Paní Bovaryová PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Paní Bovaryová

Nový překlad jednoho z nejslavnějších románů 19. století. Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Paní Bovaryová zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Paní Bovaryová (0.00 EUR)


Stažení Paní Bovaryová zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Madame Bovary (1857)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (155)

  Přidat komentář

  sararachel

  16. března

  Po knize jsem sáhla, protože jsem si musela vybrat nějaká díla na maturitu. Prvních 100 stránek bylo jen samé dlouhé líčení a děj nic moc, ale přemohla jsem se a našla jsem poklad! Nevěděla jsem, jak moc mě kniha vtáhne a jak moc se budu vciťovat do její role a jak moc budu soucítit i s chudákem Charlesem. Literatura 19. století má hodně co nabídnout!

  Kamys

  07. března

  Překvapilo mně, jak je kniha pořád aktuální, možná víc než dřív.
  Hlavní sdělení je jasné – z racionálního pohledu zahazuje paní Bovaryová všechno, co má, pro neurčitý příslib štěstí, nebo spíš vášně. A dopadne špatně, a to se dalo čekat.
  A dneska? Kdo se dnes řídí racionalitou, kdo by dneska byl s partnerem, kterého nemiluje? V dnešní době "instantního uspokojení"? Na jednu stranu se zdá, že je zralá na profackování – ale pak si sáhněte do svědomí, co děláte jen proto, protože se vám chce, i když to nemá racionální důvod, i když vám to může způsobit problémy?

  Damato

  06. března

  Po přečtení prvních stránek jsem chtěla další čtení vzdát, ale zrovna mě doběhla chřipka a co jiného se dá ve dne v posteli dělat, než číst . Zpočátku jsem si u čtení všímala , kde co lítá, ale pak jsem se do čtení dostala a musím říct, že i přesto, že hlavní postava byla opravdu na jednu výchovnou a dobře mířenou, docela jsem to dočetla bez dalších prodlev. Skvostně popsaný život jedné znuděné, nic si nevážící postavy, kdy si člověk uvědomí, že podobní lidé jsou, žijí vlastně okolo nás pořád.

  Morgaine07

  15. února

  Hlavni postava byla na proplesknuti

  Marekh

  08. února

  Výborná kniha a doporučuji. Knihu jsem přečetl na jeden zátah, líbil se mi děj, konec knihy je tragický. Viděl jsem i film, který se mi také líbil.

  Člověk se může v životě dopustit spousty chyb a v případě paní Bovaryové se jednalo o to, že nehospodárně nakládala s majetkem, zapletla se s milenci, a pak se do toho zamotala a žádný z milenců ji nepodal pomocnou roku. Paní Bovaryové mi bylo upřímně líto. Z jedné strany měla všechno, co potřebovala, byla zajištěná, nicméně její představa o životě byla jiná. Chtěla utéct z toho místa, kde s panem Bovarym bydleli, pro ni to byl zapadákov. Představovala si, že bude bydlet někde ve městě, kde je ruch a život, nikoliv "na konci světa", že si najde muže, který se ji bude více věnovat, se kterým budou trávit více času apod. Při romantických knihách se mnohdy zasnila a představovala si, že by byla jednou z hrdinek knihy, která by našla svého "prince na bílém koni".

  Když jsem přemýšlel o této knize, tak jsem dospěl k závěru, že možná byla chyba na obou stranách. Pak Bovary hodně pracoval, vracel se pozdě domů, nicméně mohl se pokusit najít více času pro paní Bovaryovou a více se jí věnovat. Z druhého hlediska paní Bovaryová byla vdaná a to si měla uvědomit, než propadla milostným avantýrám..

