Staré řecké báje a pověsti PDF, ePub, Kindle

By | 05/24/2018

Staré řecké báje a pověsti

Půvabné Petiškovo převyprávění řecké mytologie je určeno čtenářům od 9 let.
Čtenář navštíví rozmanité starověké kraje, seznámí se se záhadnými bytostmi a podivuhodnými zvířaty, pozná moc i slabosti olympských bohů a v úžasu se zastaví před odvážnými skutky a dobrodružstvími bájeslovných hrdinů, promlouvajících přes propast času svou životností i dnes.Kniha v českém jazyce!


Stažení Staré řecké báje a pověsti zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Staré řecké báje a pověsti (0.00 EUR)


Stažení Staré řecké báje a pověsti zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Pro děti a mládež, Pověsti
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (158)

  Přidat komentář

  Uroborus

  11. března

  Kniha ktorej príbehy som čítaval celeé svoje detstvo a ak som práve nečítal, tak som si donekonečna prezeral krásne ilustrácie. Škoda, že sa mi nezachovala,…skončila u sestry a zničila sa (?!)

  1v8na

  10. března

  Knihu jsem četla jako povinnou četbu na základce a teď jsem si ji přečetla dobrovolně ještě jednou. Pohled na knihu mám nyní úplně jiný. Báje jsou poučné, délka je akorát, konečně jsem pochopila smyl některých úsloví – viz Augiášův chlév nebo Oidipovský komplex a podobně- Nelíbí se mi však myšlenka "Bohové vládnou nad osudy lidí." S touto myšlenkou se nikdy neztotožním.
  Kromě výše zmíněného na knize oceňuji krásné ilustrace, které nádherně doplnily samotné báje.

  Szekynka

  07. března

  Kniha mého mládí. Tyto příběhy mě vždycky bavily, vlastně i teď bych si knihu klidně znovu přečetla. Řecká mytologie je opředená mystikou, příběhy mají spád, umí překvapit a jsou poučné. Tato kniha je správná volba.

  Predator3313

  25. února

  Kniha, kterou by měl minimálně jednou číst podle mě každý.
  Já ji četl po letech a bavila mě stejně, jako když jsem ji četl před lety ve škole.

  onRock

  15. února

  Príbehy o zákerných a krajne nevyspytateľných ľuďoch, bohoch a polobohoch starého Grécka. Príbehy, ktoré tvoria časť jedného z pilierov (popri kresťanstve, židovstve, rímskej kultúre a barbarských pôvodných kultúrach) kultúrneho dedičstva Európy a mal by ich aspoň raz prečítať/vypočuť každý.

  Elsa14

  28. ledna

  Tuto knihu jsem vyhrála na recitační soutěži a byla jsem nadšená. Příběhy jsem znala i bez této knihy, ale i tak bylo příjemné si je přečíst. Nedávno se mi hodila i jako povinná četba na gymnáziu. Kniha je velmi pěkně udělaná a pověsti se příjemně čtou.

  werewolf88

  26. ledna

  Jak já je jako dítě miloval… a stále se k nim vracím ( i třeba v herní podobě God of War .-) ). Doufám, že nikdy nezmizí ze škol a nebudou nahrazeny něčím, co je nám cizí.
  Jedná se přece i o naše evropské kulturní dědictví. Spolu s křesťanstvím, řeckou filosofií, římským právem,….to všechno musíme vnímat jako prvky naší západní civilizace – evropskou identitu.

  sopace087

  07. ledna

  kniha je hezká ale jsou moc dlouhé kapitoly proto jsem dal jenom 4 hvězdy

  Paulus.1987

  12.12.2017

  Jedna z knih mého dětství, po které se nebojím sáhnout ani v dospělosti a kterou snad nyní může trumfnout jen zpracování od Rudolfa Mertlíka, které momentálně čtu. Díky panu Petiškovi mám od dětství slabost pro řecké báje – krásné filmy Jáson a Argonauti a Souboj titánů, skvělá PC hra Age of Mythology…

  PetraBery

  27.11.2017

  Klasika pro všechny věkové kategorie, přečetla jsem v rámci povinné četby dcery, abych byla opět v obraze a mohly jsme o jednotlivých bájích mluvit. Příjemná forma, spousta životních mouder a pro mě i vzpomínka na základní školu :o).

  8130

  10.10.2017

  učesané báje o řeckých hrdinech a božstvu, brala jsem je jako pohádky,než jsem si později přečetla Řecké mýty od R.Gravese…a v duchu děkovala panu Petiškovi, že byl tak laskavý a seznámil mne s nimi tak nenásilnou formou…

  AndreaP.

  14.08.2017

  Na této knize jsem vyrostla, báje a pověsti Eduarda Petišky mě provázely celé dětství.

  Aríka

  03.08.2017

  Řecká mytologie patří bezpochyby mezi vemli atraktivní témata, ke ketrým se můžeme nespočetněkrát vrátit. I v dnešní době si z těchto mytologických příbehů můžeme převzít spoustu dobrého a poučného. Personifikované postavy řeckého božstva, polobohů, titánů či lidí jsou poplatné charakterům lidí v průřezu staletími. Řecké báje a pověsti bych zařadila mezi elementární díla lidského vzdělávání. Kniha je pro malé i velké čtenáře.

