Sláine: Poklady Británie PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Sláine: Poklady Británie

Legendární irský hrdina Sláine prochází dějinami – se zlodějským trpaslíkem po boku a se sekerou Mozkohryz v ruce. V každé epoše bojuje ve službách Bohyně za udržení starých pořádků, za živočišnost „barbarství“ a zachování kontaktu s přírodou… což je v protikladu s idejemi nastupujícího křesťanství, propagujícího zdrženlivost a odříkání.
To není nic pro Sláina.
Ve dvou epických příbězích se Sláine dostane do doby Robina Hooda, aby zachránil nové převtělení své věčné lásky Niamh – a následně se přenese do Anglie po pádu krále Artuše, aby dal dohromady ztracené poklady Británie a zachránil tak umírajícího krále a s ním i celou zemi.
Legendární irský autor Pat Mills Sláinem přináší fascinující odpověď na conanovského barbara. V jeho příbězích se mísí historické detaily se starými legendami a anarchistickými postoji autora. K ruce mu je jako vždy výkvět kreslířů: Greg Staples, Dermot Power a Clint Langley. S nimi stvořil Pat Mills opravdu mistrovské dílo evropského komiksu.
A nezdálo se mu to málo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sláine: Poklady Británie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sláine: Poklady Británie (0.00 EUR)


Stažení Sláine: Poklady Británie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Mistrovská díla Evropského komiksu (6.)

  Žánr:
  Komiksy, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Crew
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Cryptkeeper

  22.04.2017

  Děsivě dokonalé grafické zpracování. Chaos,bizarnost,krev..všeho je tu dostatek. Příběh nemusí sednout každému,stejně jako mluva,každopádně jedná se o sakra povedený kousek!;)

  LordSnape

  02.10.2016

  Jestli měl být Sláine odpověď na barbara Conana, tak dovolte, abych se tady zasmál. Conan totiž v Howardově podání nebyl hlupák a jeho příběhy byly aspoň zajímavé a napínavé. Sláineho putování je nijaké. Už jen jeho důvody a principy, za které bojuje jsou prostě takové o ničem. Je mi jasné, že v pozadí je jakási Bohyně, která tahá za nitky, ale ta má v příběhu asi stejnou roli jako Madam Pavučina ve Spidermanovi. Jeho spoluputující trpaslík by byl docela dobrým sekundující postavou, kdyby jej barbar pořád svými kecami nesrážel a nedával najevo, jak jím pohrdá a je mu vlastně celý u řiti. Tak proč s ním proboha vůbec někam jde? Při čtení jsem i přemýšlel, kde že jsou ty Millsovy anarchistické myšlenky? Jasně, u Soudce Dredda je to hodně patrné, ale tady?

  Oba příběhy začínají tak podivně. Prostě najednou projdou bránou a octnou se v nějaké známé době, kde vystupují i nějaké nám známé postavy. Ty mají pak své zájmy. Sláine však nebojuje za sebe, ale za bohyni a zachování pohanství, To je celé. Někam přijde, řekne "polib mi břiť" a zase odchází. Ostatní trochu piklí a snaží se ho zastavit, ale je jasné, že je to marný boj. A tak se buď stáhnou anebo s ním spojí. Jediné, co mi docela přišlo zajímavé, byl fakt, že i v raném křesťanství se věřilo a učilo o reinkarnaci. Sláineho milá Niamh byla zajímavá a fajn postava, ale na celý komiks je to málo. Ať už jde o Robina Hooda nebo hledání ztracených pokladů kvůli sporu padlého krále Artuše s Mordredem, nesedlo mi to a fakt jsem se nudil téměř od začátku do konce. Ale dočetl jsem to nakonec.