  Opravdu je velmi těžké hodnotit situaci, ve které se ocitla paní Bovaryová, zastávám však názor, že člověku by se mělo pomoci, když toho upřímně lituje a uvědomuje si chybu, které se dopustil, konkrétně mám na mysli to, co provedla paní Bovaryová.

  ondras666

  06. února

  Z téhle knihy jsem rozpačitý a nevím, co si o ní myslet. Ke čtení jsem se rozhodl díky opakovaným zmínkách v knize pana Irvinga, kde byla stěžejním dílem, tak jsem čekal něco, co mi vyrazí dech.
  Pravdou ale je, že během čtení přišlo obrovské zklamání. Kniha svým způsobem zajímavá popisem míst a kouzlem své doby. Ale to je asi tak vše. Hlavní postava je znuděná panička, která trpí úzkostí a chce žít na panské úrovni…
  V roce vydání tahle kniha asi mohla šokovat, když ukázala, že i ta pomyslná smetánka má své slabosti a je promiskuitní, stejně jako spodina. V dnešní době tahle kniha vyznívá jako výsměch erotice v literatuře.
  Za mě rozhodně hodně slabá kniha, kde během čtení jsem ztrácel dějovou linku a přiznám se, že chvílemi četl několik stran, aniž bych věděl o čem…

  boxas

  04. února

  Napadl mě citát, myslím že O. Wildeho, "Ženy nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou." Taková byla Ema Bovaryová. Sobecká, marnivá, povrchní, s hlavou v oblacích, muži obletovaná a rozmazlovaná, přesvědčená o tom, že "má na víc". Ani mateřství ji nezměnilo, a tak její pád ze snových výšin tvrdě na zem byl krutý a trpký zároveň. Co s takovým životem? Bez peněz, bez hýčkání, pracovat a chovat se zodpovědně, to se nikdy nenaučila. Myslím, že Ema by dopadla stejně, i kdyby se nezadlužila. Zestárla by, milenci by ji opustili s prvními hlubokými vráskami, rodina ji nezajímala, její zájmy byly povrchní, nic pořádně nedělala a ani to neuměla. Jak by tedy skončila? Zatrpklá, s lahví v ruce, nebo by stejně spáchala sebevraždu? Vždyť i ten její odchod ze světa byl tak trochu na efekt.
  Udivuje mě, s jakou přesností a precizností vystihl G. Flaubert tuto ženu. Skutečně mistrovské dílo! Jen škoda, přeškoda, že má Paní Bovaryová nálepku povinné školní četby. To této knize velice škodí.

  Peleus

  28. ledna

  Kniha o tom, jak je smutné, když člověk neví, co vlastně chce.
  A rovněž o Tom, že je ještě smutnější, když si myslí, že To ví, aniž se nad Tím zamyslí.

  Mijagi

  22. ledna

  Přes nepopiratelné literární kvality je první polovina románu čtenářsky velmi úmorná, v druhé ale děj nabírá spád a v závěru se od něj nelze odpoutat. Můžete ji coby zahálčivou zlatokopku nesnášet. Můžete ji litovat pro sny utopené ve všedním žití s maloměstským doktorem. Můžete ji přát či nepřát zoufalství, do kterého se dostane. Paní Bovaryová mi připravila dlouhé chvíle k přemýšlení o tom, jaký k ní mám zaujmout postoj. Na první pohled jednoduchá, uvnitř však komplikovaná a složitá. Velkou postavu světové literatury podařilo se stvořit Gustavu Flaubertovi.

