovině série. Jednotliví členové strašlivé, nesoudržné rodiny Rougon-Macquertů, v níž se láska a bratrské, nezištné city vyskytují spíše jen jako anomálie, se snaží vytěžit co nejvíce ze státního převratu nehledě na kohokoliv jiného. Někteří vykořisťují, jiní jsou vykořisťováni, až nakonec vzejde struktura přítomná v celém cyklu, kdy Rougonovi představují vyšší třídu a Macquertovi pak pracující (či nepracující) lid.

  de_baques

  30.03.2015

  Určitě neprávem opomenutý úvod do Rougon-Maquartů. Kniha je velmi čtivá, se silným příběhem, a pro pochopení celé série románů v mnohém i klíčová.

  Thanyss

  31.07.2013

  Zola byl vskutku výborný vypravěč a i když jiná jeho díla jsou známější a propagovanější než Štěstí Rougonů, tato kniha se jim s přehledem vyrovná.
  Pohled na státní převrat, během něhož se rodina Rougonů povznese nad ostatní i za cenu krve jiných lidí, který je navíc prodchnut pohledem na lásku dvou mladých lidí, odsouzených ke smrti, je poutavý. Na druhou stranu mi už místy začínaly vadit zdlouhavé lyrické popisy, podle mě je autor nemusel rozvádět vždy na několik stran knihy. Proto jedna hvězda dolů.