Petr a Lucie PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Petr a Lucie

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému…

Kromě vydání na papíře ANTIK vyšlo 10 výtisků na anglickém papíře CROXLEY číslovaných I-X a 20 výtisků na domácím SIMILI JAPANU číslovaných 1-25

3. vyd.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Petr a Lucie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Petr a Lucie (0.00 EUR)


Stažení Petr a Lucie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Pierre et Luce (1920)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Rudolf Škeřík
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (416)

  Přidat komentář

  Faila

  předevčírem

  Brilantní jazyk (rovněž skvělá práce překladatele) vykreslující nádherné obrazy a popisující lidskou duši tak věrně a přesto tak poeticky. Příběh svou délkou potvrzující, že velká lidská dramata se mohou odehrát i během pár dní. Po dočtení ve mně tento příběh zanechává hořkosladkou pachuť, kdy se člověku chce brečet a zároveň se lehce usmívat. A tato kniha je pro mě navíc důkazem toho, že k něčemu musím teprve dozrát – když jsem ji četla poprvé v období puberty, přišlo mi, že "ujde" a spíš mě i štvala.

  speciale88

  15. března

  Krásná krátká klasika. Romantický děj plný lásky. Tragický konec. Časem budu číst znovu.

  Marluksa

  14. března

  Maličká a nenápadná,… 96 stran… Tak nějak nechápu, čím si vysloužila post mezi povinnou četbou (jako mnohé ostatní na seznamu). :/ Mě prostě přijde tohle čtení moc… "složité", jak obsahem, tak historismy i celkovou formou a stylem příběhu. Klasika prostě není nic pro mne.

  brijana

  10. března

  Smutný příběh… ale ráda se ke knize vracím

  Sabča92

  05. března

  Krátká novela Petr a Lucie se právem řadí ke klasikám. Kniha se mi velmi líbila. Jemný a smutný příběh, který byl již od začátku předurčen k tragédii. Romain ve své knize upřímně popisuje nelehký život civilistů během války. jejich myšlenky, pocity a obavy z toho, že se nedožijí dalšího dne. Jemný cit mezi dvěma mladými lidmi krásně dokresloval atmosféru. Jsem ráda, že se autor více nerozpsal, neboť bych slzy na uzdě neudržela.

  Anoell

  04. března

  Ačkoliv to není úplně to, co normálně čtu, jsem s knihou spokojená. Krátká, na dobu, co které je děj zasazen, překvapivě a příjemně nenásilná, možná i trochu naivní, ačkoliv si hlavní hrdinové okolnosti uvědomují… Jednoduchá a krátká knížečka, vhodná pro maturitní četbu.

  marta0912

  02. března

  Milostné příběhy nepatří mezi mé oblíbené, ale tato novela mě potěšila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

  jan7940

  28. února

  Knihu jsem nedočetl jednak kvůli Petrovi, ale hlavně že jsem již ze školy věděl, jak skončí…

  Suou

  25. února

  Na to že je to mala knižka a na to že som vedel ako príbeh skončí som si tu knihu pekne užil 🙂
  Páčil sa mi ten nápad dať do popredia lásku dvoch mladých ľudí a vojnu (aj keď hrala veľkú rolu) dať do pozadia.

  Krukron

  22. února

  Krásný a lehký Rolland – čte se jedním dechem a možná pár nádechy k tomu 🙂 Děj se sype po kapkách jako Debussyho tóny..

  Annkag

  18. února

  Ano.Po takmer 15tich rokoch som sa ku knižke vrátila a rozhodla sa ju prečítat inak než ako nariadenú knihu v povinnej četbe.A tak ako som bola nadchnutá pred rokmi som nadchnutá ostala i teraz.
  Príbeh mladej lásky ktorá ako jaro rozvíja svoje jemné lupene a túžobne ich ponúka prvým jarným slnečným lúčom tak i oni ponúkajú svoju lásku jeden druhému ako na dlani.v čase vojny a strachu sa dokážu od všetkého pozemského odpútat a rozprávat sa dotykom svojich srdc…..a ich láska ostane čistá a nesmrtelná i napriek tomu že pilier chrámu ich pochová pod nánosmi ruinin a prachu….
  teraz zamáčknut slzičku a zhlboka sa nadýchnut pretože Rolland dokázal to čo iným autorom chýba.

  Missynka

  14. února

  Velmi krátká novela o mladém, zamilovaném páru, který si svou první zamilovaností prochází v Paříži za doby 1. světové války. I když člověk ví jak celý příběh skončí, stejně je šokovaný a smutný.

  sabiburesova

  08. února

  Úžasná knížka.

