Palečkův úsměv a pláč PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Palečkův úsměv a pláč

Tento román Františka Kubky vznikal v letech 1946 – 1949. Jeho hrdinou je šašek krále Jiřího z Poděbrad, známý pod jménem Paleček. Historické prameny se o něm příliš nezmiňují, ale ve formě vyprávění se jeho postava zachovala dodnes. Paleček se narodil roku 1430, v době husitských válek a otec mu zemřel v den jeho narození. Přesto si ale uchoval smysl pro humor a optimismus.
Své mládí Paleček prožívá v Pošumaví. Zde se také zamiluje do Blanky, dcery svého souseda – pana Bořeckého. Ta se však shodou okolností stane jeho nevlastní sestrou, když se jeho matka Kunhuta ožení s panem Bořeckým. Blanka se nakonec musí oženit s jiným, Paleček proto odchází na studia do Itálie. Když se vrátí z cest, nachází Blanku mrtvou. Svou tvrz přenechá jejímu bratrovi a sám se vydává na cestu po Čechách. Tak se stane, že ho král Jiří z Poděbrad zaměstná jako svého osobního šaška. Paleček ale není jen šašek, je tzv. moudrý blázen, bláznovství jen předstírá, ale přitom je velice moudrý a vzdělaný a svou službu králi chápe jako službu celému národu.
Paleček celý svůj život zasvětil boji za pravdu a spravedlnost. Často pomáhal chudým a utlačovaným Nebyl jen šaškem, byl také rádcem a dobrým přítelem krále Jiřího.
Věrná biografie o významné historické, ač často opomíjené, osobnosti, která pravděpodobně velmi často ovlivňovala rozhodnutí slavného husitského krále.Kniha v českém jazyce!


Stažení Palečkův úsměv a pláč zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Palečkův úsměv a pláč (0.00 EUR)


Stažení Palečkův úsměv a pláč zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Kebira

  06. ledna

  První polovina knihy mě ještě bavila, když jsem pak četla druhou část Palečkův pláč, tak mě to dost nudilo. Knihu jsem dočetla, ale s velkým sebezapřením.

  maryzka

  12.04.2015

  Nijak mě nezaujalo,pouze si vybavuji Palečkovu milostnou romanci jak skončila špatně a na tehdejší dobu i tragicky( úmrtí ženy při porodu)

  Monnyska

  Po rodostném čtení přišel konec a mě strašně moc mrzí, že kniha skončila. První historický román, který jsem přečetla a nezklamal. Doporučuji všem, kdo mají rádi historii 🙂