Řekové a Turci : nepřátelé nebo spojenci? PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Řekové a Turci : nepřátelé nebo spojenci?

Řecko-turecké vztahy za více než 900 let své existence prošly složitými peripetiemi. Přestože v některých obdobích měly charakter mírové koexistence, byly ve svém vývoji usměrňovány především nesrovnalostmi, rozpory a konfrontacemi. Klíčovou roli v tomto směru nesehrály události vzdálenější minulosti – například bitva u Mantzikertu (1071) či dobytí Konstantinopole Turky (1453), ale traumatizující zkušenosti 19. a 20. století, související s vytvářením národních ideologií a formováním moderního řeckého a tureckého národa. K uzlovým bodům tohoto procesu je možno zařadit řecké osvobozenecké povstání ve dvacátých letech 19. století, balkánské války, řecko-tureckou válku let 1919-1922 a nejnověji komplikovanou otázku Kypru, umocněnou rozdělením tohoto ostrova v roce 1974. Již mnohokrát se zdálo, že obě znesvářené země, zapojené již od počátku padesátých let do svazku NATO, najdou cestu ke konečnému smíru, pokaždé se však tyto naděje ukázaly planými. Od léta 1999 se v řecko-tureckém poměru začínají znovu objevovat vstřícná a přátelská gesta. Bude mít tento trand trvalejší platnost?Kniha v českém jazyce!


Stažení Řekové a Turci : nepřátelé nebo spojenci? zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Řekové a Turci : nepřátelé nebo spojenci? (0.00 EUR)


Stažení Řekové a Turci : nepřátelé nebo spojenci? zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , NLN – Nakladatelství Lidové noviny
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)