Psohlavci PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Psohlavci

Román o historii statečných chodských vesničanů, kteří v 17. stol bojovali za svá historická práva, sociální spravedlnost a národní svobodu. Nevýraznější jsou postavy německého šlechtice Lammingera, krutého utiskovatele poddaných a osobnost bojovníka Jana Sladkého-Koziny, obhájce a mluvčího lidu, který své přesvědčení zaplatil životem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Psohlavci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Psohlavci (0.00 EUR)


Stažení Psohlavci zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , SPN – Státní pedagogické nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (40)

  Přidat komentář

  holkaslebkou

  11.11.2017

  Není to špatné, nakonec se to ani tak špatně nečte, to jen kolem Jiráska se vytváří nějaká aura složitosti, skrz kterou se moc lidí nechce brodit. Ale: nakonec jsem to vážně četla jen z povinnosti, hádám, že se k téhle knížce nikdy nevrátím…

  hroneczek

  18.10.2017

  V době, kdy jsem na základní škole Psohlavce četla mi přišli poněkud náročnější na čtení, ale dali se. Člověk se alespoň zase něco dozví o tehdejší době, způsobu jednání šlechty s poddanými. Doporučuji každému maturantovi.

  Carra

  15.10.2017

  Jelikož máme v plánu pořídit si Chodského psa, tak mě trošku zajímala historie. Hůř se čte kvůli staročeštině, ale příběh je velice zajímavý a odkaz knihy je aktuální i dnes.

  bekule

  12.10.2017

  Vzpomínám si že poprvé jsem dobrovolně četla coby žačka základní školy, byla jsem nemocná a po knize sáhla z nudy. Chytla mě tak že jsem ji časem přečetla ještě dvakrát. Žádnou další od Jiráska jsem nečetla, a to vlastníme celou řadu z této edice.

  tetes

  22.07.2017

  Sapkowski zrejme spravil "CTRL c" a "CTRL v" + pridal rozprávkové fantasy a spravil z Kozinu Zaklínača :D. Každopádne, Jirasek je podľa mňa pán a neuberá na 5* ani tých pár hist.logických chýb. Čo je zvláštne je, že mám 1.české vydanie s tou staročeštinou a slovenské vydanie kde je to všetko plynule slovensky bez náznaku starého jazyka. Jirásek si zaslúži mnoho ocenenia a Česi so Slovákmi sa mu nikdy dostatočne nezavdacia. Takí ako on sú dnes chápaní ako extrémisti a bohvie, čo by Jirásek povedal o dnešnej dobe.

  RudýOnkel

  15.07.2017

  Netřeba rozumět vší "chodštině" a staročeštině, hlavně jde o pochopení. Kniha se četla výborně a donutí vás číst dál, protože ten Ungerechtigkeit je naprosto sprostý. Všichni by si měli vzít příklad z Chodů, kteří se uměli ozvat, narozdíl od nás, "dnešních"…

  Příběh 9/10

  Romance 2/10
  Akce 7/10
  Humor 1/10
  Napětí 10/10

  jarabr

  14.06.2017

  Stará čeština, místy těžká, ale srozumitelná. Příběh krásně napsaný. Po pár dnech jsem se přistihl, že občas přemýšlím v chodském nářečí – ‘Huž haby to bulo’ nebo ‘Pujdu dym’ 🙂 Jednu hvězdu ubírám za to, že si Jirásek nedělal moc starosti s historickými fakty – Hančí nebyla Hančí, děti se jmenovaly jinak a bylo jich více, Chodové neměli ve znaku hlavu psa a našly by se další věci. Jinak krásná kniha, stojí za přečtení.

  Adelajda_4

  05.05.2017

  Chudák Jirásek, za minulého režimu byl vyzdvihován, teď je kvůli tomu degradován, přitom jeho knihy se čtou velmi dobře. Příběh je notoricky znám, ale bylo to svižné a velmi čtivé.

  EvikU.

