Sám na plachetnici okolo sveta PDF, ePub, Kindle

By | 05/22/2018

Sám na plachetnici okolo sveta

Keď kapitán Slocum roku 1898 oboplával svet, mal už skoro 55 rokov. Usadil sa na suchej zemi, ale mora sa nevzdal – každoročne sa vydával na Sprayi na dlhé osamelé plavby. Z jednej se už nevrátil a o jeho konci sa nič nevie.
Merrien o tom píše: "Na jeseň roku 1909 (mal vtedy 65 rokov) ako obyčajne vyplával z Bristolu … opäť na juh. Spray bola v dokonalom stave a Slocum sa tešil výbornému zdraviu. Odvážneho moreplavca už nikto nevidel. Vyslovovali sa všemožné dohady. Smršť? Nijakú v tom čase nehlásili. Choroba? V takom prípade by sa bola musela nájsť aspoň Spray. Ale aj tá zmizla so svojím pánom. Oheň na palube? Alebo zrážka s veľkou loďou? Zdá sa, že posledná hypotéza je najpravdepodobnejšia, lebo trasa, ktorou Slocum plával, bola už vtedy plná rýchlych parníkov a ich stráže nebývali vždy príliš bdelé. Jedno je isté: Slocum zahynul na mori, smrťou hodnou veľkého moreplavca."Kniha v českém jazyce!


Stažení Sám na plachetnici okolo sveta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sám na plachetnici okolo sveta (0.00 EUR)


Stažení Sám na plachetnici okolo sveta zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Sailing Alone Around the World

  Žánr:
  Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Jerry H

  08.06.2017

  Jednoduše chlapík byl na tu dobu slušnej bourák

  elcapitano

  02.11.2015

  Neuvěřitelné dobrodružství, úžasný příběh silné vůle a námořnických schopností. Navíc kolem roku 1880! Některé situace, které autor svým charakteristickým úsporným stylem popíše jednou větou, znějí úplně neuvěřitelně: "Vzal jsem sekeru, porazil dub a vytesal pro svou loď nový kýl." A pak na té lodi jen tak obepluje zeměkouli. Opravdu obdivuhodné.
  Kniha má ještě druhou část, kde autor popisuje svoje dřívější působení na plnoplachetníku – včetně jeho provozu, obchodu atd., jeho zkázu a následný osobní krach v Latinské Americe. Takže vlastnima rukama postaví člun Liberdade a na něm dopluje s celou svou rodinou domů, do New Yorku.
  Klobouk dolů, v tomto případě ani ne tak před literárním zpracováním, jako před nezlomností a hrdinstvím cpt. Slocuma.

  hnusák

  30.10.2015

  Čtivý popis strastiplné cesty na lodi SPRAY