Recepce římského práva PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Recepce římského práva

Publikace je učebním textem, přibližujícím postupné pronikání římskoprávní kultury do právního myšlení v kontinentální Evropě. Jde o proces, který v Evropě probíhal především v období od 11. až do konce 19. století. Učební text ale zasazuje proces recepce do kontextu. Obsahuje tudíž na jedné straně též informace o vývoji práva mezi pádem Západořímské říše a nástupem vlastní recepce (v souvislosti se vznikem první západoevropské univerzity v Bologni), na druhé straně i shrnutí vývoje právního myšlení v zrcadle římského práva od počátku 20. století. Jednotlivé kapitoly přibližují v první řadě více významů recepčního procesu, a dále nastiňují základní rysy rozkrývání římskoprávní matérie různými evropskými právními školami, v období jejich rozvoje od 11. století. Samostatné kapitoly pak jsou věnovány působení římského práva v zemích České koruny a v Uhersku s nastíněním recentního vývoje v Československu a v České republice, resp. na Slovensku. Publikace je doplněním předepsané literatury pro předmět Římské právo a základy novodobého práva soukromého vyučovaného na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.Kniha v českém jazyce!


Stažení Recepce římského práva zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Recepce římského práva (0.00 EUR)


Stažení Recepce římského práva zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Historie, Právo, Učebnice a slovníky
  Vydáno: , Aleš Čeněk
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  martina2704

  14.05.2017

  Kniha na mě působila dojmem takové lehké nevyváženosti. Na jedné straně se autor podrobně (pokud se tedy u malé knížečky o 150 stránkách dá mluvit o podrobnosti) zabývá raným středověkem a ranou recepcí, na straně druhé potom německou pandektistiku zmíní jen pár odstavci a dosti povrchně.
  Hlavní pozitivum této publikace vidím v tom, že recepci pěkně vysvětlí v rámci obecného evropského dějinného vývoje. Pro konkrétnější informace o jednotlivých školách bych ale přesto sáhla po nějaké jiné knížce, např. po Urfusových Historických základech nového práva soukromého. Ale jinak tahle knížečka splnila svůj účel rychlého opakování před zápočtem a zkouškou.