  Nomia

  19. ledna

  Naprosto přesně si pamatuji, jak jsem k Paní Bovaryové přistupovala ještě v dobách studia na gymplu. Absolutní nechuť knihu číst, styl vyprávění mi přišel rozvláčný, místy až nudný. Počátek knihy se mi strašně vlekl. A hrdinka! Bože, jak ta mi pila krev. Málokdy se člověku stane, že se setká s tak protivnou hlavní postavou. Sobecká, nesympatická, neschopná, marnotratná ženština, věčně nespokojená a s hlavou v oblacích, která má nereálné představy o lásce, životě a manželství. Celou tu dobu jsem měla chuť jí proplesknou po tváři a omlátit jí všechny její oblíbené milostné romány o hlavu.
  O dekádu později, po druhém přečtení, mi dochází, že je to vlastně opravdu skvěle napsaná kniha. Která postava vzbuzuje v člověku tolik emocí jako Paní Bovaryová? Trochu suchý a věcný vypravěčský styl Flaubertova psaní právě krásně kontrastuje se samotným tématem, ta její neustálá touha po lásce, po vášni, vnitřní nespokojenost, zálety – to všechno nám autor servíruje za sebou zcela věcně a nezaujatě.
  Možná na Paní Bovaryovou musí člověk trochu "vyrůst", zestárnou a okusit si víc ze život a partnerství. I když je to nadsazené, tak třeba pak člověk má alespoň trochu větší pochopení pro její znuděnost manželstvím, venkovem a nehynoucí touhou po změně.

  teeyinka

  08. ledna

  Musím se přiznat, že naivní Ema, která byla obětí knižních ideálů a té jediné pravé románové lásky, mi neskutečně lezla na nervy. Každopádně je to skvělá kniha a já jsem strašně ráda, že nemusím žít v dané době. Nemůžu se však ubránit přesvědčení, že po našem světě i v dnešní době běhá spousta lidí, kteří jsou stejně ztracení a znudění jako hlavní hrdinka.

  petunkav

  03. ledna

  Po této knize jsem sáhla asi po dvaceti letech podruhé. Pravdou je, že když mi bylo těch náct, asi se mi líbila jaksi víc.
  Ale ano, je to vcelku pěkné klasické odpočinkové čtení ze staré doby, kdy lidé i jejich činy byly prostě jiné než dnes.

  PavlínaAlžběta

  04.12.2017

  Mnoho Booktuberů, tak i čtenářů, jak jsem tak sledovala kniha nezaujala,naopak je nudila, hrdinku nesnášeli . Klasická četba z období realismu, které z knihy přímo dýchá není pro každého. Knihu jsem četla už na střední a líbila se. Nedávno jsem si od Odeonu koupila krásnou vazbu z Paní Bovaryovou a pustila se do ní. Pro mě to byl příběh strhující, který mě zatáhl přímo do děje, jako bych se všemi postavami děj prožívala, hlavně s Emou. Necítila jsem k ní zášť jako ostatní čtenáři, i když mě místy iritovala. Příběh znuděné ženy na venkově, která si vyhledává milence… jako by v dnešní době se to vůbec nedělo 🙂 Ukázka společnosti a co se v ní může dít. Spisovatel pro mě geniální. Ráda si dílo přečtu za nějakou dobu opět.

  MichelleS

  26.11.2017

  Lepší a čtivější, než jsem podle zdejších komentářů čekala. Emu jsem upřímně nesnášela, povrchní, sobecká nána. Pokud udělá něco správného, tak to nikdy nepramení z její dobroty nebo soucitu, vždy jen hraje divadýlko pro okolí. Zpočátku jsem pro ni hledala omluvy, mládí, naivitu, ideály pokřivené romantickými romány. Nevzpamatovala ji ani upřímná láska manžela (málo okázalá), ani mateřství. Naopak honbě za uspokojením svých rozmarů obětuje všechno kolem. Když člověka pálí dobré bydlo, má dojem, že jeho výjimečnou osobu život málo odměňuje, stačí si vzpomenout na Emu Bovaryovou a bude vyléčený.

  zuzad

  25.11.2017

  Těžko tuto knihu posuzovat dnešním čtenářem, celá společnost se od té doby dost změnila,co se ale nezměnilo, jsou lidské sny a touhy, pocit, že sousedova tráva je určitě zelenejsi. Mě osobně Ema nudila a vadila, tím jak se nudila a nevěděla roupama co by, ale kdo jsi bez viny, hoď kamenem….

  gladya

  25.11.2017

  V dnešní době takový příběh vypadá možná skoro banálně, tedy snad až na závěr. Ale je to víc. Ne náhodou tohle dílo nezapadlo .