  Disease

  01.08.2016

  Ze Slaina mě baví zhruba polovina toho, co tu vyšlo. Tohle je ovšem nadprůměrná záležitost. Ale funguje až takto jako souborné vydání, kdysi čteno v CREWi mi to až tak super nepřišlo.

  trudoš

  30.11.2015

  Silnou stránkou Pokladů Británie je bezesporu precizní kresba, která je doslova epická. Z některých scén až běhá mráz po zádech a člověk vysloveně zatouží mít je doma jako samostatné obrazy. Což platí především pro výtvarníky Grega Staplese a Dermota Powera.
  Slabší už to pro mě bylo s příběhy. Ty jsou často tvořeny jako série narychlo uplácaných epizod, které zrychlují a zpomalují, jak zrovna Pat Mills potřebuje. Přičemž koncepce je následující – Sláine přijde a zabije každého, kdo se mu postaví na odpor. V jednoduchosti je síla, a proto má tenhle přímočarý styl neoddiskutovatelné kouzlo, jenže to co fungovalo zpočátku, mě už po půlce začalo nudit. Zachraňuje to sice nekompromisní humor i čistokrevný fantasy patos, ale čeho je moc, toho je příliš.
  Jinak ideální komiks pro každého fanouška válečné vřavy a heroických hlášek. Jeho půvab spočívá v povedené kombinaci prastarých legend a totálního pohrdání vším, co přináší takzvaná civilizace.

  OldaB

  20.07.2015

  Legendární fantasy sága, na kterou jsem se kdysi hrozně těšil, ale dnes mě už překvapivě nebaví, jak bych si myslel. S tou počítačovou kresbou mám celkem problém, také příběh mi někdy přijde trochu zdlouhavý. Nechci se rouhat, ale očekávání byla tentokrát větší než skutečnost.

  Ikkju

  25.11.2013

  První příběh dokonale rozbíjí zažitou představu o tom, co je to vlastně dobro a zlo, komix ale nenutí čtenáře, aby se nad tím zamyslel, ale s brutální přímostí mu tenhle úhel pohledu zatíná slainovskou sekyrou rovnou doprostřed lebky. Příběh pokladů Británie je též velmi dobrý, s rozpolcenou lebí jsem mu už ale nedokázal věnovat tolik pozornosti…

  A to vše velmi barvitě podané (v obou smyslech slova). Komix je prostě vyníkající, je mi líto lidí, kteří tuhle literární formu automaticky odsoudí, a ochuzují se tím o naprosto jedinečný zážitek.

  Kapis

  19.11.2013

  Úžasná kniha. A to po všech stránkách a ze všech úhlů pohledu. Silný příběh. Skvělý scénář, žádné vycpávky a žvatlání, Slaine jako barbar má velmi vytříbený slovník a dokáže jít i během heroických soubojů k jádru věci, nechybí ani humor. KRÁSNÁ ČEŠTINA, díky za ten překlad – že se tam nesekala žádný lejtka a nevařila rejže!! Vazba, papír, tisk, barvy, obal, přebal, ražba bez chyby a nakonec neskutečná kresba. I když jde vidět, že to Power a Staples projížděli počítačem, ty efekty s hloubkou ostrosti jsou povedené a proto za mně vycházejí všichni tři kreslíři stejně za jedna s několika hvězdama, nebudu žádného z nich vynášet nad ostatní, každý má něco do sebe a všichni tři k Slainovi sedí. Dlouho jsem si tak nevychutnával kresbu jako zde, u některých stran jsem se zasekl opravdu na dlouho. Četl jsem pomalu, beze spěchu a nepamatuji, kdy naposledy jsem se tak moc těšil, až zase otevřu rozečtenou knihu, abych mohl pokračovat. Na Fábůlu příštího roku mám jasno pro první místo, pochybuju, že to něco překoná. A opět se mi potvrdilo, že se ty komiksy v Evropě píšou na mnohem vyšší úrovni, než v Americe, i když jako každé pravidlo, má i tohle samozřejmě výjimky. Plná palba 100%.

  Azirafal222

  07.07.2013

  Drsný hrdina Sláine nakopává zadky démonům z jiného světa i křesťanské víře. Dva rozsáhlé dobře napsané příběhy se krásně prolínají "historickým" obdobím, spojují legendy o prastarých prapůvodních ideálech a ukazují krásu zvířeckosti.
  K tomu všemu hraje první housle neuvěřitelná kresba, vynikající i v malých políčkách. Ne jednou jsem se přistihl jak zkoumám malebnost a jednoduchost, nebo naopak složitou kresbu uzamčenou v umělecké koloraci.
  Doporučuji vřele.