Opera: Průvodce operní tvorbou PDF, ePub, Kindle

By | 03/30/2018

Opera: Průvodce operní tvorbou

10. doplněné vydání. Spolupracovali dr. Lubomír Dorůžka, dr. Emil Ludvík a dr. Jarmila Brožovská, úvodní studii napsal dr. Mirko Očadlík.

Souborná informační kniha o operních skladatelích a jejich dílech je proti poslední naší příručce toho druhu (J. Branberger, "Svět v opeře" 1946) mnohem obsáhlejší, zejména pokud jde o opery slovanské. Díla jsou seřazena skupinově podle historického vývoje národních kultur kromě kapitoly úvodní, věnované autorům klasickým. Opery téhož skladatele jsou řazeny podle data premiér. Rychlou orientaci v knize umožňují rejstříky: skladatelů, autorů libret a literárních předloh, názvů oper. U každého díla je podán podrobný rozbor námětu, doby, okolností, za nichž vznikalo, dále volné vyprávění obsahu děje podle jednotlivých aktů a konečně výčet charakteristických scén a arií. Notové ukázky připojeny nejsou, zato však kniha přináší stručné životopisné portréty skladatelů a seznam česky vydané literatury o nich. Úvodní kapitoly k jednotlivým oddílům a historický výklad o opeře jako uměleckém útvaru napsal M. Očadlík.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Opera: Průvodce operní tvorbou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Opera: Průvodce operní tvorbou (0.00 EUR)


Stažení Opera: Průvodce operní tvorbou zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Umění
  Vydáno: , Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  DennisMoore

  25.09.2013

  Neocenitelný pomocník protřelého milovníka opery i posluchače začátečníka, kterého zajímá \"o čem to vlastně je\".

  prof.chrobak

  08.09.2013

  Dle údajů tiráže mého fyzického exempláře nevyšlo první vydání v roce 1956 jak je zde uvedeno, ale již o rok dříve, tedy v roce 1955.

  bukiet

  18.03.2013

  Tak tato kniha je základem pro každého, kdo miluje operu, nebo s ní nějak spolupracuje. Není sice vyčerpávající, ale to snad ani nemůže být, vzhledem k době vzniku. Pokud ovšem potřebujete informaci o ději nějaké konkrétní opery, není lepší volba než tato kniha. Paní Hostomská umí vyprávět.