Saturnin PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."Kniha v českém jazyce!


Stažení Saturnin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Saturnin (0.00 EUR)


Stažení Saturnin zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Humor, Literatura česká
  Vydáno: , Práce
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (609)

  Přidat komentář

  Kyta

  předevčírem

  Příběh o Saturninovi se mi jako takový moc líbil a bavil mě. Saturnin je skvělá postava, kterou si nejde neoblíbit. Právě on přiváděl ostatní postavy do situací, do kterých by se, nebýt něj, nikdy nedostali. I celkový nápad s tím, že si obyčejný muž pořídí sluhu, je originální. Nicméně, upřímně se mi moc nelíbil autorův styl vyprávění, jsem zvyklá na něco jiného a takový styl mě nikdy neudržel při čtení na moc dlouho, pro mě kniha čtivá vůbec nebyla. Samozřejmě nebudu knihu hodnotit negativně jen proto, že se mi nezamlouval styl vyprávění, a ani že kniha nezapadá do žánru, který obvykle čtu. Tento styl je osobitý a Zdeněk Jirotka se očividně chtěl lišit od ostatních autorů a jejich románů. Na klasické romány v knize naráží několikrát, zejména na konci je ten nápad dědečka a Saturnina s "Kanceláří pro uvádění románových příběhů na pravou míru", kde autor zpochybňuje příběhy klasických románů a svým způsobem jimi pohrdá a zesměšňuje je. Myslím, že kdyby kniha byla napsána jiným stylem, asi by mě bavila víc a hodnotila bych ji pozitivněji.

  Postava Saturnina je velmi originální a jeho počínání mě vždy pobavilo. V příběhu nevystupuje jako sluha, ale spíš zastává úlohu baviče a jakéhosi mistra všech komických situací, do kterých všechny často přivádí. Má pro všechno nějaké řešení a nic nenechá jen tak. Jakmile je na scéně Saturnin, je jisté, že je o veškerou zábavu postaráno. Líbil se mi jeho pozitivní přístup k různým situacím a to, že je pro každou zábavu. Svého pána nutí do dobrodružství a oživuje mu tak jeho spořádaný život. Saturnin představuje humor, který lidem občas chybí, energii, pozitivní přístup a umění si udělat srandu ze všeho, i ze sebe sama. Postava vypravěče představuje "obyčejného" člověka, který někoho jako je Saturnin ve svém životě skutečně potřebuje. V průběhu knihy se pod Saturninovým vlivem stává odvážnější a energičtější a možná mu i změnil pohled na svět. Dá se tedy říct, že se paradoxně stává pánem svého pána. Teta Kateřina představuje člověka s těmi nejhoršími vlastnostmi – chamtivost, sobeckost, touha po majetku a mnoho dalšího. Myslí jen na sebe a svého syna a nezajímá ji nic jiného. Pro dosažení majetku je schopná čehokoli a svou snahou obtěžuje životy ostatních. Autor její postavu zesměšňuje a upozorňuje na to, aby se lidé před takovými lidmi jako je teta Kateřina měli na pozoru.

  Autorův humor je lehký a pobaví kohokoli. Líbily se mi mimo jiné autorovy hrátky s českými příslovími a úvaze o tom, co by se stalo, kdyby je lidé brali doslova. Tato kniha ve své době plnila zábavnou funkci a připomínala lidem, že nemají ztrácet chuť do života, pozitivní přístup a humor. Celkově je o tom, že lidé nesmí ztrácet smysl pro humor a nebát se jít i do těch nejabsurdnějších věcí a dopřát si trochu toho dobrodružství, mají brát věci s humorem a nebýt jen vážní – i humor je totiž pro život důležitý.

  Sabinaski

  07. března

  Tohle je satirická bible a skvost k pobavení. S krásnými českými příslovími! Přečteno za jedno odpoledne na pláži. Nikdy jsem nechtěla, ať to skončí. Už nikdy nic nebude jako Saturnin!

  Szekynka

  06. března

  Sice moje kdysi povinná četba, ale o to větší překvapení že kniha je vlastně PECKA! Kombinace suchého humoru, zvláštní mluvy Saturnian a příjemného čtení.

  Hanjimka

  28. února

  Návrat ke klasice. Odpočinková knížka s humorem, který mám ráda.

  Tamara789

  26. února

  Tuhle knihu miluji a četla jsem už několikrát.
  Naposledy jsem ji poslouchala – to příliš nedoporučuji. Knihu čte pan Vízner a protože vypravěčem není Saturnin, ale jeho pán, je to pro znalce filmu rušivé.

