Predané dcéry Habsburgovcov PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Predané dcéry Habsburgovcov

Nad viacerými dcérami Habsburgovcov sa z rôznych príčin prestiera závoj zabudnutia, hoci mnohé nepatrili k priemerným, ale naopak, k celkom výnimočným osobnostiam. Táto kniha je akýmsi zadosťučinením pamiatke odvážnych a duchaplných žien z presláveného rodu, a ktorých sa veľká časť histórie zmieňuje zväčša len mimochodom. Pripomeňme si aspoň Kunikundu, sestru cisára Maximiliána I., alebo Annu Rakúsku, matku Ľudovíta XIV., ktorá vládla devätnásť rokov na francúzskom tróne.Kniha v českém jazyce!


Stažení Predané dcéry Habsburgovcov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Predané dcéry Habsburgovcov (0.00 EUR)


Stažení Predané dcéry Habsburgovcov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Habsburgs verkaufte Töchter (1994)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  petgona

  22.05.2017

  Tieto naucne, ale stale dostatocne beletrizovane knizocky mam velmi rada. Citaju sa lahko a su plne zaujimavych, pre mna novych faktov. Dala by som aj viac hviezdiciek, ale ten preklad bol strasny, plny stylistickych chyb, casto som sa musela vratit spat, aby som pochopila vyznam vety. A nie kvoli tomu, ze by bola komplikovana svojim obsahom, ale preto, ze stylisticky mi nedavala zmysel. Okrem zvlastnej stylizacie som natrafila aj nejake preklepy, ale tie mi az natolko neprekazali.

  Muhibbis

  26.09.2016

  Smutný údel historičky a feministky, level 2.0 Tak, aké nešťastnice sa nám tu prišli vyžalovať z neutešeného osudu princeznej a ženskej v "starých dobrých časoch"?
  1. Kunigunda alias Žiadna rohožka. Žena, ktorá dokázala zvrátiť dobré štátnické rozhodutia svojho manžela kvôli vlastnej hrdosti. Díky Broňa… Aspoňže tentoraz nenarobila veľa škody.
  2. Margaréta alias Trikrát vydatá, aspoň nie panna. Panovníčka, prokonzulka a náhradná matka.
  3. Mária alias Pamätník Moháča. Robila v podstate to, čo Margaréta, len nie tak dobre. A nemala na krku žiadne cudzie decká.
  4. Anna alias Dôvod, prečo budem po všetky veky vekov hejtovať Troch mušketierov. Najlepšia regentka, akú Francúzsko kedy malo, a protagonistka úžasnej romance. Teda aspoň dúfam. Ak by sa nakoniec ukázalo, že s Mazarinom neboli do seba, dosť by ma to sklamalo.
  5. Mária Karolína alias Tá, ktorá si nedala ufiknúť hlavu. Staršia sestra tej blbej Márie Antoinetty a skutočná duchovná následníčka Márie Terézie. Okrem toho tiež dôkaz, že ani osemnásť detí nie je pri dostatočnom prijme ospravedlnenie pre politickú nečinnosť.
  6. Leopoldína alias My life always sucked. Lebo môžete byť hoci aj matkou vlasti, ak je váš manžel kretén, tak máte smolu. Strašne, strašne veľkú smolu. Zvlášť v 19.storočí.

  angelice

  04.12.2015

  Nečekala jsem že u ní budu brečet, nicméně je tak smutná že se dojetí jen tak někdo neubrání.
  Jinak se mi líbilo nepřikrášlování už tak citlivé situace princezen, které musely plnit svůj úděl.

  R.E.M.

  14.07.2014

  Nevšední kniha, která nám přibližuje lidské osudy princezen, jejich radosti a strasti, lásku i bolest.