Paracelsus PDF, ePub, Kindle

By | 05/25/2018

Paracelsus

Kniha popisuje život významné renesanční osobnosti – lékaře Paracelsa. Protože stručně a výstižně takovou knihu není dost dobře možné popsat, zcela vyjímečně zde přidám pro představu něco o člověku, kterým se zabývá, stažené z Wikipedie:

Paracelsus, vlastním jménem Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, (1493 Einsiedeln – 24. září 1541 Salcburk) byl alchymista, astrolog a lékař, který učinil několik důležitých objevů a předznamenal vznik novodobého lékařství. Jméno Paracelsus přijal během života, aby vyjádřil své přesvědčení, že má větší (PARA) schopnosti než uznávaný dávný římský lékař Celsus. Pro své reformy medicíny bývá nazývaný Lutherem lékařství.
Paracelsus byl mnohovrstevnou osobností nepřevoditelnou na jediný aspekt. Nebyl jen pouhým lékařem, ale také alchymistou, přírodovědcem a empirikem. Učil se od vesnických kovářů, poznává zaříkávání, zažehnávání, zná problematiku lovu a rybolovu. Uznává, že nemoci zvířat a jejich léčba má analogii v léčení lidí. Od horníků slýchá o nemocech kovů, a protože dává na zkušenost obyčejných lidí, na démonologii a mytologii, je jeho dílo protkáno folkloristikou. Vše zpracovává a zastává názor, že každá tato lidová nauka je dobrá pro lékařství, čímž se vymezuje vůči autoritě tradice. Měl poměrně těžko uchopitelné a inovativní vyjadřování, používal vlastní neologismy a jako řečník působil až exaltovaně. V jeho vystupování se kombinuje žlučovitá, bojovná povaha s věcnou kritikou soudobé medicíny. Porozumění Paracelsovým názorům a spisům je ztíženo osobními zklamáními, které do nich promítá. Pro své názory býval nezřídka podezřelý z čarodějnictví a dokonce z ariánské hereze.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Paracelsus zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Paracelsus (0.00 EUR)


Stažení Paracelsus zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Wedrowiec (1971)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  freywar

  31.07.2015

  nádherná kniha skvěle napsaná a příběh mě strhl a nepustil,osamocený boj proti hlouposti a mocným. Paracelsus mi byl velmi blízký cholerická výbušná povaha pitky s chudinou, neúcta tzv inteligenci , kde dnes víc jak dřív má diplom a titul kdejaký hlupák jenž se pak ctnostně obléká , a jeho věčný boj proti tmářství -(peníze nepáchnou, TI, kterým jsem je vzal , tě o ně ještě leckdy připraví) a dovolím si druhý citát s knihy: "Moje bude po smrti vítěství!!"

  goldiex

  08.04.2014

  Životní příběh Theophrasta von Hohenheima, významného středověkého švýcarského lékaře, alchymisty a astrologa. Odmítal myšlenky starověkých lékařů a svými reformami položil základy novodobého moderního lékařství. Měl řadu odpůrců, většinu života prožil v chudobě na toulkách Evropou, kde sbíral zkušenosti.
  Kniha o jeho životě je příjemným čtením plným zajímavých informací.

  valentýna

  03.09.2013

  Výborně napsaná kniha o středověkém lékaři, který se vzdal lékařské slávy a bohatství z jeho " umění " plynoucího a raději bádal a hašteřil se s jinými doktory, kteří neholdovali pokroku. A tak jeho život byl nuzný a neveselý. Byl to však výjimečný člověk, jak už to někdy bývá, ve své době nedoceněný a tak je dobře, že se s ním můžeme setkat na stránkách této knihy a že nezůstane zapomenut.

  Bránolog

  07.02.2012

  Poutavá životopisná kniha o věhlasném lékaři, pracujícím na úsvitu renesnačních časů.

  nightlybird

  Vyjímečná kniha o vyjímečném člověku, napsaná neobyčejně čtivě, což je poněkud překvapivé, když si člověk uvědomí, že jde o 600 stránkovou biografii a nota bene napsanou (zřejmě) nespisovatelem, který napsal jen Paracelsa a dětskou knihu Chemické případy S.Holmese (snad a bez záruky).