Poklad na Sierra Madre PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Poklad na Sierra Madre

B. Traven, azda jediný autor vo svetovej literatúre, ktorému sa podarilo dokonale ukryť svoju totožnosť, vstúpil do povedomia čitateľov predovšetkým Loďou mŕtvych, románom, ktorý sa dnes už stal klasickým a je jednou z najlepších ukážok moderného umenia sociálneho. Tento sociálny aspekt preniká celým Travenovým dielom; nachádzame ho vo Vzbure vyvesencov, príbehu o krutom živote domorodých robotníkov na plantážach, v Moste v džungli, ktorý opisuje biedne životné podmienky mexických Indiánov, v Bielej ruži, ktorá maľuje farbistý obraz nerovného boja medzi chudobným mexickým roľníctvom a mocnou naftárskou spoločnostou zo Spojených štátov. Traven je rodený rozprávač, vecný, stručný, skvele vie snovať niť príbehu, ale hlavný dôraz kladie práve na jeho spoločenský význam. Ani náš román zo zlatonosného pohoria nie je ani tak históriou troch chlapov, ktorí sa vydali za bohatstvom, ako skôr štúdiou o tom, čo sa stane s ľuďmi, ktorých charakter nahlodá majetok – večné zlo a ničiteľ ľudského šťastia.Kniha v českém jazyce!


Stažení Poklad na Sierra Madre zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poklad na Sierra Madre (0.00 EUR)


Stažení Poklad na Sierra Madre zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Treasure of the Sierra Madre (1927)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Hezy

  07. ledna

  Vynikající kniha, která nepoukazuje jen na velmi zajímavý příběh zlatokopů putujících za svým štěstím a jejich složité vztahy uprostřed divočiny v potu těžké práce a to především daleko za civilisací, ale poukazuje též hlavně na poměry v tehdejším starém Mexiku, líčí morálku, způsob života a myšlení starých horalů s indiánskou krví a vliv ještě tehdy železné církve v těch dávných a tvrdých končinách. Setkáme se zde se zajímavými a jednotlivými příběhy, které si hrdinové v knize vypravují při dlouhých večerech v divočině po namáhavé a tvrdé práci. Tyto příběhy líčí především člověka jako takového a kniha by se dala coby nazvat hlubokou, psychologickou prací autora, který byl s poměry a politickou situací ve starém Mexiku velmi dobře obeznámen, neboť tam prožil svůj život. V knize bylo též zajímavé popisování smýšlení vrahů a banditů ve starém Mexiku a jejich špatného vykládání si křesťanské víry, kterou mnohdy omlouvali své hrozivé činy, které museli utnout zrovna tak tvrdí a pro bandity nemilosrdní členové jízdní policie Federales. A to nemluvíme ještě o předchozí mexické revoluci, která byla velmi krvavá. Kniha líčí celkově jak politickou a mravní situaci ve starém Mexiku tehdejší krizové a chudobné doby, tak i osudy lidí hledajících v těžké posedlosti bohatství, slávu a štěstí. Je to popravdě jeden z nejlepších dobrodružných románů, jaký jsem kdy četl. Nejstrašidelnější pro mne byla část, kdy se paranoidní Dobbs snaží vyrovnat se svojí domnělou vraždou Curtina. Z toho mi běhal doslova mráz po zádech.

  zcx

  05.03.2013

  Zlato štěstí nepřináší.

  vitavita

  11.03.2012

  Výborná kniha i film se Spencerem Tracym v hlavní roli.

  Jack Bauer

  30.10.2011

  První má kniha v dětství tohoto spisovatele, kterou jsem po mayovkách četl stále dokola. Autor píše neuvěřitelně čtivě, doslova se vám kniha promítá před očima jako film.