  Babsy

  08. února

  Krátké, čtivé, rychlé, smutné, svižné, romatické, tragické. Je to jednohubka s tím něčím navíc.

  InaSeLoki

  03. února

  Kniha je čtivá, opravdu příjemně se čte. Ani se nedivím, že jsem ji na střední zařadila do mého maturitního seznamu.

  lentilka_007

  30. ledna

  Jenda z knih, jejíž děj člověk musel znát na střední, aniž by ji četl. Škoda, protože se zde opět potvrdilo, že povinná četba nebyla tak protivná, jak se nám kdysi zdála a jsou mezi ní zajímavé kusy. Líčení válečné Paříže z pohledu dvou zamilovaných duší a konec, který je svým způsobem vlastně pro ně šťastný…

  Kachora

  30. ledna

  Pro mě – báseň v próze.
  Jedna z těch knížek, se kterou se vám pojí vzpomínka na gympl a už předem odrazující štempl "povinná četba". A přitom taková škoda, že právě tento štempl nejednoho z nás od knih spíš odežene, než že by nám rozšířil čtenářské obzory…
  Naštěstí jednou všichni školní lavice opustíme a máme pak chuť sáhnout po něčem "ověřeném". A začneme lovit i ve vodách "bývalé povinnosti" a přetavovat ji na "současnou dobrovolnost", a ta vždycky znamená zápal a chuť.
  Nedávno jsem na Petra a Lucii narazila v Levných knihách a mile mě překvapil (jo, kromě ceny k místu koupě adekvátní) její rozsah. Útlá knížečka do autobusu, tramvaje, zkrátka do (větší) kapsy.
  Bylo to dětsky milé. Bylo to nezkažené.
  Jedna věc mě ale trochu rušila. Stejně jako když si pustíme Titanic, víme, jak to dopadne – u P. a L. nám to učitelka taky práskla v nevíře, že to někdy sami přečteme. Ale ten Titanic trvá tak uzívaně (až na tu ruku, že jo) dlouho, že se do toho stihneme zažrat, po tisící tomu propadnout, po tisící jim to uvěřit, a pak ten konec prožíváme, jako by to bylo poprvé. Jenže P. a L. je (za mě) až na škodu krátká záležitost. Pro mě ten rozsah nebyl dostatečný na to, abych zapomněla na slova paní učitelky o nehynoucí lásce, která zahynula, a mohla si to užít a zažrat se pořádně.
  I když! Na nic si to nehraje. Je to prostě takové vstala a šla. To cením. Především budiž tato knížka další z životních perspektiv během války – tentokráte bez uniforem, ostnatých drátů, patosu a lítosti…
  Nabízí se srovnání s knížkou Romeo, Julie a tma – tu jsem osobně prožívala (příběhem) víc. Ale na P. a L. si vážně cením té lyričnosti, kterou pro mě zase nemá Rome, Julie a tma. Asi měním názor, ne, nejdou tak úplně srovnat.
  *…uhněten z oné jemné hmoty, která u nejlepších mužů v sobě má trochu ženskosti a nestydí se za to.
  *…každý úsměv, každé světlo, každý život je láska. A chtít ji vidět v přesné podobě, to by znamenalo oklesťovat ji. Pece však po této přesné podobě toužíme, abychom svou lásku mohli sevřít v náručí a zmocnit se jí.
  *Žít se musí… Jakmile člověk myslí, přestává žít.
  *Chvíle vyměřená životu je krátká. – O důvod víc, aby se nechvátalo! To je pak člověk u cíle příliš brzy. Jděme raději drobnými krůčky.
  *…milovanému od ní právě proto, že se jí tak málo podobal.
  *…s onou skvělou nelogičností lásky…
  *Dávat své srdce lásce, své rty milenci, to je přece totéž jako dávat oči světlu; to není dávání, to je braní.

  LaCoccinelle

  19. ledna

  Romantická láska dvou mladých lidí na pozadí války, která končí tragicky. Čte se dobře. Krátká knížka, svižný děj.

  janavan

  16. ledna

  Z hlediska milostného příběhu Petra a Lucie bych řekla, že to není nijak výjimečné. Přišlo mi to příliš patetické a nepřirozené. Co se ale týče vykreslení válečné Paříže, Rollandovi se to povedlo výborně a až mrazilo z toho, v jakém prostředí museli lidé žít, přemýšlet a snažit se milovat.

  I to mi na tom asi vadilo, že ta jejich láska byla od prvního momentu taková zoufalá, uspěchaná. Je ale možné, že kdybych si knihu přečetla během dospívání, pohltila by mě více. Vždy jsem se považovala za romantickou duši a snílka, ale tahle kniha mě po té citové stránce nějak minula.