  RSR

  24. února

  Výborná knížka. Ale protože jsem znala dřív film, nemohla jsem si pomoct a celou dobu jsem viděla pana Víznera jako Saturnina, Ondřeje Havelku jako vypravěče a paní Synkovou jako tetu Kateřinu.

  Nomia

  23. února

  Kombinace jazyka, jakým je Saturnin napsán, nenásilného lehce suchého, ale milého humoru a charismatických postav, nikdy neomrzí. Příjemné zábavné čtení, Saturnin je prostě osvědčená klasika.

  ivag

  08. února

  Moje nejoblíbenější kniha, můžu jí číst několikrát do roka 🙂

  Endy17

  08. února

  Příjemné a většinou zábavné čtení, z mého pohledu ale trochu přeceňované.

  Marekh

  07. února

  Kniha se mi líbila, pobavil jsem se. Zároveň se v knize vyskytovaly i myšlenky.

  Citáty z knihy, které se mi líbily:

  Odvaha je krásná věc, ale všechno se musí dělat s rozumem.

  Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz.

  Maevie

  06. února

  Ve skutečnosti prostý příběh, do kterého Jirotka vměstnal neuvěřitelné množství humoru a narážek. Nemít rád tuto knížku prostě není možné.

  Kryštofka

  06. února

  Kniha, ke které se ráda vracím.

  t.adm

  05. února

  Must have, must read! Jen upozorňuji, nečíst na místech, kde musí být klid, já jsem se kolikrát smíchem neudržela 😀 Parádní kniha, 100% doporučuji!

  camdy007

  01. února

  velmi pohodová a vtipná kniha na takové nedělní počtení. Určitě se k ní někdy vrátím.

  KAREL6725

  29. ledna

  Saturnin tady opravdu nic nejde dodat , tohle je srdcová záležitost . Tahle kniha plus ilustrace Adolfa Borna , dělají z téhle knihy knižní skvost. Plný počet hvězd.

  B.kaspik

  29. ledna

  Prostě nemá chybu. 🙂

  kasparoza

  28. ledna

  co dodat?

  martinkaLLL

  23. ledna

  Těšila jsem se jak se zasměji a neměla jsem se čemu smát. Škoda. Příběh byl takový nic neříkající.

  ReniHan

  22. ledna

  Úžasné…….

  Veru_92

  22. ledna

  Jsou knihy, na které musí být člověk vyladěn, musí se soustředit a jednoduše nemůže mít špatnou náladu. Saturnin k takovým knihám nepatří, protože ačkoliv zrovna nehýříte skvělou náladou, Zdeněk Jirotka vám to velmi rád a poměrně brzy pomůže změnit.
  Suchý humor, který je protkán celou knihou, je absolutně nenásilný, nic není přehnané a prvoplánové, vše pasuje naprosto dokonale a vy se během chvíle přistihnete, jak se tupě usmíváte do knihy nebo se dokonce smějete nahlas a musíte trpět divné pohledy okolí. Kdo Saturnina četl, bude se s vševědoucím výrazem šklebit s vámi.
  Způsob, jakým je kniha napsána, potěší oko nejednoho úchylného milovníka českého jazyka.
  Nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. Toto je, prosím pěkně, klenot české literatury.

  xxtom

  19. ledna

  Opravdu milé a pohodové čtení. Mělo by být součástí povinné četby :).

  Deny2001

  15. ledna

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zbožnuji autorův humor a doma mám i pokračování Saturnin se vrací tak doufám, že bude stejně dobrá. Opravdu doporučuji.

  Usignolo

  10. ledna

  Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec 🙂

  teakristof

  05. ledna

  Neuvěřitelně vtipná a poutavé kniha 🙂 A film je také skvělý!

  pavel-k

  03. ledna

  Pro mne asi nejoblíbenější kniha. Něco, co zažene splín a pohladí na duši. 🙂

  Nikie2604

  03. ledna

  Jedna z mých neoblíbenějších knih. Četla jsem ji už tolikrát, že bych to snad ani nespočítala. Ráda se k ní znovu vracím.

  LimonádaZonka

  01. ledna

  Naprosto nepřekonatelný humor tuhle klasiku české literatury staví na první příčky oblíbenosti. Skvěle jsem se bavila.

  HolkyKK

  30.12.2017

  Skvělá kniha, doporučuji všem. Já jsem se opravdu moc bavila.

  Amneris

  29.12.2017

  Knihu jsem přečetla v nemocnici jedním dechem, velice příjemné čtení. Později jsem se k ní vrátila u maturity.

  Nikol1010

  27.12.2017

  Knihu jsem měla u maturity a nelitovala jsem, byla velmi čtivá a vtipná, rozhodně si ji chci přečíst znova