Poklad černého delfína PDF, ePub, Kindle

By | 07/02/2018

Poklad černého delfína

Děj dobrodružného příběhu dvou chlapců z Vinohrad Standy a Lojzka, kteří se neobvyklým způsobem dostanou do Turistického oddílu mládeže, se odehrává nejprve v uličkách Starého města a vrcholí na prázdninovém táboře na Zelené říčce pod Kriváněm na Slovensku při napínavé hře O poklad piráta ze škuneru Černý delfín. Kniha je téměř věrným obrazem činnosti Foglarova oddílu – jeho chlapci hru hráli poprvé v roce 1952, znovu pak roku 1958 a ještě jednou v roce 1963 – a je možné z ní čerpat mnoho podnětných návodů (bodování, oddílové nálepky, závody a hry, program schůzek a výprav). Ilustroval Gustav Krum
4.vydáníKniha v českém jazyce!


Stažení Poklad černého delfína zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poklad černého delfína (0.00 EUR)


Stažení Poklad černého delfína zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Dobrodružné, Literatura česká
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  pepa4081

  02.07.2017

  Další pěkná knížka o přátelství a dobrodružství chlapců ve skautském – zde turistickém oddíle, stoprocentně inspirovaná pražskou Dvojkou. Dobré i jako návod pro činnost takového oddílu. Velmi uspokojivé.

  Brace

  29.08.2016

  Je tomu 22 let, co jsem jako kluk četl svou poslední Foglarovku (Modrá rokle, 1994). Poklad černého delfína byl poslední románový počin Jaroslava Foglara, který mi chyběl k přečtení. Bohužel musím říct, že co se týče příběhu samotného, je poněkud slabší. A nebo je to tím, že již nejsem ten klučina, který tyto knihy naplno hltal a poté s kamarády chtěl zakládat kluby svorných hochů. Ale i tak mě kniha načas vrátila do mého mládí. Na přelomu 80./90. let jsme ještě trošku žili podle představ pana Foglara, ale myslím, že po roce 2000 je to již utopie u dnešních dětí a moderních technologií.

  mkarajda

  24.03.2016

  tuto knihu jsem v dětství nesehnala, takže jsem si poslední restík z Foglarových knih dočetla až v dospělosti. Moc se mi líbila, jen ten konec byl takový rychlý.

  ajsigirl

  27.10.2015

  Další hezká knížka od výborné spisovatele. Na začátku čtenářům může trochu připomínat Hoši od Bobří řeky. Hl. postavy – dva mladí kluci se toulají uličkami a přemýšlí jak báječné by bylo užít si nějaké dobrodružství. V tu chvíli sem přiběhne křičící chlapec jménem Jirka, jež je pronásledován ,,stepními vlky,, (což je název pro kluky vyhledávají bitky a toulající se bez cíle po ulicích). Standa a Lojzek se chlapce zastanou a ten je vděčně zavede do své Junácké party. Zde bylo mnoho chlapců rozdělených ro tří skupin Modrých, Zelených a žlutých a jejich hlavním vedoucím byl Zdeněk. V modré skupině byli dvě volné židličky, takže po domluvě všichni odsouhlasili, že za ochranu jejich druha jsou zváni do jejich klubu. Staly se tak součástí modrého týmu a pevně za něj i pro něj bojovaly při hrách a podobně. Kluci se jako v jiných knížkách začali zlepšovat ve škole, byli ukáznění a vedli si deníčky. Příhoda nastává ve chvíli, kdy si chtějí půjčit klubovní kroniku, kterou má u sebe jeden z party. Ten však přiznává že ji ztratil a prosí kluky aby to nikomu neříkaly. Ti se snaží spolu s ním knihu nalézt ale není to jednoduché jak se zdá. Velice zajímavý příběh plný zvratů a nečekaných událostí jako při přechodu jedné z hlavních postav do družiny žluté a tak zpřetrhání jejich přátelských pout. Jak to dopadne? Vyjde pravda ven když jsou všichni vlastně čestní Junáci? Přečtěte doporučuji!