  Kdybych si měla tematicky vybrat, sáhla bych příště asi po Romeo, Julii a tma od Jana Otčenáška.

  radkamysli

  15. ledna

  Vůbec, toto bylo poprvé, kdy jsem Petrovi a Lucii smrt přála.. protože když se nad tím zamyslíte, Petr by beztak zemřel ve válce (nebo by měl psychické následky jako jeho bratr) a Lucie by se trápila s rodinou…jsem ráda, že byli ušetřeni budoucího utrpení…
  pro mě má kniha šťastný konec

  LucyBooks

  13. ledna

  Smutná kniha, bohužel s tragickým koncem. Láska Petra a Lucie je krásná a čistá. Co víc dodat. Nezasloužili si to.
  „Vešla mu do srdce dveřmi jeho očí, vešla tam celičká a dveře se za ní zavřely."

  vlkcz

  10. ledna

  Poprvé čteno před nějakými 35 lety jako povinná četba, teď jsem si dal repete v rámci Čtenářské výzvy, když už ji jako povinnou četbu vytáhla dcera.
  Hodnocení se za ta léta v podstatě nezměnilo, i když důvody jsou jiné.
  Je to jímavá romantika, což mi jako puberťákovi lezlo na nervy. Teď už to přejdu, ale zase proč to číst, když je k dispozici opulentnější Romeo a Julie. A tak je to i s dalšími rovinami. Většinou už před Rollandem témata zpracovali jiní a působivěji. Tohle mi přišlo jako trochu nesourodý koktejl.
  Ale chápu, že kniha své obdivovatele stále nachází.

  Lokina

  09. ledna

  Krásné dílo, které je ukázkou, že krátká kniha vás dokáže zaujmout a vyvolat ve vás větší citovou odezvu. V těžké době první světové války se v Paříži potkají dva neznámí lidé a vypukne u nich láska na první pohled. Novela je romantická, smutná, při čtení ve vás zasévá naději, že to s Petrem a Lucií dopadne dobře a budou mít, dá-li Bůh, před sebou šťastnou budoucnost. Bohužel osud zasáhl jinak a konec skončil tragicky. Za mě mohu doporučit.

  Šura

  04. ledna

  Tuto novelu jsem četla již kdysi na gymplu. Dnes se mi znovu dostala do ruky, neboť nějak nemůžu najít správnou náladu na nějaký delší román, či detektivku. Pamatuju si, že mě dříve oslovila a líbila se mi. Dnes mi však myšlenky při čtení utíkaly jinam a příběh mě extra nenadchl.

  subisi

  01. ledna

  Krásný příběh mladé lásky v období světové války. Kniha se četla jedním dechem a naprosto ji miluji!

  pezur

  30.12.2017

  Povinná četba. Příběh mě nijak nezaujal, byl předvídatelný a na můj vkus příliš jednoduchý. Podstata knihy založena na málo pravděpodobné skutečnosti. Slabší průměr

  fauniprincezna

  29.12.2017

  Tato kniha je pro mě srdeční záležitostí. Ačkoliv je to knížka velmi tenká, schovává dojemný krásný příběh čisté lásky. Dnes už by lidé označili myšlenku této lásky za naivní.

  Natyna3

  20.12.2017

  Jedna z nejlepších knih z období světových válek.

  PavlínaAlžběta

  17.12.2017

  SPOILER: Milostná novela zařazena do světové klasické literatury, kde se děj odehrává ve 20. století, kdy Francii drtí první světová válka. Dva mladí lidé, hlavní hrdinové se potkávají v úkrytu v Paříži, ovšem nepromluví na sebe jediné slovo, ještě několikrát se spolu shledávají, ale stále bez oslovení. Až Petr sebere odvahu a Lucii osloví. Oba se postupně zamilují. Lucie zabývající se uměním Petra okouzlí natolik, že spolu tráví veškerý čas, kdy se snaží zapomenout na hrůzy války. Bohužel jejich láska trvá pouze dočasně, jelikož Petr musí nastoupit na frontu do války. O to více se snaží užívat života a žijí pouze pro sebe. V období Velikonoc se rozhodnout si slíbit věčnou lásku v kostele. Při koncertu začne bombardování a oba dva milence zasype část kostela. Jejich láska zůstává věčná. Romantický, dojemný příběh se smutným koncem. Čtivé, jemné…nemám co více dodat.

  Lartie

  08.12.2017

  Příběh sic čtivý, ale na můj vkus až moc nudný, nijak nerozvíjející.
  Spíše tak stroze popisné, příběhově nenadchne.

  Ale číst se to dá.