Piknik u cesty PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Piknik u cesty

„Stalker" — slídič — Roderick Shoehardt je hlavním hrdinou románu, který se odehrává v blízké budoucnosti v nejmenované zemi Severní Ameriky. Objevy tajemných stop po možné návštěvě z vesmíru vyvolávají horečku téměř zlatokopeckou, když se zjistí, že nalezené předměty mají zázračné vlastnosti, na Zemi nevídané. Skrývá se v nich však i smrtelné nebezpečí nejen pro stalkery, ale i pro jejich potomky. V pestrém ději autoři kombinují sci-fi s prvky westernu, pohádky i detektivky a dosahují tím působivého napětí. Příběh má i varovný podtext — upozorňuje na nedomyšlenou činnost lidí, kteří v honbě za ziskem ignorují důsledky svého konání.Kniha v českém jazyce!


Stažení Piknik u cesty zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Piknik u cesty (0.00 EUR)


Stažení Piknik u cesty zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Piknik na obočině (1972)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (103)

  Přidat komentář

  kap66

  06. března

  "Z nebe nám spadly odpovědi na otázky, které si ještě neumíme položit." Geniální.
  Tato knížka (a Bulgakovův Mistr a Markétka) mně – otrávené vnucováním sovětských autorů – ukázala, jak výborná může být – a je – ruská literatura. To bylo před 30 lety. Tehdy mi přišel perfektní hlavně základ: ne v dalekém vesmíru, ale na ulici, v rodném městě – dříve notoricky známém a prochozeném – jsou najednou (snad opravdu kvůli pikniku pořádaném bytostmi, které nás ani nezaznamenaly?!) smrtelná nebezpečí, tak zvláštní a tak krásně nazývaná: komáří mýtina, ježibabí rosol… Ale stojí za to je překonat, kvůli dudlíkům, skořepinám, zlaté kouli a spoustě dalších, jejichž podstatu – čert to vem – nechápeme, ale jdou přece tak dobře využívat…
  Tohle všechno jsem si při dnešní četbě znovu užila – a ještě k tomu mi to po desetiletích tak dobře zapadlo do sebe. Naopak jako kdyby mi z nebe (ba ne, to od Strugackých!) spadly otázky, na které těch 30 let hledám odpovědi: co jsme my lidi zač? Jdeme tou správnou cestou? Zničíme se už brzy, nebo až trochu později? Co když nás nějaké mimozemské bytosti už viděly – a radši rychle utekly (teda až po tom pikniku) …
  Ne, nelekejte se, filozofická knížka to není, tedy pokud nechcete; je to především napínavá sci-fi, jedna z nejlepších. Pro mě zcela jistě.

  Pablo Kral

  04. března

  Úžasná párty v Pásmu (průzkum skořepiny, nebo zlaté koule), i mimo něj, organizovaný zmatek, jadrný až zdivočelý jazyk, vůkol plíživé přízraky lepící se harmondským kovbojům-stalkerům na jejich vlastní stíny, nejedna ztrestaná sklenička něčeho ostřejšího…, ano – tohle je dostatečně šílené, aby bylo pravděpodobné, že je to pravdivé. Roderick Shoehardt a jeho mistrovské přemety nikdy nezůstanou pravověrnými příznivci sci-fi zapomenuty. Tato divočina, tato adventůra na kvadrát prostě musí dislokovat čtenáře do dvou táborů – příznivců a odpůrců Pásma, a ovšem i samotných bratří Strugatských. Je v tom něco majestátního, optiku růžových brýlí bych však preventivně vyhodil tam kam patří – na smetiště dějin sci-fi. Strugačtí nebyli ani první ani jediní kdo si svého času pohrávali s myšlenkou napsat drsňáckou ódu na sci-fi. Dobrá práce. Ale čtyři hvězdy nejvěrněji vystihují, co si o kvalitě knihy myslím. Jsem totiž svátečním sci-fistou a jazykově mně vyhovují uhlazenější a srozumitelnější díla (Simak, Asimov, Wells, Wyndham, Petiška…). Jazyk pružný a svižný, ošlehaný ostrými větry dujícími z Pásma, na můj vkus však krapet komplikovaný, ale neurazil. Dobrý. Možná to časem dám ještě jednou, přestože mít tohle vrcholné dílo bratří Strugackých v krvi není žádná výhra – mohli by vás totiž nakazit ježibabí rosol nebo superhmotní moskyti z komáří mýtiny…

  OldFirehand

  17. února

  Kniha je označovaná za klasické dielo sci-fi žánru.
  Pritom sa nepodobá na žiadne iné.
  To je ono!

