Operácia Rösselsprung PDF, ePub, Kindle

By | 07/02/2018

Operácia Rösselsprung

V květnu 1944 se nad nacistickým Německem stahovali mraky. Příznaky nedalekého krachu jeho válečného dobrodružství byli zřejmé i obyvatelstvu Třetí říše. Sovietská armáda pokračovala v protiútoku a přiblížila se k východním hranicím tehdejších spojenců Německa. Britská a americká armáda osvobodila polovinu Itálie. Všechno nasvědčovalo tomu, že o několik dní později se otevře druhá fronta, na západní Evropě. Nacistické velení potřebovalo stůj co stůj dosáhnout nějakého válečného úspěchu, který by povzbudil morálku jeho vojska. Kromě toho se rozhodujícím úderem chtělo zbavit břemene jugoslávského odboje, který vázal silné jednotky Wehrmachtu i itaské armády. Tak se zrodil plán operace Rösselsprung (Tah koněm), jehož cílem bylo pomocí výsadku parašutistů zničit centrum jugoslávského odporu v Drvare, zlikvidovat velení Národní osvobozující armády a unést jejího hlavního velitele Josipa Tita. Datum akce byl určen na den maršálových narozenin – 25. 5. 1944.
Jak známo, operace nedosáhla ani jednoho z plánovaných cílů. I přes pedantskou přípravu, technické vybavení útočících vojsk a brutalitu jednotek SS, které bez milosti likvidovali zajaté partyzány a masakrovali civilní obyvatelstvo v Drvare a okolí, nepodařilo se jim zlikvidovat velení Národní osvobozující armády ani zajmout Tita.
Autor, jeden z účastníků partyzánského odboje, na základě vzpomínek a autentických dokumentů podává mimořádně plastický obraz a působivý popis celé operace. Přitažlivou formou dobové literatury faktu nám prostřednictvím dramatu v Drvare v květnu 1944 velmi živě přibližuje protifašistický boj jihoslovanských národů, jejich obětavost a hrdinství.Kniha v českém jazyce!


Stažení Operácia Rösselsprung zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Operácia Rösselsprung (0.00 EUR)


Stažení Operácia Rösselsprung zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Konjičev skok (1976)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Pravda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  WolfIssen

  20.03.2016

  Detailně popsaný výsadek na bosenské město Drvar a pokus o zajmutí Josipa Tita. Popis je směřován z pohledu obránců tak detailně, že úplně chybí vylíčení samotné operace z pohledu útočníků a organizátorů této akce. Dočtete se jen svědectví ze strany obránců, zatímco svědectví německých vojáků není uvedeno vůbec. Kniha by se proto měla jmenovat například Obrana Drvaru nebo Obrana proti operaci Rösselsprung.