Rebel PDF, ePub, Kindle

By | 04/10/2017

Rebel

Kronika občanské války

Bernard Cornwell je v anglosaském světě úspěšný a známý autor, který se proslavil zejména romány o Richardu Sharpovi, ale tato kniha je podle vyjádření britského tisku ještě lepší. Je to příběh Seveřana Nathaniela Starbucka, který se na počátku války Severu proti Jihu ocitl na jižanském území a z vděčnosti k Washingtonu Faulconerovi, který mu zachránil život, vstoupil do jeho pluku, takže se vydal do boje proti vlastním lidem, mezi jiným i svému otci.

Nathaniel Starbuck, syn známého bostonského kazatele, zaníceně kážícího proti otrokářství a domáhajícího se podrobení vzpurného Jihu, se řízením osudu na jaře 1861, na počátku občanské války v USA, ocitne v Richmondu, hlavním městě rebelie. Před potupným ztýráním ho zachrání otec jeho přítele, také studenta semináře v Yale, a Nathaniel z vděčnosti vstoupí do jižanské armády. Na Jihu se zamiluje do krásné dívky dost pochybných mravů. Postupně v sobě odhaluje zcela jiné vlastnosti, než jaké v něm chtěl pěstovat jeho neúprosně přísný otec. Místo kněze se stává vojákem a stále častěji se dopouští hříchů, kterých se pod vlivem rodinné výchovy dříve děsil. Po první velké bitvě, v níž Jižané vítězí, se stává plnoprávným příslušníkem armády Konfederace. Kniha líčí nejen jeho příběh, ale i poměry v odštěpenecké Virginii na počátku šedesátých let devatenáctého století. Rebel je první část čtyřdílné kroniky občanské války.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Rebel zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Rebel (0.00 EUR)


Stažení Rebel zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Kronika Nathaniela Starbucka (1.)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  lampernaqui

  28.12.2017

  Předně musím říct, že jsem se do knížky pustil, jelikož mám rád autorova ostatní díla. O občanské válce toho moc nevím – přiznávám – a nepatří mezi historické události, které by mě nějak zvlášť zajímaly. Je pro čtenáře určitě lepší, když mají dopředu potuchu o jednotlivých bitvách, osobnostech na obou stranách a zbraních, které se využívaly. Já jsem čas od času tápal, kam to či ono jméno zařadit, ale autor mě lehce nasměroval. Starbuck není žádný typický hrdina, kdepak. Docela u něj převažují negativní vlastnosti – ale umí je dobře prodat. Uvidíme, kam se společně s legií v následujících dílech posune.

  Boby17

  08.09.2017

  Super knížka s plným hodnocením v plné palbě začínající občanské války. Hlavní hrdina Nathan Starbuck je plasticky vykreslen i se svými chybami a tedy lidsky a uvěřitelně. Bojové scény jsou realistické a podané strhujícím způsobem. Datel mi byl zpočátku velmi nesympatický, ale postupem vývoje děje jsem mu přišel na chuť.
  Je zajímavé si uvědomit, že pro naše země to byla doba těsně před bitvou u Hradce Králové (Sadové) a srovnávat.

  vrony

  28.04.2016

  Zajímavě psaný příběh.

  Garik

  15.03.2015

  Sever proti Juhu tak, ako túto kapitolu amerických dejín v učebniciach nenájdeme.
  Mal som chuť, aspoň pri porovnaní s predošlou Cornwellovou tvorbou, znížiť hodnotenie na 4*, ale napokon ostávam pri piatich. Postráda niektoré prednosti iných jeho románov, zato má však iné kvality, napr. sa oveľa viac venuje vnútornému životu a pohnútkam protagonistov.
  Pôžitok z čítania rušil nie práve podarený preklad.

  Ládja

  24.02.2015

  Pro mě osobně horší 4 hvězdičky. Trochu delší rozjezd, ale zas na druhou stranu dobré seznámení s Jihem a s postavami, které v příběhu nějak zasáhnout. Je v tom krásně vidět zbytečnost války, zvlášť takové války. Ani na jedné straně nikdy nechtěl bojovat(nikdy z obyčejných lidí, z obyčejných vojáků, kteří nakonec umírali) ale stejně museli bojovat, protože si moci páni něco řekli a tak to muselo být. Je to vlastně stejné, jako v každé válce. Ten, kdo za ni může většinou zůstává v pohodě a v zázemí. Zpět ke knize. Možná jsem si až moc zvykl na Sharpa a jeho styl, ale nemohl jsem se do Rebela nějak začíst. Ale i tak je to skvělá kniha, která přibližuje zas jinou válku. Cornwell je pan historik a umělec. Hurá na další díl

  eva-lupen

  22.02.2015

  Moje první Cornwellova knížka. Ze začátku jsem myslela, že její čtení vzdám, protože začátek je tak nějak divně napsaný, ale vydržela jsem a pak už to bylo super. Přečetla jsem všechny díly a čekám, zda se objeví další. Přesto je mi tak nějak bližší Sharpe. Že by tím, že je větší "klaďas"?

  1deratyzator

  22.02.2015

  Veľmi zaujímavá kniha s úžasne napísaním postavami. I keď tá najzaujímavejšia nebola tá hlavná. Nathaniel bol fajn ale taký Truslow alebo major Bird boli famózny. Obraz bitky pri Bull Run taktiež skvelí. Teším sa na pokračovanie…

  tigrislinda

  12.12.2014

  Pěkný příběh a velice čtivý. Moc se mi kniha líbila…Všechny hvězdičky

  astroweb

  15.11.2014

  Všechny hvězdičky, líbilo se mi od samého začátku až konce.

  klokan.1905

  24.05.2014

  Nathaniel Starbuck určitě není takový bijec jako Richard Sharpe, ale je to sympaťák. Velice zajímavý příběh z období války Severu proti Jihu. Zajímavě popsané postavy Washingtona Faulconera a jeho syna Adama, výborný je i Datel. Já jsem s prvním dílem moc spokojený a těším se na další pokračování.

  Pawlisman

  03.03.2014

  První dil – zklamání a spíše nuda. další díly nebudou, ač se nám autor třeba rozjede. Bohužel, začátek dobrý, ale pak jak nějaký romantický román – o ničem. Bez nějakého přínosu. Pozadí civilní války málo vystupuje a tak je to spíše nějaký nezajímavý společenský román. Na konci už se bitvy dočkáme, ale že by její zachycení bylo nějak skvělé, těžko mohu říci. Spíše jsem se často nudil. Bohužel, přijde mi, že pan Cornwell není top spisovatel, který má ve svém stylu nějaký šmrnc. Je to tak nějak prázdné a to myšlenkově i dějově. 6/10

  čef

  10.09.2012

  Přečetl jsem drtivou většinu knih mistra Cornwella, kterého považuji za nejlepšího spisovatele historických románů z anglické historie a mohu s klidným svědomím prohlásit, že v tomto prvním díle nové série překonal v mnohém vysokou úroveň sérií předešlých. Nathaniel Starbuck není až takový bijec jako např. Richard Sharp a ostatní, je více rozpolcený, chybující a tedy lidštější. Popis bitvy u Run Bullu je zdá se mi mnohem umělecky výše, než např. popis bitvy u Azincourtu z jeho dalšího románu a řekl bych, že dosahuje úrovně Tolstého popisu bitvy z Vojny a míru. Těším se na další díly.