Povídky z druhé kapsy PDF, ePub, Kindle

By | 07/04/2018

Povídky z druhé kapsy

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování.Kniha v českém jazyce!


Stažení Povídky z druhé kapsy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Povídky z druhé kapsy (0.00 EUR)


Stažení Povídky z druhé kapsy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , František Borový
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (40)

  Přidat komentář

  Anne Leyyd

  29.12.2017

  Nevím, čím to je, ale tyto povídky se mi líbily více, než ty z Jedné kapsy. Moc jsem si je užila a pobavila se téměř u každé. Obdivuji Čapkův styl psaní, jak perfektně, trefně, uvěřitelně, živě a poutavě dokáže vyprávět příběhy. U těchto jsem si opravdu připadala jako bych byla součástí sešlosti zmíněných pánů a poslouchala jejich příběhy a vyprávění. Dokonce zde byla i kupa námětů k zamyšlení, což jsem ani nečekala. Rozhodně se k nim v budoucnu vrátím a mám chuť si tato povídková díla pořídit do své knihovny.

  5* a vřele je všem doporučuji. Spíše asi starším čtenářům. Mám pocit, že kdybych si je četla v 15 nebo 20 letech, asi by na mě neudělaly takový dojem jako dnes…

  Poznámka: nejvíce mě asi pobavila povídka s papouškem (Soud pana Havleny) a k zamyšlení mě nejvíce přivedly povídky Muž, který nemohl spát a Poslední věci člověka.

  Lessana

  07.11.2017

  Podobne ako pri Povídkach z jedné kapsy – z krvopotne hľadaných (dolovaných s obrovskou námahou z pomyselnej "kapsy") námetov vyžmýkané, čo autor mohol, a konce drvivej väčšiny poviedok nedotiahnuté (občas sa v záveroch vyskytne nejaká múdrosť, no príliš samoúčelne, akoby nasilu dodaná). Sú to veľmi únavné texty, odoberajúce energiu, po prečítaní ktorých ani neviete, čo ste vlastne čítali. Na môj vkus ide o dielo značne preceňované.

  hroneczek

  31.10.2017

  Povinná četba, která baví, nenudí. Klidně znovu.

  Blancheerka

  26.01.2017

  Kniha je soubor povídek většinou s detektivní a policejní tématikou. Spisovatel se dívá na věci mnohokrát s lehkým nadhledem a píše úsměvným stylem. Nejvíce se mi líbily povídky Poslední soud a Sbírka známek

  tatafa

  07.01.2017

  Poměrně čtivé povídky, které mne ovšem nijak nenadchly ani nezaujaly.

  dreamhex

  26.12.2016

  Omlouvám se všem, ale tuhle knížku bych zařadil mezi mučicí nástroje, těch pár dobrých povídek to zachrání maximálně na 1*.

  kosilka

  19.12.2016

  K této knize není moc co říkat. Je to oddechové čtení, příjemné, plynoucí, má to vtip, lidský přesah, duchovní myšlenky a hluboká zamyšlení. Přestože jde o kriminální případy, v člověku se čtením rozhostí v duši klid. To je ta zlatá, krásná, stará doba. Velmi kvalitní čtení.

  MotorkaN

  30.11.2016

  Když jsem dočetla Povídky z jedné kapsy, tak jsem se hned vrhla i na tyto. A opravdu mě nezklamaly.

  fojtikjirik

  20.11.2016

  Pěkná oddychová četba od velkého českého spisovatele, který podle mého soudu měl dostat Nobelovu cenu, na níž byl několikrát nominován.

  Nelly

  19.09.2016

  Oddechová knížečka z kriminálního prostředí – je vůbec možné, aby něco, co zavání zločinem, mohlo pohladit duši? Ano, Čapek toto umí – hry se slovy a se zajímavými charaktery lidiček z podsvětí, které si snad i přes jejich kriminální život musíte oblíbit.

  stastnyandel

  27.07.2016

  Miluji povídky.Tyto jsou kouzelne.Jdu hned na ty z prvni kapsy.

  bergerova

  24.06.2016

  Znáte takový ten pocit, když máte před sebou maturitní seznam povinné četby a jste z ní mile překvapeni? Mile překvapená jsou hodně slabá slova na tuto knihu 🙂

  Hedwik

  31.05.2016

  Krásné! Některé povídky veselé, některé méně, ale je zajímavé jak celá kniha povídek graduje.

  Sourire

  06.03.2016

  Myslela som si, že Povídky z druhé kapsy sa mi budú páčiť minimálne tak veľmi ako tie z tej prvej. Ale nie. Páčili sa mi ešte viac.

