S kabelkou kolem světa a kompostu PDF, ePub, Kindle

By | 06/28/2018

S kabelkou kolem světa a kompostu

Magda Jogheeová (Šimíčková) se narodila 13. října 1953 v Uherském Hradišti. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Žila poněkud nomádským způsobem života. Bydlela na jižní Moravě, v Ostravě, v Praze, na ostrově Mauricius a od roku 1989 bydlí na Českolipsku. Tak dlouho na jednom místě nikdy nepobyla… možná 1je čas na změnu. Líbilo by se jí Bali, Martinik i Mongolsko. Má tři dcery.
Pracovala jako redaktorka v Mladém světě, Mladé frontě, Lidových novinách a SD – sobotní příloze regionálních novin. Byla u zrodu občanského sdružení Pasant a dvanáct let pracovala s drogově závislými lidmi a bezdomovci. Vlastně nikdy neskončila, protože se dodnes potkávají v ulicích České Lípy. Fejetony vycházely v letech 1979– 983 v Mladém světě, 1992–1993 v Českolipských novinách, 1994–1996 v Magazínu Lidových novin, 1994–1998 v Nedělních Lidových novinách a Víkendu Mladé fronty, od roku 2007 spolupracuje s ONA Dnes. Fejetony S kabelkou kolem světa a kompostu jsou z let 2011–2013. Třetina z nich vyšla v ONA Dnes.

„Fejetony jsou moje láska stejně jako psi, kočky, jeřábi, havrani a jiní ptáci a vůbec všechna zvířata včetně myší a potkanů, slunce, stromů a hvězd na nebi… Občas bývá obohacující také setkání s lidmi. Když vás zrovna neválcují nákupním vozíkem, nevybržďují, nenabízejí výhodný telefonní tarif či pánev se zázračným povrchem. Ale hezky si s vámi povídají u stolečku s kávou, bez věčného zvedání mobilu s neomezeným voláním a bez toho, že šíleně spěchají. Nebo jdou s vámi třeba na procházku…“
Kniha v českém jazyce!


Stažení S kabelkou kolem světa a kompostu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


S kabelkou kolem světa a kompostu (0.00 EUR)


Stažení S kabelkou kolem světa a kompostu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Fejetony, eseje, Literatura česká
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Zuuuza

  12.09.2017

  Příjemná kniha, v některých textech jsem se přímo viděla. Obsahuje trochu cestování, trochu zahradničení, nakonec nechybí ani povinná zvířátka 🙂 Magda má dar popsat věci bez patosu, ale s láskou.

  sporran

  23.04.2016

  Úžasná kniha. Sama nejsem přílišný čtenář krátkých povídek, v tomto případě fejetonů. Knihu jsem dostala. Je opravdu čtivá, pobaví vás. Takové odlehčené čtení, ale chytré a ze života. Všem doporučuji.

  Márinka

  01.08.2014

  Veselá – a přitom pravdivá – kniha nejen o ženách a cestování. Smála jsem se nahlas, což není pravidlem 🙂

  DriftBooks

  18.05.2014

  Laskavé, chytré a především zábavné… Tato kniha mi na stole přistála úplně náhodou a tak jsem nakoukl, přečetl pár vět a nakonec ji s radostí a potěšením přečetl celou… Pro chlapa krásný pohled do "dámského zákulisí", ale to je jen jedna poloha oněch minipříběhů – fejetonů. Prostě takové milé pohlazení – žádný nářek a splín a když, tak zábavně a s citem podaný. Vřele doporučuji coby protidepresivní terapii 🙂