Případ naruby PDF, ePub, Kindle

By | 06/21/2018

Případ naruby

Marlowa tentokrát najal vlivný právník a zadal mu zdánlivě tuctový úkol – pověsit se na paty přitažlivé rudovlásce, která hledá úkryt v Kalifornii, a podávat hlášení o jejím pohybu. Nebyl by to ale Marlowe, aby se spokojil s jednoduchou zápletkou, navíc když se kolem motá podezřele mnoho advokátů, policistů i vyděračů. Marlowe začíná pátrat na vlastní pěst, jaké tajemství se za krásnou tváří mladé ženy skrývá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Případ naruby zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Případ naruby (0.00 EUR)


Stažení Případ naruby zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Phil Marlowe (7.)

  Originální název:

  Playback (1958)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  bertrand

  28.07.2016

  Z úcty k Chandlerovi se to dá překousnout…ale na tři nej – romány z knihy Třikrát Phil Marlowe už to bohužel nemá…

  mi-380

  17.02.2016

  Zkusil jsem Chandlera znovu po mnoha letech (mám doma kompletní sbírku jeho románů v papírové podobě) a trochu jsem se bál. Zbytečně. I když jsem to vzal od konce, od posledního Marlowova případu, který by neměl patřit mezi nejlepší, byl pro mě návrat do jedinečného světa západního pobřeží poloviny dvacátého století a hlavně do nezávislého, nekompromisního a nepodplatitelného charakteru hlavního hrdiny, opět jako kdysi skvělým čtenářským zážitkem. A navíc mi Phillovo chování a způsob vyšetřování velice připomíná jiného kontroverzního policajta současné literatury: Hary Holea: 95% (aktuálně 74 hodnocení, 82%).

  ELMA

  14.02.2016

  Nebyla to špatná detektivka, jenom se to táhlo jak vařená nudle

  beran25

  16.01.2016

  Před 30 lety mě Chandler bavil víc, ale je to pořád on.

  Aniga

  18.07.2015

  Na knihu jsem se poměrně těšila, bohužel pro mne se jednalo o roztahaný, nezáživný a ve finále jednoduchý příběh o 170 stránkách. Pořád jsem čekala na nějaký zlom, kdy děj nabere na otáčkách a budu hltat každou další stránku. Bohužel se tak nestalo. Za mne hodnotit jinak nemohu, než jednou hvězdičkou.

  honajz

  29.01.2015

  Není to úplně špatné, jen takové utahané. Sociální kritiky je zde poněkud více než v jiných knihách, některé úvahy jsou vynikající (třeba stařík z hotelu přemítající nad tím, že Bůh si občas vybere špatný den), ale samotný případ se tak nějak vleče, jezdí se sem a tam, a nakonec to skončí neskončí, asi jako v královně Koloběžce. Úrovně předchozích dvou knih to nedosahuje.

  karnifex

  28.02.2014

  Takovou blbost už jsem dlouho nečetl (a doufám, že už ani nebudu)! Přitom si matně vzpomínám, že kdysi jsem četl pár Chandlerových knih s Marlowem a ty se mi líbily – tak nevím? Zde se ale (slovy Woody Allena) jedná "sbírku oslovských klišé", která ze všeho nejvíc připomíná pokleslou fantasy (jen se teda odehrává v reálném světě). Horší už je asi jen červená knihovna..

  ttommikk

  01.08.2013

  Zase jeden Šerlok, co má svou práci rád. A možná i něco. Něco, který si každý musí najít sám.

  fialka voňavá

  07.06.2013

  Hlavní hrdina soukromý detektiv Phil Marlowe dostane za úkol sledovat mladou ženu Betty Mayfildovou. hned po jejím příjezdu se na ní nalepí též Larry Mitchell, který se nechával vydržovat a vydíral starší ženy. Marlowe se sblíži s Betty. Betty mu chce dát velkou část šeků za to, že o ní nebude podávat žádné informace. Nakonec přijíždí na policii pan Henry Kinsolving z Westfieldu ze Severní Karolíny a řekl, že Betty mu zavraždila syna tím, že nosil korzet a ona mu korzet sundala. Byla postavena před soud, ale osvobodili jí. On se zařekl, že nenajde nikde na světě klid. Betty nezůstala s Marlowem, ale odjela za Brandonem, vedoucím hotelu.Výborná detektivka.

  Evca999

  16.02.2013

  Skvělá detektivka a první kniha kterou jsem od Chandlera četla a myslím, že je moc povedená.

  vitavita

  09.03.2012

  Škoda že je posledním dokončeným románem.

  nightlybird

  Případ naruby mám v 2.vydání z nakl.Svoboda (jako Playback). Říkat o něm cokoliv je v podstatě bezpředmětné – je to Chandlerův román, tím je řečeno víc než dost. Chtěl bych jen přidat několik poznámek, které zaujmou spíš bibliofily nebo Chandlerovy ctitele. Podotýkám, že neznám ostatní vydání a tak možná říkám zbytečnosti, přesto ale – jeden nikdy neví … Takže :
  Jde o poslední dokončený Chandlerův román, psal jej po smrti své ženy a měl s psaním velké problémy a je div, že jej vůbec dokončil. Část kritiky mu vytýkala, že Marlowe „změknul“ a že román nemá obvyklý spád – mluvím o americké kritice, nikoliv o sobě, mně to až tak nepřišlo.
  K vydání je „přilepeno“ torzo Příběhu z Poodle Springs, které bylo později dokončeno Parkerem.
  Závěr tvoří doslov – Chandlerova biografie na 15ti stránkách napsaná Oldřichem Černým s četnými citacemi z Chandlerovy korespondence a výňatky z interview, velmi podrobná, zahrnující jeho život a dílo a mohu jen dodat, že kdybych měl scanner, neváhal bych ji slíznout a zájemcům poslat. Byl jsem jí vskutku velmi potěšen.
  Ještě poznámka: Playback byl pouvodně koncipován jako filmový scénář. Teprve později jej autor (když se fiml nerealizoval) přepracoval do knihy.