  Tétéčko

  08. února

  Pro mne velmi netypické sci-fi. Opravdu originální, moc mě zaujalo, a protože jsem tyto bratry neznala, jdu se podívat po další knize.

  Vojta00

  06. února

  Prvotřídní fantaskní povídka z per možná nejlepších autorů tohoto žánru vůbec. Pokud jste obeznámeni s prací bratří Strugackých pak již jistě očekáváte jejich charakteristický vytříbený styl. Pokud je tato kniha vaše první setkání s touto autorskou dvojicí pak vás možná překvapí, že ačkoli obsahuje velké množství nápadů a mnoho alegorií na širokou škálu sociálních i jiných otázek, na rozdíl od jiných autorů vám Arkadij a Boris nenabízí žádné své odpovědi, ale nechávají celé vyznění příběhu jen na vás.

  _Peprmintka_

  13.12.2017

  Tak z téhle knihy jsem zmatená jako lesní včela. Zakoupila jsem Piknik z jakési fanouškovské povinnosti kvůli stalkerovské herní sérii v očekávání, že s černobylskou Zónou najdu pramálo společného. Nenašla jsem téměř nic, krom šíleného zklamání.
  Obecně mám v knihách ráda nejasný děj, kdy mě autor nechává šrotovat co se jak stalo, kde to jsem a o čem že to čtu. Ale tady mi prostě neseplo, nikde. Neodkázala jsem se začíst, nedokázala jsem si od sebe odlišit postavy, nedokázala jsem si představit jedinou situaci, protože jsem nevěděla jak a po dočtení ve mě nezůstal snad jediný dojem, hlava prázdná, naprosto nejistá vo co go. Možná je to tím ruským stylem psaní, který mi prostě nikdy nesedl, poněvadž je jaksi sušší a neokořeněný. Možná na tohle ,,od nikud nikam" nemám v mozku závity a možná to jen nesedlo. Pro mě prostě obrovské zklamání. Neumím si vysvětlit to vysoké hodnocení, ani za mák nezaujalo a dvě hvězdy dávám snad tak nějak jen z úcty a slušnosti, že díky tomu mohla vzniknout tak úžasná herní série.

  Erinien

  03.12.2017

  Je to super ale… toho prostoru na fantazii tam na mě bylo moc. Neřeknu vám jak vypadá pásmo, neřeknu vám jak vypadá dcera hlavního hrdiny a vůbec nevím, co byla Návštěva a co Hosti a vůbec nevím jak ta kniha vlastně skončila. Snad jen že to dopadlo šťastně pro všechny?

  druzickaster

  25.11.2017

  Nádherný příběh, který autoři podle mně ne zcela využili. Kniha potažmo námět by si zasloužil mnohem větší rozsah a propracovanější příběh. Každopádně mně kniha bavila a zaujala i myšlenka o "pikniku u cesty".

  Miloš_1

  14.11.2017

  Pro mě absolutní jednička z dílny bratrů Strugackých. Kdysi to natočila TV na Slovensku, ale nemůžu to nikde dohledat…

  Nildon

  10.08.2017

  Kniha, ze které jsem byl totálně zmatený. Nápad je dobrý, myšlenky nejsou špatné, člověk se musí často zamyslet a srovnat si to v hlavě, ale chtělo by to víc. Místy je to až moc stručné a strohé a konec mi přijde otevřený. Leda by připadali v úvahu nějaké hrátky s časem podle toho jaké přání vyslovil. Prostě by to chtělo další díl, aby se člověk dozvěděl víc o Pásmu a jeho dopadu na budoucnost. Takhle mám z toho smíšené pocity, že kniha není úplná a děj by mohl ještě pokračovat. Taky mě naštvalo, že tím přáním nezachránil svoji dceru, ale splnil přání klukovi, kterého poslal na smrt. Asi akt lítosti, aniž by si to uvědomil.

  Kapis

  28.07.2017

  Tuhle knihu nelze označit jinak než geniální. Má to spád, že by jeden až spad (ale ne z náspu do úžlabiny nebo příkopu!), má to morální poselství o lidské nenasytné krátkozrakosti, smyslu života a vůbec. A tolik tajemna zůstalo i po přečtení, i když autoři osvětlí dost ze svých nápadů.