  Navíc znám osobně lidi, kteří si touhu po štěstí představují vlastně podobně jako hlavní hrdinka, samozřejmě uplynulo sto padesát let, ale v jiných podmínkách můžou mít lidé podobný přístup k životu.

  Elieneth

  20.11.2017

  Je to sice krásný příklad realismu, ale příběhem mě tato kniha neoslovila. Mám pocit, že hlavní hrdinka vlastně celou dobu neví, co chce a není spokojená vůbec s ničím. Díky tomu, že ve mě tato kniha vyvolala aspoň nějakou reakci, tak jsem ji dala aspoň jednu hvězdičku.

  Bonnet

  19.11.2017

  Když já radši louskám ty vaše povídky, monsieur Flaubert, snad odpustí…

  Sorrow

  07.11.2017

  Jak Emmu všichni nesnáší, tak mě tedy bavila. Ne, že bych se snad s jejími činy ztotožňovala, ale je to zkrátka ikonická rozervaná hrdinka té doby. Ostatně co měly tehdejší ženy dělat jiného, než hýřit a hledat si milence, vždyť by se doma jinak musely ukousat nudou 😀 Toť můj názor a teď mě zabte!
  Krom samotné paní Bovaryové bych se ještě ráda vyjádřila k Flaubertovu rukopisu, který je naprosto podmanivý a okouzlující, ale ti, kteří neholdují popisům, ho asi příliš nedocení.
  Posloucháno jako audio namluvené Valerií Zawadskou, takže je Vám doufám jasné, že to prostě potřebujete 😀 🙂

  Vesmich

  03.11.2017

  Madame Bovary na mě hleděla celá léta, ale nějak se mi ne a nechtělo vzít školní četbu na milost. Po přečtení vůbec nechápu, proč jsme to měli na základce doporučené ke čtení, neboť že bych z toho bývala něco měla, to pochybuji…a na střední zrovna tak… Já taky dost chyběla..duchem…nicméně kamarádka mi říkala, že jejich češtinářka to ve výkladu pojala tak, že zatímco Anna Karenina do toho řízla pochopitelně a SPRÁVNĚ, protože ze zoufalé lásky, tak Ema NEVHODNĚ, neboť z čisté zpovykanosti. To už nechť každý posoudí sám. Já jsem si četbu královsky užila!!! Uchvátilo mě to. Všechny ty postavy, žijící si vlastní příběhy, tahající z pat nejrozličnější šablony a schémata, sex, prachy a skoro rokenrol….

  annemonne

  30.10.2017

  strhující. nádherná obrazná přirovnání. definice pocitů. zbožnovala jsem během čtení tolikrát nově objevené brilantní vyjadřovací schobnosti Flauberta. Jdu si sehnat Pokušení svatého Antonína.

  Bumeso

  28.10.2017

  Jak většina zdejších komentářů pravdivě tvrdí, první část knihy je poměrně těžkopádná a zdlouhavá, ale jakmile se přes ní člověk dostane, nemůže se odtrhnout od příběhu nicnedělající znuděné paničky, která má milujícího manžela (který je mimochodem neuvěřitelně hodný ťuňťa), ale přesto se neustále stýká s milenci a její egoistické chování přivede nejen jí, ale i její nevinnou rodinu do záhuby.
  Doporučuji si přečíst tento vrchol francouzského realismu!

  Luciska13

  21.10.2017

  Ač jsem se snažila sebevíc, nemohla jsem se začíst. Dlouhé pasáže, kde se neděje nic moc zajímavého. Možná to je také tím, že mi naše skvělá paní profesorka sdělila, jak to dopadne.