  09.04.2017

  Hůř se mi četlo, protože je to ve staročeštině.

  adelinka

  05.03.2017

  Mala som čo robiť, aby som knihu prečítala. Nie preto, že by sa mi nepáčila – myšlienka deja veľmi dobrá, len som to čítala v staročeštine a to mi dalo dobre zabrať. V češtine čítam v pohode. Pri viacerých slovách som mala čo robiť a niekedy som musela vetu aj 2x prečítať 🙂

  radusak9806

  11.02.2017

  Člověk se trochu pere a přímou řečí, někdy mu až za 3 věty dojde, co se tím myslelo. Nic to nemění fakt, že má pocit jako by u povstání byl a jakoby byl v tom 1000 davu přímo u šibenice. Nádherné kresby M. Aleše jsou jen třešničkou na dortu. Od začátku jsem to pojala jako román na základě skutečné události, tak mi to někdy sluníčkové pojetí událostí, až tolik nevadilo.

  Petra88

  20.01.2017

  Nečekala jsem, že mě kniha tolik zasáhne. Je moc hezky napsaná. Konec jsem obrečela.

  Welinie

  10.01.2017

  Povinná četba a pro mě teda děs a běs a hrůza. Ta staročeština mi teda vůbec nesedla, a dávám dvě hvězdičky jenom proto, že Alois Jirásek je prostě Jirásek.

  Gabča17

  22.10.2016

  Alois Jirásek patří mezi mé oblíbené autory a jako vždy nezklamal.

  buccaneerka

  18.10.2016

  Moje první kniha z historické prózy… konec jsem obrečela.

  Ajrad1981

  30.08.2016

  Krev ve mně vřela jako ostatně vždy, když čtu o útlaku Čechů Germány, vzpoura Chodů a následná bitva byla napínavější než kdejaký thriller, polykala jsem slzy ponížení a vzteku nad tím, jak s Kozinou a s ostatními zacházeli, ale slzy lítosti nad potrestanými, jejich rodinami a celým Chodskem se už spolknout nedaly. Dostat se v tu chvíli na půl metru od pána z Albenreuthu, tak věz, Lomikare, že ne do roka a do dne, ale do pěti minut bys byl před božím soudem! Za šibenici by to stálo!

  hana1984

  08.06.2016

  Patří mezi mé nejvzácnější,mám ji od babičky.

  konicekbily

  03.03.2016

  Je to poklad pro budoucnost – kvůli nářečí.

  lampernaqui

  09.02.2016

  Zjišťuji, že část těch nejznámějších děl od Jiráska mě vůbec nezaujala. Psohlavci patří mezi ně, stejně tak Staré pověsti, ale ty dopadly ještě hůře než nebojácní Chodové. Nevím snad to bylo příběhem, který mě nikdy nějak zvlášť nezaujal, nebo to bylo tou přemírou nářečí, kdy jsem jednu větu četl nadvakrát, habych pochopíl, hak to vlastně býlo. Někdy to znělo jako finština (haten tuten), občas jako japonština (ha ty to byl… Iie, wakarimasen). Celou dobu jsem jen čekal, kdy Kozina vysloví svou větu a jestli Jirásek dá do románu i závěr po roce.

  jprst

  10.01.2016

  Pokud někdo hledá cestu k Jiráskovým dílům, tak Psohlavci jsou dobrým začátkem, a to i přes používané chodské nářečí.

