Podivné manželství PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Podivné manželství

Maďarský kritický realista protestoval ve svých dílech proti úpadkovostí a svévoli kněžské hiearchie a vysoké šlechty v letech 60. až 90. oživováním pokrokové národní minulosti a líčením ušlechtilých charakterů střední šlechty z revolučních let 1848-1849. V tomto románu zachytil jako typický obraz rozkladu vládnoucích tříd soudní proces zemana Jana Butlera proti magnátu Dörymu, který Butlera podvodně oženil se svou dcerou, aby ji uchránil před hanbou z následků jejího poměru s církevním hodnostářem. Proces o povolení rozluky manželství trval více než deset let a rozdělil celé Maďarsko na dva tábory, představující síly pokroku a reakce tehdejší maďarské společnosti. Romantické šťastné vyřešení sporu ukazuje, že spisovatel nepostihl sice sílu revolučního lidu, která by dovedla svrhnout magnáty a biskupy, že však si byl vědom pokrokového ducha lidových tradic.Kniha v českém jazyce!


Stažení Podivné manželství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Podivné manželství (0.00 EUR)


Stažení Podivné manželství zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Különös házasság (1900)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Lidové nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  maryzka

  01.03.2017

  Kniha mě docela zaujala.Na to, že vyšla skoro před 40 lety tak se dá číst. Nejlepší část knihy je první, kdy hraběte Buttlera intrikami ožení s hraběnkou Doryovou. Poté následuje soudní bitva a hraná smrt pana hraběte. Pokud je tato kniha inspirovaná skutečným příběhem tam to může připomínat trochu českou hru bratři Mršťíků ,, Maryša.