Skaláci PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Skaláci

Historický obraz z druhé polovice XVIII.století

Roku 1628 přišel na statek “na Skalce” nový sedlák. Byl jím Jíra Skalák, který se zúčastnil selského povstání na Opočensku. Po neúspěchu povstání byl tělesně potrestán. Nakonec uprchl a usadil se na statku na Náchodsku, kde si založil rodinu. Dějiny šly dál, ale rod Skaláků i přes všechny útrapy stále žil na “skalce”.
Vlastní děj se odehrává v polovině 18.století, za vlády Marie Terezie. Jednoho zimního dne dorazí “na skalku” dva jezdci žádají nocleh. Jsou to mladý kníže Piccolomini a jeho sluha. Kníže si najednou povšimne Skalákovy dcery Marie a pokusí se ji znásilnit. Marii se však podaří uprchnout. Na útěku se ovšem těžce zraní. V tom na statek dorazí Mikuláš Skalák, který knížete napadne. Pranici ukončí Baltazar Uždan, voják z pluku dragounů královny Marie Terezie, který náhodou jede kolem.
Skaláci musí ještě téhož večera ze statku uprchnout, protože jim hrozí smrt za napadení knížete…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Skaláci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Skaláci (0.00 EUR)


Stažení Skaláci zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , SPN – Státní pedagogické nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Damato

  09. března

  Jirásek umí tak dokonale popsat dobu o které píše, že se při čtení v tu ránu ocitnete v tom světě, o kterém právě čtete. O to víc mě právě teď usadil komentář pode mnou- kralika- o skutečnosti tohoto příběhu. V každém případě Jirásek je jen JEDEN a jeho knihy, to je oáza na dušičku. A za to, že tak famozně a věrohodně popisuje právě naši, českou, historii mu i tu červenou knihovnu pro tentokrát budu tolerovat. Moc hezky se kniha četla.

  kralika

  24.01.2017

  No, sice to bylo trochu jinak, ale o to Jiráskovi ani nešlo. Tomu šlo o dobovou atmosféru a tu Mistr uní bravurně. Skvělé čtení – jednak pro to, že znám místní reálie a jednak, že dvě postavy románu jsou mými předky…

  Vojslava

  03.01.2017

  Ačkoliv to je Jiráskova prvotina, už jsou v tom znát typické rysy jeho budoucích próz a celkového zaměření. Ale bylo to příjemné počtení, hezký příběh na dva dlouhé zimní večery!

  lampernaqui

  15.03.2016

  Další Jirásek za mnou, stále baví. I když nepatří k těm nejlepším, které jsem dosud četl.

  jolineisse

  07.02.2016

  Zajímavá kniha.

  tisha8409

  02.08.2015

  Nic mi to neřeklo.

  Gaara1

  14.07.2014

  Zajímavý příběh o obyčejných selských lidech, na které dopadla chudoba, hlad a k tomu ještě tvrdá ruka Vrchnosti. 100%

  Nibiru

  03.06.2013

  Opravdu krásná knížka, čtivá, napínavá, moc se mi líbila, nechybí tam ani romantická věrná láska.

  Zdeněk Ludka

  20.10.2012

  Alois Jirásek je z jednim zmála autorů,který nám přibližuje doby dávno minulé.Ukazuje ve svých knihách neustálý boj proti zvůli šlechty,kdy panstvo mělo obyčejného člověka pouze jako výrobní nástroj pro zvyšování svých zisků. Mám rád Jiráska a jeho knihy,sice třeba popisuje na jedné stránce krajinu kde se děj momentálně děje,ale kdo má představivost tak se sám při čtení přenese do té doby a do toho prostředí.