  Luccy78

  12.06.2015

  Moc hezká kniha o pravém přátelství, čestnosti, soudržnosti. Prostě klasická Foglarovka, jedna z mých nejoblíbenějších.
  "Hoj, to slavní byli pro nás dnové,
  kdy náš Černý delfín bouřným mořem plul,
  my při plavbách těch objevili světy nové,
  když v plachty naše jižní pasát dul…"

  Marillee

  27.07.2014

  Příběh mě dostal! 🙂

  KikiEli

  06.02.2014

  Moje nejoblíbenější knížka.. 🙂 před pár lety mi kamarád vypravoval, jak podle téhle knihy přichystali dětem tábor, nedalo mi to a knížku jsem si přečetla. Vzpomněla jsem si na léta, kdy jsem chodila do skauta i na léta, kdy jsem pomáhala podobné hry na táborech chystat jako vedoucí. Jedním dechem jsem knížku přečetla a do teď se k ní ráda vracím. Překrásný příběh a skvělá inspirace pro vedoucí táborů, když už nevědí jaké hry by mohli hrát. 🙂 jednoznačně 5 hvězdiček! 🙂

  tyzik.cejka

  01.06.2013

  kniha hezká ale je taky fakt že kdo není skaut a je to třeba jeho první kniha Foglar tak ho to přece jenom nudí ale doufám že ne moc

  tyzik.cejka

  14.05.2013

  ahoj tak jak je tuto knihu bych chtěl doporočit takto blíží se prázniny a někdo si chce vytáhnout hezkou knihu ale co knihovna plná všechno už dočtené ve knihovně furt to samý dokola tak co k četu přečíst možná že kyž se kouknete domu knihy Foglara budete mít ve sklepě a tak si řikáte ne dávno ztraceného v hrobě ne jestřába ne ale chvilku si to rozečtěte třeba pak změníte názor Poklad Čeného Delfína no už ten název ne bohužel naposledy se Foglarovi knihy vydali všechny v roce 2005 a myslím si že už se vydávat nebudou ale a že někomu to sebrali komanči přesto knihu moc doporočuji je plná života dálek třeba pak děti nebudou pořád u telky a vytáhnou stany a jiné věci a pojedou do lesa začnou se zajimat o přírodu budou zbírat body tak co radši jim dáte sprostou knihu nebo jim dáte tohle přemýšlejte o tom já bych si vybral tuto brzy se ke knize vrátím nabažím se

  tyzik.cejka

  hojchna

  29.04.2013

  Musím říct, že ani jako malé holce mě tato Foglarovka nepřišla tak dobrá jako ostatní a teď, po letech, se názor nezměnil..

  sarekaslukova

  29.01.2013

  Od knihy jsem čekala něco jiného. Chvílemi to bylo napínavý, ale chvílemi jsem se u toho docela dost nudila proto musím dát jen čtyři hvězdičky.

  Joges

  19.09.2012

  I když to není jedna z nej foglarovek, je stejně napínavá, zajímavá, dobře napsaná. Objeví se tu několik dobrých nápadů, vhodných pro oddíl. Je to kniha napsaná během totality, proto postrádá některé známé prvky.

  Dera

  25.08.2012

  Kniha je průměr…Ale O poklad piráta z Černého delfína bych si zahrál hned…! 🙂

  Kirin

  26.01.2012

  V dětství jsem četl. Nyní bych to asi tak moc neprožíval.

  DendousSKS

  27.10.2011

  Než jsem tuto knihu začala číst (někdy před 7lety) tak sem si myslela,že to bude naprostá blbost a hned po první kapitole sem zjistila jak sem se mýlila. Děj mě úplně strhl,že sem si tu knížku brala i do školy. Ale nyní bych si už to knihu nepřečetla 😀 Už mě vůbec nebere tento žánr literatury. Dětské dobrodružství,které strhne jenom je na svou stranu . Je to asi tak do těch max. 15 let.

  swamp

  25.07.2011

  Skvělé dobrodružství, které je rozděleno na "pražskou" a "slovenskou" část.

  Zajda

  13.07.2011

  Pro mě byla tahle knížka naprosto zlomová v mé čtenářské kariéře. 🙂 Dostal jsem jí na konci třetí třídy , přečetl během 2 dnů a zůstal jsem okouzlen a fascinován. Pro dobrodružné klučičí srdce to je pravý balzám, stejně jako většina Foglarových knih. Později jsem Poklad černého delfína četl ještě 3x. Když jsem se ale ke knížce mého dětství vrátil naposledy někdy v 15ti. Shledal jsem, že knížka je neuvěřitelně naivní, nepřirozená a dokonce jsem si při jejím čtení připadal "trapně" hold mě potkalo to, co spoustu Foglarových hrdinů. Přestal jsem být klukem, vyrostl jsem. I tak dávám knížce 5 hvězdiček, za to, jak mě kdysi ovlivnila, díky ní jsem přečetl skoro všechny foglarovky. Tuto knihu vřele doporučuji do nějákých 13 let. Později, pokud nejste sklaní příznivci Foglara nebo junáctví ji snad raději ani neotvírejte, možná by vás zklamala, a vy byste ji nedokázali spravedlivě ocenit.

  Senza Jenka

  Jedna z posledních, co jsem četla celou. Dál už mi připadaly všechny na jedno "brdo".