Šejch Músá aneb prof. Alois Musil PDF, ePub, Kindle

By | 06/21/2018

Šejch Músá aneb prof. Alois Musil

Komiks s názvem Šejch Músá aneb prof. Alois Musil vypráví životní příběh světoznámého českého cestovatele a orientalisty Aloise Musila (1868–1944). Autorka popisuje cestu chudého chlapce z Hané za vzděláním, která ho dovedla na podzim roku 1895 do Orientu. Z Musila se zde posléze stal přítel beduínů a spolunáčelník dvou kmenů, a prožíval s nimi na svých expedicích četná, životu nebezpečná dobrodružství. V roce 1898 objevil unikátní raně islámskou památku Qusajr Amra, zapsanou dnes na Seznam kulturního dědictví UNESCO. V roce 1920 po přechodu z Vídeňské univerzity se stal profesorem Univerzity Karlovy v Praze, pracoval pro ministra zahraničí ČSR Edvarda Beneše a s prezidentem Masarykem připravoval založení Orientálního ústavu. V letech 1926–1928 vydal anglicky v USA své životní dílo Oriental Explorations and Studies a získal jako dosud jediný Čech prestižní zlatou medaili Ch. P. Dalyho od American Geographical Society.Kniha v českém jazyce!


Stažení Šejch Músá aneb prof. Alois Musil zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Šejch Músá aneb prof. Alois Musil (0.00 EUR)


Stažení Šejch Músá aneb prof. Alois Musil zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Komiksy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Knihovna Karla Dvořáčka (Vyškov), Akademická společnost Aloise Musila
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Boby17

  12.11.2016

  Záslužné dílo přibližující mladé generaci životní osudy a vědecké úspěchy Moraváka, který je známý více ve světě, než doma. Snad podnítí zvědavost čtenářů o jeho knihy dobrodružné, cestopisné nebo i vědecké.

  Márinka

  06.03.2016

  Tak jako verneovky či "londonovky" ani "musilovky" už dnes nepatří mezi knižní bestellery. Škoda jen, že o těch "cizích" literátech víme dnes mnohem více, než o kdysi světoznámém českém orientalistovi a spisovateli Aloisi Musilovi. Zdařilý komiks Kristýny Košutové snad Aloise Musila vytáhne ze studny zapomnění.

  Sakulnikov

  04.02.2016

  Krásný komiks o velice zajímavé osobnosti. Jen víc takových.