  Květinka008

  13.10.2017

  Netrpím přílišnými sympatiemi či antipatiemi vůči hrdinům knížek, které čtu, prostě je beru, že jsou. Nicméně kdyby opravdu žila… Emmu bych si za kamarádku nevybrala. Nemám ráda hloupé, sobecké a povrchní lidi. Ta domýšlivost! Sebestřednost a bezohlednost vůči své rodině, vůči dítěti, které jako by ani neexistovalo! Pyšná a nesoudná až do konce – dokonce i když prosí o peníze u notáře na splacení dluhů za své rozmary, všímá si zařízení salónu a myslí na to, že takové by potřebovala. Je to naivní pipka i ničivá femme fatale, těžko rozhodnout, zda vypočítavě a záměrně anebo jde o tak šílený charakter. Během čtení jsem si dělala výpisky výraznějších duševních pochodů nebo pocitů této hrdinky a zpětně při čtení si uvědomuju, že se pod povrchem dost nudné knížky skrývá jedna z nejlépe vykreslených postav, se kterými jsem se v literatuře potkala.

  Co říct na adresu ostatních?
  Homais – ukázkový maloměšťák, taková ta vlezlá slizká osoba, kterou každý již někdy potkal i v reálu, a na kterou se nikde „nevaří voda“, protože si je vědom svých hranic, nepřekračuje je a ze všeho vyklouzne.
  Dítě – postava, která jako by vlastně ani nebyla… I služka dostala více prostoru.
  Rodolphe – nudil se, ulovil, využil, co se mu nabízelo, dal ruce pryč, vše celkem bez námahy.
  Léon – omlouvá ho mládí, ale také se nemusel nijak zvlášť snažit.
  Charles – slaboch, který dostal v životě to, co si „zasloužil“. Měl se chovat jako chlap – ovšem mohl? Nebyl jeho život předurčen okamžikem zrození z takových rodičů?

  Čtení mě nebavilo, ke knížce se pravděpodobně už nevrátím, ale na rozdíl od mnoha jiných se jí povedlo nechat stopu na delší dobu.

  Nelasp

  08.10.2017

  Klasika do čtenářského deníku. Kniha je působivá, četla se mi velice dobře, akorát mi dělalo problém pochopit Emmin vztah k její dceři.

  Camri

  29.09.2017

  Neslyšela jsem o téhle knížce moc chvály, ale i tak (nebo právě proto?) jsem na ni byla zvědavá. A líbila se mi.

  Příběh sám o sobě je nesmrtelný – netkví právě v tomhle genialita autora?

  Warty

  24.09.2017

  Kniha mě poměrně zklamala. Některé pasáže mi přišly až moc dopodrobna popisované a naopak by si některé pasáže, dle mého názoru, zasloužily více prostoru. Za mě bohužel pouze dvě hvězdy, a to ještě s přimhouřenýma očima.

  Karcoolka2210

  23.09.2017

  Úprimne, nuž mňa tento román neohúril. Čítala som ho v rámci čitateľskej výzvy (obľúbená kniha rodičov alebo starých rodičov), inak by som asi po nej nesiahla. Veľmi deprimujúca kniha a Emma Bovary ma neuveriteľne rozčuľovala počas celej knihy, jej správanie, sebectvo, nevďak. Nuž, mám to za sebou a raz určite stačilo 🙂

  anetinkalan

  25.08.2017

  Souhlasím s předchozím komentářem, paní Bovaryová pro mě byla nepochopitelná a naprosto nesympatická. Nesouhlasila jsem s ní v žádných názorech a rozhodnutích. Ovšem příběh strhující.

  Lusů

  18.08.2017

  Paní Bovaryová pro mě byla krajně nesympatickou hrdinkou, se kterou jsem snad jedinou stránku nesoucítila.
  Začátek knihy byl dost pomalý, ale ve druhé polovině dostala pěkný spád a začala jsem ji hltat. A Emu nechápat o to víc…