  Fifineek

  03.08.2017

  Eduard Petiška, Staré řecké báje a pověsti – Asi každý měl tuto knihu jako povinnou školní četbu na prvním stupni základní školy. Na těhlech příbězích každý z nás vyrůstál a je jedno jestli to byly báje od Rudolfa Mertíka nebo Eduarda Petišky. Kdo by tuhle knihu nečetl, jakoby nežil. Pokud by se stále našel někdo kdo tuto knihu nečetl a hodláte to změnit tak vám k tomu můžu říct jen jednu věc, jděte do toho! Petiška jednotlivé báje a pověsti napsal v tak důvěryhodném podání, že bych mu uvěřil cokoliv!

  makynka911

  25.07.2017

  Tak tuhle knihu jsem četla snad tisíckrát a stále nemám dost. I když ji znám dokonale, pokaždé mě ohromí 🙂

  Nita17

  17.07.2017

  Kniha, kterou jsem měla jako dítě velmi ráda. Pořád pro mě má své kouzlo, prostě legendy a celkově poklady mytologie 🙂

  PanTomina

  16.07.2017

  neuvěřitelně přeceněná a nadhodnocená kniha.

  Adelajda_4

  13.07.2017

  Tohle je moje již několikrát čtená srdcovka, četla jsem ji, když jsem byla malá a velmi ráda se k ní vracím i teď, v dospělosti. Obsahuje nepřeberné množství životních mouder a ty ilustrace? Ty jsou dokonalé.

  Mistr119

  06.07.2017

  Dodnes z knihy vzpomínám na staré řecké báje, ačkoliv když jsem knížku četl jako malý, tak jsem byl značně zmaten a listoval jsem rejstříkem jako divý. 🙂

  brumais

  17.06.2017

  Kniha nebyla až tak špatná.

  Loginus

  13.06.2017

  Co k tomu dodat… Snad jen že je tahle kniha krásný příklad, jak se osobnost mění.. V dětství jsem měl nejraději Hérakla, Persea a Thesea… A dnes? Už chápu a snad trošku závidím Filemonovi a Baucis. Ale oni by mi to jistě odpustili.

  MadamC

  05.06.2017

  Klasika, plná mouder a rad na celý život :).

  Ketesh

  20.04.2017

  Srdcovka!

  plus-rovnáse

  11.04.2017

  Přečteno za týden.
  Považuji za jednu z "povinně přečíst" knih. Škoda, že u mě na základní škole nebyla povinná četba, ke knize jsem se tudíž dostal až dlouho poté. Měl jsem štěstí a sehnal jí ještě navíc ve slevě.
  Příběhy jsou to krásné a někdy i napínavé. Doporučuji tuhle knihu všem, kdo mají rádi fantasy a staré Řecko. Na konci knihy je i abecední seznam jmen a menší vysvětlivka o každém z nich a je zde i mapa světa starých Řeků.

  EvikU.

  09.04.2017

  Hezká kniha.

  stepankoby1

  09.04.2017

  Miluju řeckou mytologii, ale když jsem konečně četl zdrojovou knihu, uvědomil jsem si, jak moc je to monotónní. Většina bájí je o tom, jak někdo něco provede proti vůli bohů, kteří ho pak trestají, což mě po několika bájích přestalo bavit. 60 %

  jamesek007

  02.04.2017

  v deseti- dvanácti letech letech mne pan Petiška uvedl do říše nevídané – kouzelným způsobem. vztah k antice, starověkému řecku trvá.
  a v Prométhea věřím dodnes.)

  – Dá se říci, že Staré řecké báje a pověsti jsou úhelným kamenem jeho tvorby. Z titulu, o který jiní autoři neprojevili zájem, protože se jim zdál příliš pracný a bezvýznamný, se stal základní bod, z něhož vyšel na svou literární dráhu, na které se stal oblíbeným vypravěčem. Jak pro děti, tak pro dospělé, vyprávěl o tísni i radosti, věrnosti i zradách, o marnosti i možném naplnění času, jaký je člověku na jeho životní pouti (zdánlivě krátké, ve skutečnosti plné možností) přisouzen. (wiki)

  Lessana

  21.02.2017

  Po rokoch som sa vrátila k tejto knihe, v detstve tak často vyhľadávanej – pre ilustrácie, pre príbehy obľúbených hrdinov. Bolo to príjemné i teraz, hoci na niektorých miestach som si povzdychla nad slovenským prekladom. Avšak to bola maličkosť, strácajúca sa v chronicky známych príbehoch slávnych či menej slávnych hrdinov a v nadčasových múdrach a posolstvách jednotlivých bájí a povestí, písaných prístupným štýlom a jazykom aj pre menších čitateľov. Čo ma však sklamalo, a veľmi, bol posledný autorov "príbeh", ktorý tam bol dodaný ako päsť na oko. Asi aby si náhodou niekto nedovolil myslieť, že to s tými bohmi a hrdinami mohlo byť aj inak.

  MartinObranec

  21.01.2017

  Když jsem byl malý tak se mi kniha moc líbili.

  RauMari

  10.01.2017

  Tuhle knihu jsem si zamilovala až po přečtení Percyho a báje jsou naprosto boží 🙂