  Čapek ma opäť zaviedol na miesto činu, do súdnej siene, medzi detektívov a zločincov. Rozpráva však hlavne o živote, pravde, svedomí, strachu či smrti. A so slovami sa hrá tak krásne, že je čítanie jeho poviedok vždy pohladením pre dušu.

  sulcv

  28.02.2016

  Povídky z druhé kapsy jsou zdařilé stejně jako z první kapsy.

  Kunki

  26.12.2015

  "… a na posvatném vzoru Čintanami, to se rozumí, se válí ta mrzká psí ropucha; když mne viděla, zavrtěla potěšeně tím tlustým jelitem, kterému se u jiných psů říká ocas."

  Pokud si chcete oddychnout, hurá do toho 🙂

  alef

  24.09.2015

  Hlavními hrdiny těchto povídek jsou prostě – lidé – se svými slabostmi, radostmi, ctnostmi i nectnostmi … a tak pan Čapek i z druhé kapsy vytáhl příběhy plné tajemství, zvláštních náhod a se zajímavým rozuzlením … příběhy psané hravým a zábavným stylem, které mě prostě bavily :-).

  "Ale ono na světě přichází nazmar tolik zvláštního důmyslu a takových těch krásných schopností – Víte, lidé mají tu trpělivost hledat v písku diamanty nebo perly v moři; ale aby hledali v lidech vzácné a podivné dary od pánaboha, aby nepřišly nazmar, to je ani nenapadne. A to je veliká chyba.”

  Beni

  23.08.2015

  Čtenářská výzva 2015 – KNIHA KRÁTKÝCH POVÍDEK

  Úžasné, jak člověk po letech vidí jinak již přečtené knihy 🙂 Četla jsem asi na základce a nyní znovu. Povídky se mi strašně líbily, dokázala jsem je ocenit. Když jsem je četla poprvé, tak mne to moc nebralo.. Určitě doporučuji všem přečíst 🙂

  Maverick

  03.04.2015

  Doporučuji si přečíst! Jedná se o krátké, ale přitom zajímavé detektivní povídky. Jako četba k maturitě ideální. 😉

  Veeris

  13.03.2015

  a jo, dá se, když se musí:)

  Daniel.95

  05.03.2015

  Sice mi povídky z první kapsy sedly více, ale i tyhle mají své osobité kouzlo. 🙂

  katerina9455

  04.01.2015

  Povídky z jedné a druhé kapsy jsou moc příjemné a zábavné čtení. Kriminální případy v podání Čapka jsou moc moc fajn!

  Matt Baker

  04.01.2015

  Povídky z druhé kapsy mi přišly malinko lepší než jejich předchůdci z první kapsy.

  wooloong

  22.11.2014

  V podání Karla Čapka jsou i zločiny (případně "zločiny") až hřejivě lidské.

  mineralka

  10.10.2014

  Čtu moc moc ráda.

  bondula

  07.10.2014

  Sprvu som mal pocit, že Povídky z druhé kapsy sú ľahšie, veselšie, ako tie z prvej. Takto to šlo zhruba do dvoch tretín knižky, keď sa hravosť začala meniť na vážne záležitosti, hlbšie zamyslenia. Skutočne, zbierka akoby obsahovala k sebe sa nehodiace poviedky, no Čapek ich usporiadal tak, aby tvorili jeden jediný celok. Jasné, sú spojené dialógom pánov rozprávačov, no je tu aj nejaké hlbšie spojenie, akýsi vývoj. Detstvo, mladosť, dospelosť, staroba a smrť? Neviem, nedokážem to spojivo určiť, no takto, ako sú poviedky zoradené, dávajú mi hlbší zmysel, ako keby boli len po jednom.
  Ale aj jednotlivo sú skvelé. Najviac sa ma dotkli Muž, který nemohl spát a Sbírka známek. Ako ten Čapek poznal človeka! Ako keby poznal mňa, mňa osobne! Jednotlivé poviedky, i tie z prvej zbierky sa mi v mysli vynárajú často. Sú o bežných situáciách, o bežnom živote, tematicky vlastne triviálne. Nezabudnuteľnými ich robí Čapkovo literárne majstrovstvo, jeho láska k človeku a ľudstvu, ako celku.

  jaryn

  20.09.2014

  Čapkova "poezie" spočívá v dokonale analytickém stylu. Jsou to strohá fakta, ovšem úžasně lidská "fakta"!

  Anette Abeja

  24.06.2014

  Povídky od Čapka mě baví kdykoliv je vezmu do ruky. Mám ráda styl jeho psaní a občas velmi zvláštní způsob řešení případů. Prostě bezvadné čtení ve volné chvilce. 🙂

  Bookman

  30.04.2014

  Moc hezké čtení.

  JakubKP

  16.03.2014

  První kapsa mě oslovila více. Druhá kapsa je originálnější stylem vyprávění. Nicméně obsah a sdělení se mi líbí víc v První kapse.