  Pokud se nepletu, tak tato kniha dostala nějaké ocenění ještě v dobách ČSSR jako nejlepší SF, co u nás kdy vyšlo. A já se vůbec nedivím, protože tahle kniha má všechno, co skvělý příběh potřebuje. Všechno, nic nepřebývá ani nic nechybí, autoři nepopisují do podrobností a nechávají na čtenáři a jeho fantazii, ať si domýšlí. Kniha nemá hluché místo a občas u ní napětím zapomenete dýchat!

  hammond

  17.05.2017

  „Piknik. Představte si les, cestu, palouček. Z cesty sjíždí auto, z auta vystoupí mládež, vytáhnou láhve, koše s jídlem, tranzistory, filmové fotokamery. Za chvíli plápolá táborák, stojí stany, hraje hudba. A ráno zase všichni odejdou. Zvěř, ptáci a hmyz, kteří po celou dobu s hrůzou pozorovali, co se to děje, vylezou ze svých úkrytů. A co nevidí? Tráva je politá olejem a benzínem, někdo odhodil nepotřebnou svíčku. Je tu plno krámů. Baterka, francouzský klíč, popel z táboráku, ohryzky jablek, papírky z bonbonů, prázdné konzervy, láhve, kapesník, kapesní nožík, staré potrhané noviny, drobné mince, zvadlá kvítka z jiných palouků…
  Piknik u jakési kosmické cesty…“
  „Tak oni si nás vůbec nevšimli?“

  Ako je možné, že si nás vôbec nevšimli? Ako NÁS mohli prehliadnuť?
  Krásna facka ľudským ilúziám dôležitosti.

  milan9325

  10.05.2017

  Skvělá kniha, ale ten konec to sráží o jednu hvězdu. Škoda, kniha měla tempo, dobře psaná, ale konec přijde z ničeho nic a nedává smysl

  Knihožroutová

  05.05.2017

  Byla jsem maximálně spokojená, ani chvíli jsem se nenudila. Chápu, že někomu může vadit, že není vše detailně vysvětleno, ale mně to naprosto sedlo, cílem bylo spíš přimět čtenáře, aby se zamyslel nad lidskou povahou.

  Stručné a strohé, bez zbytečného patosu

  pegasusss

  25.04.2017

  TOP …..
  Good hunting, Stalker 😉

  rene6927

  16.04.2017

  POZOR!!!MOŽNÁ OBSAHUJE SPOILER!!!
  Úžasný výlet do pásma. Ale ten konec!? Jako vážně? A co se stalo dál? Potřebuji to tajemné zakončení znát! Vydám se do pásma sám a dozvím se to za každou cenu! 🙂

  roso.mak

  25.02.2017

  Dá se platonicky zamilovat do knihy? Tak, aby měl člověk pocit, že tam chce opravdu být? Že chce být Stalker? Že chce umět procházet světem, které jiné zabíjí a ne proto, že se narodil s nějakými výjimečnými fantasy schopnostmi nebo že je prostě velkej drsňák? Ach, ano. Vemte na to jed.

  FireOfFilth

  12.02.2017

  Co o této knize říct, snad jen neskutečná atmosféra Pásma a její záhady. V této knize vaše hlava šrotuje na 100% aby si dokázalo tak nějak vykreslit podobu Pásma.

  Skvělá věc je, že na motivy této knihy vznikly tři počítačové hry STALKER. Kdo hry hrál, tak by si měl povinně tuto knihu přečíst.

  Hellrampage

  10.02.2017

  Na túto knihu som sa strašne tešil. Nie je tlustá, takže nevyžaduje veľa času na čítanie. Veľmi dávno som hral hru Stalker, ktorá čerpala podľa knihy, a tak som mal možnosť porovnávať. Herný Stalker mal hutnejšiu atmosféru, pretože mohol byť konzumentovi podaný obrazne a bol usadený do ukrainskej oblasti černobylskej elektrárne. V knihe sa nachádzame niekde v Severnej Amerike, takže si nemôžeme presne urobiť obraz, ako to tam vyzerá. Je jasné, že FPS musí byť akčné, no kniha akčná nie je. Ľudia tu bojujú len s "pascami", ktoré tu nechala mimozemská rasa pri ich "návšteve". Herný Stalker pracuje s výbuchom elektrárne, kde následne radiácia zmenila faunu a flóru podľa svojho gusta. V knihe sa mi páčili preklady na anomálie, no čitateľ zistil až po čase, čo robia. Ničmenej hlavná úloha Stalkerov zostala – hľadať artefakty. A o tom je aj celá kniha. Aby som zavŕšil všetky druhy umenia (ano, hry považujem za umenie), dám si ešte film od Tarkovského. 90%

  jesuswlasac

  19.01.2017

  Kniha vskutku zaujímavá. Ale skôr súhlasím s uživateľom "pafčaodřeky".
  Pozitívum knihy vidím vo filozofovaní prof. Pillman v krčme – škoda že takýchto otázok/odpovedí nie je v knihe viac.

  smazenaryba

  10.01.2017

  Kniha, ktorú som si nemohol naplno užiť, pretože som mal až príliš dobrú predstavu o čom bude. To samozrejme nie je problém knihy, ale môj vlastný a preto kvôli tomu nemá zmysel znižovať hodnotenie.

