Přede mnou poklekni PDF, ePub, Kindle

By | 05/30/2018

Přede mnou poklekni

První díl trilogie (Přede mnou poklekni, Čekání na krále, A zbyl jen meč) z období prvních let vlády Jiřího z Poděbrad.

Román z období prvních let vlády Jiřího z Poděbrad. Na pozadí taktiky a strategie budoucího "husitského krále", který se pokouší o sjednocení celého českého království, vystupuje v řadě dějově rušných scén dramatický osud hlavních hrdinů, mladého Marka z Jiříkovy družiny a Anděly Smiřické, dcery předního českého šlechtice, jenž se postupně stává Jiříkovým politickým odpůrcem. Příběh, v němž Marek touží získat přízeň Anděly, je příběhem o dvojí věrnosti, o věrnosti lásce a o věrnosti poznané pravdě. Kniha byla v r. 1972 vyznamenána cenou Svazu českých spisovatelů.

2. vydání
Kniha v českém jazyce!


Stažení Přede mnou poklekni zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Přede mnou poklekni (0.00 EUR)


Stažení Přede mnou poklekni zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Trilogie o Jiřím z Poděbrad (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  alabra

  18.06.2016

  Nějak mi neseděl děj předkládaný prostřednictvím osobního prožitku introverta, těšila jsem se na kus historie, ale kniha nesplnila má očekávání. Až příliš květnatý sloh autora, příliš sentimentálního vzdychání.

  maryzka

  28.04.2016

  Sice je to ostuda, že jsem tuto knihu přečetla po velmi dlouhé době, že byla někde na dně knihovny. Vlastně je to úplně první díl- bohužel jsem četla ten poslední, druhý ve své knihovně nemám. Spíš se mi líbil námět milostné historie z doby Jiřího z Poděbrad. Snad chtěl uchovat takovou samostatnost českého národa, snad ho trochu sjednotit, ale bohužel český národ bez biče a pevné ruky se nikomu nepodařilo- vždycky musel přijít někdo zvenčí. Taky 15. století a rytířské poměry- sloužit králi a lidu? No tak na postavě Marka z Týnce je to docela ukázáno. Ale bohužel jeho snahy a láska se moc nevyvedou.

  erikson

  08.04.2016

  Kniha, ke které jsem se již mnohokrát vrátila a pořád se mi moc líbí. Mnoho krásných myšlenek, nad kterými se stojí za to zamyslet, propojení historie a romantického příběhu….kniha se pěkně čte a navíc nenásilnou formou přibližuje zajímavé historické období. Jedna z mých velmi oblíbených knížek, kterou mám v knihovně již od roku 1976 a čas od času po ní s radostí sáhnu znovu.

  Francoa

  30.09.2015

  V poslední době jsem četl většinou samé detektivky, krimi či podobné knihy.Vzpomněl jsem si, že někdy začátkem 80 let jsem četl knihu o Jiřím z Poděbrad, která se mi docela líbila a měla pokračování, která jsem nečetl.Rozhodl jsem se, že si je konečně přečtu, ale nejdříve jsem si přečetl 1 díl.Četlo se mi dobře a děj příjemně utíkal.Teď čtu druhý díl a doufám, že ho přečtu se stejnou chutí.

  Baauuu

  28.07.2015

  Jedinou ozdobou knihy je zamilovaný příběh dvou lidí, ten zbytek je pouhá kulisa, která mě jako čtenáře vůbec nezaujala. Mrzí mě to, ale druhý díl trilogie jsem prostě nepřečetla, a to se mi moc často nestává…

  KLHannah

  01.07.2015

  Bohužel jsem knihu nedočetla. I když byla zasazená do města, kde momentálně žiji, nějak jsem nenašla nic, co by mě zaujalo a donutilo přečíst jí do konce.

  SalomeH

  10.09.2014

  Knížka má dva hlavní příběhy: romantickou linku a politickou. Přiznám se, že ta romantická mi místy dost lezla na nervy a mnohem raději bych si přečetla rozepsanější příběh krále.

  kapllu

  21.03.2013

  Kdyby kniha neobsahovala příběh Marka a Anděly, šlo by o hodně suché vyprávění historie. Kdyby zase neměla historické pozadí, šlo by o plytký romantický příběh. Naštěstí se obojí spojilo a vznikla krásná knížka nahlížející do české historie z pohledu neobyčejně obyčejného Marka. Bohumil Říha tu přesně vyvážil historii a romantiku.