  Skip

  13.08.2015

  Tak jsem si dal tuhle dávnou klasiku, z níž jsme nějaký ten úryvek četli kdysi na základce. Chodská rebelie z konce 17. století je v Jiráskově podání jistě velmi zromantizovaná, ale musím říct, že se mi to dost líbilo. Stačilo pár prvních stránek, abych se vpravil do Jiráskovy starší češtiny, a pak už se to četlo parádně. Většina přímých řečí je psaná v chodském nářečí, což mě z lingvistického hlediska hodně bavilo.
  No a mimo jiné jsem se dozvěděl zajímavou věc. Asi všichni víte, jak hodně Neplzeňáků řekne někomu, kdo je z Plzně: „…zez (ze z) Plzně.“ Přičemž Plzeňák se ohradí, že oni nic takového neříkají. Tenhle výraz je totiž chodský, jak jsem se při četbě dozvěděl. Chodové, nebo po jejich Chodováci, říkají nebo možná kdysi říkali: „…zez Prahy, …zez Vídně, …zez Plzně apod.“

  de_baques

  04.06.2015

  + dialogy v chodském nářečí jsou sice zpočátku obtížné, ale dotváří specifický charakter "chodováků" v knize
  + velmi dobře zpracovaný historický příběh
  + melancholické vyznění
  – vzhledem k malému rozsahu knihy (cca 270 str.) se autor věnoval až příliš mnoha postavám a dílčím zápletkám.

  Aaron Lewis

  14.08.2014

  Obtížný jazyk, samé huž, haby, ha. Kniha se mi moc líbila, byla jsem překvapená, čekala jsem samé popisy a obtížnost a kromě toho jazyka vše bylo dobře čtitelné a tak. Smutné, hlavně konec. Kozina byl oběšen i když nic neudělal.

  Filatov

  05.06.2014

  Lomykare, Lomykare…do roka a do dne! Každý národ má své vlastní hrdiny. Skotové mají Williama Wallace, Slováci mají Jánošíka a my buďme rádi, že máme Jana Sladkého – Kozinu, jehož životní osud mi opravdu připomínal osud skotského hrdiny. Jsem hrdý na toho člověka a jsem hrdý na Aloise Jiráska, že mi díky této knize přiblížil Kozinův život a boj za svá práva, ale i jistě těžký a krušný život na Chodsku v 17. století.

  Gaara1

  08.04.2014

  V každé době jsou pošlapávána lidská práva a nezáleží na tom, jestli je to v 17. století a nebo v dnešní době. Člověk by si měl zachovat nějakou tu svoji čest, narovnat svůj hřbet a říct ne, i kdyby zase měla téct krev.
  Jirásek dokázal, že jsem se na chvíli v té době ocitl a mohl naslouchat poradám Chodů, čelit jejich vzpouře, zažívat jejich zklamání a jiné útrapy.

  regi1

  02.03.2014

  Jirásek je můj oblíbený autor a tato kniha nejoblíbenější od něj.

  Atuin

  28.06.2013

  Předně je dobré říct, že Alois Jirásek nepsal literaturu faktu, tak jak si ji mnozí dnes představují. Tento suverén, který uvedl v život český historický román- a nejen on- ( což není synonymum pro literaturu faktu) velice dobře a se zápalem jemu vlastním vylíčil pohnuté osudy Chodů a ony pohnuté byly ať už se na to podíváme jakkoliv. To že Chodové měli o obsahu listin, které byli psané latinsky velice nepřesné povědomí a zřejmě i přehnané představy,je patrné i v románu.
  Navíc každý kdo napíše že jsou fakta překroucena, by si měl možná uvědomit že se autor pouze pokoušel vystihnout situaci té či oné doby a psal pro lidi ne pro nějakou suitu a hlavně psal česky, což bohužel dokáže dnes jen málo docenit, bereme to jako samozřejmost a často překrucujeme samu češtinu, Tak mu odpusťme že se zasoustředil na vyostřený konflikt Chodů proti vrchnosti jako takový, protože je to kniha velice dobrá, a srozumitelná.

  Zdeněk Ludka

  20.05.2013

  V každé době si chce majitel podmanit dělníky aby měl co největší zisk,tak to bylo i na Chodsku.Stará privilegia jsou roztrhaná,odpor je zlomen,vůdce popraven.Vládnoucí třída si myslela a myslí,že může vše.

  vitavita

  29.03.2013

  Kdo by nebyl na straně Chodů …

  petka-2007

  23.01.2013

  Klasika… dobrá kniha