  Piknik pri ceste (tento názov oveľa viac vystihuje atmosféru a jednu z hlavných myšlienok knihy) je nesmierne kompaktné, funkčné a nadčasové dielo. Skĺbenie obsahu a formy je nepriestrelné a čitateľ bude zbytočne dumať na tým, či je kniha najprv sci-fi a až potom sociálna dráma, alebo naopak. Kniha je oboje a ikeď nie je tak Orwellovsky otvorená (ako by aj mohla), finále posúva čitateľovi nevyslovené posolstvo viac než jasne a úderne. Zároveň však ulahodí každému fanúšikovi hardcore sci fi, ktorý rád hľadá odpovede na nezodpovedané otázky týkajúce sa vedy a vesmíru (Sme sami ? Čo by pre ľudstvo znamenal kontakt s mimozemskou rasou a čo by to znamenalo pre nich ?).

  endyamon

  08.12.2016

  Ten nápad. Ten obyčajný hrdina, ten minimalizmus a priestor pre čitateľovu fantáziu..
  Klasika žánru!

  Adamson

  11.10.2016

  Vyborna knížka, okamzite vas pohlti a precte te ji jednim dechem. Libi se mi ze zahrnuje trochu filosofie i psychologie a je to krasne zasazene do SF pribehu. Knihu rozhodne doporucuji a v budoucnu se chystam cist dalsi dila těchto bratru.

  sasa.chetan

  09.09.2016

  prijemné sci fi o post mimozemskom pikniku a Zone.
  Životy Stalkerov nestoja skoro za nič, pokiaľ nie sú v Zóne.
  Slušne spracovaný motív v Tarkovského filme Stalker

  desert.fox

  02.09.2016

  Inspirativní, lehce záhadný příběh. Výborně napsaná sci-fi.

  pafčaodřeky

  01.06.2016

  Kniha, která se ke mne dostala příliš pozdě. Tohle všechno už jsem četla jinde, jinak a lépe. Vlastně se jedná spíš o povídku, než o román-neurčité obrysy kontaminovaného pásma z mimozemské návštěvy se postupně vynořují, když tu v okamžiku, kdy by děj mohl být konečně zajímavý, přichází poslední stránka. Ano, jistě, klasika povinná pro všechny sci-fi nadšence, mám splněno a jdu si číst američany…

  yenda1

  22.05.2016

  Každá kniha, která člověka coby tvora značně sebestředného a pyšného z této pozice vystrkuje, stojí za přečtení.
  Piknik u cesty úspěšně bourá přesvědčení, že se snad mimozemská civilizace cíleně vydala na naší planetu, že bažila po tom nás poznat a ze samé lásky nám tu nechala na spousty krásných předmětů.
  Piknik je pořád jenom piknik. Ona civilizace prostě pádila jenom tak kolem. Modrá planeta posloužila za příhodné místečko k občerstvení, k neplánovanému občerstvení. A jako po každém pikniku, na místě jeho konání zbude nějaký odpad. Možná blyštivý, možná zvláštní a pro nás zázračný. Ale pořád odpad a zbytky.

  Eridan

  16.04.2016

  Kniha Stalker (nebo v dřívější edici Piknik u cesty) vás uchvátí hned z několika důvodů:
  1) Je psaná svižným jazykem
  2) Hlavní charakter není čenobílý klaďas, spíš se pohybuje ve sféře šedých takřka reálných osob
  3) ve vykreslení světa (včetně nástrah Pásma) a vynálezů techniky cítíte invenci a obdivuhodnou kreativitu autora
  4) kniha má lehký filozofický přesah, myšlenku. Ta je předána nenásilně a poutavě. Přestože mnoho postav mluví o lepších zítřcích a o tom, co by kontakt s mimozemskou civilizací mohlo přinést dobrého, autor nás nenechává na pochybách, že to o čem píše není nudná oslava lidského ega, ale právě pocit zklamání z nebetyčné lidské chamtivosti a přílišné pýchy.
  Je to ten druh knih, který ve vás chvíli zůstane.
  Doporučuji všemi deseti!

  Melic

  14.04.2016

  Velice podařené sci-fi, kdy autoři popsali v podstatě na pár stránkách prostředí tak dobře, že jsem si ho v mysli dokázal do detailu představit a uvěřil jsem mu jako realistickému. Navíc i zajímavé nápady a myšlenky (piknik).

  krakonos.kraken

  06.04.2016

  Skvělá kniha!