Romantická řeč květin PDF, ePub, Kindle

By | 04/27/2018

Romantická řeč květin

Půvabná kniha o kráse, romantice a tajném jazyce květin
Umění květomluvy se rozvíjelo hlavně v minulosti, ale to není důvod, proč bychom na tento zábavný, svůdný a rafinovaný způsob „konverzace“ měli zapomenout.
Reprodukce nádherných akvarelů viktoriánské malířky Fanny Robinsonové nám pootevřou dvířka do starých časů, kdy kavalíři chodili s kytičkou v klopě a dívky se učily důmyslné řeči květin, aby mohly posílat tajné vzkazy svým ctitelům.

A co všechno v naší rozkvetlé knížce naleznete?
Nejrůznější zábavné zajímavosti např. z historie či botaniky
Obsáhlý „slovník květomluvy“
Romantické básně a citáty o květinách i o lásce
Kniha v českém jazyce!


Stažení Romantická řeč květin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Romantická řeč květin (0.00 EUR)


Stažení Romantická řeč květin zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Romantic Language of Flowers (2011)

  Žánr:
  Literatura naučná, Zahrada
  Vydáno: , Metafora
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  magnolia

  15.11.2014

  Na květomluvu moc nedám, ale knížka je to pěkná, s barevnými kresbami – pro romantiky i zahradnice. Jsou v ní informace k různým kvetoucím rostlinám, básničky (někdy i přímo o nich) a citáty, které nejsou tak známé. Vhodný dárek a ještě za sníženou cenu, pro toho o kom víte, že mu udělá radost.

  Safienka

  27.05.2013

  „Všude kvetou květy pro toho, kdo je chce vidět.“
  Henri Mattise

  Květomluva – řeč, která je zahalena krásou a tajemstvím. Rozličnost barev a vůní udává stejně jako tato kniha širokou rozmanitost nálad.
  Málokdo ví o květomluvě v dnešní době tolik, aby by ji používal. Přesto je to jazyk krásný, voňavý a hlavně tajemný. V historii se s ním seznamujeme už ve starověkých harémech. Přesto svůj rozkvět zaznamenal až za vlády královny Viktorie. Dokáži si představit, jak uchvátil celý svět. Řeč, jenž nám umožňuje diskrétně vyjádřit nejen své pocity, emoce, ale i touhy či rozmary.

  Společenská pravidla byla kdysi velice striktní a proto se květinám dávalo tolik nadějí. V dnešní době, kdy existuje spousta sdělovacích prostředků, již nemáme tolik elánu, abychom vkládali slova do řeči květin. Tato publikace nám dává velké množství zajímavých informací, které se zdaleka nemohou vyrovnat tomu, jak se s kyticemi tehdy nakládalo a co se v nich dalo všechno přečíst.

  Roli hráli i zdánlivé maličkosti jako to, zda jsou květy sklopené nebo vzpřímené. Některé významy byly tak precizní, že kupříkladu pozvání na schůzku zvadlými růžemi znamenalo hodinovou schůzku, zatímco kytice otočníku s omamnou vanilkovou vůní již dvě hodiny. Všechno mělo přesný význam – kytice, na které byla uvázaná stužka napravo, symbolizovala obdarovaného, zatímco stužka napravo toho, kdo kytici daroval. A nakonec…pokud byla stužka uvázaná směrem dolů, obsah celé výpovědi byl zcela opačný. (zdroj: www.online-kvetiny.cz)

  Hned na první pohled vás dílo dvou zahraničních autorek osloví. Mohli bychom ho hledat jak v oddělení zahrady, tak v poezii, odborných textech, ale i v symbolech či výtvarném umění. Krásné ilustrace, které vznikly díky Fann Robinsonové doplňují všechny stránky a udávají jim nádech originality. Stejně tak jako básně či zajímavé texty od známých osobností, které jsou připojeny ke každé květině. Kromě historických údajů zde můžeme nalézt latinský názvy a výběr zajímavostí.

  Dílo, které nám umožnilo zavzpomínat a mně vyhledat vícero informací, je příjemným společníkem. Kniha, ke které se ještě několikrát vrátím, je psána velice čtivě. Přestože neobsahuje veškeré možné květiny, pár zajímavých informací zde určitě najdete.
  Kniha by se dala rozebrat z více pohledů, přesto bych Vám doporučila, abyste se o její kvalitě přesvědčili sami – stojí to za to.

  A v stíny skrytý
  jsem kvítek zhléd:
  jak oko zářil,
  jak nebe květ.
  Já shýb se pro něj,
  on šeptem dých:
  „Kdybys mne utrh,
  Já uvad bych!“
  Johann Wolfgang Goethe