Odkaz Josefa Hlávky PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Odkaz Josefa Hlávky

Kniha se zabývá spletitou historií institucí, které jsou spjaty se jménem největšího mecenáše v českých dějinách, architekta Josefa Hlávky (1831–1908), od jehož úmrtí letos uplynulo sto let. Česká akademie věd a umění (předchůdkyně pozdější Československé akademie věd a dnešní Akademie věd České republiky), Hlávkova nadace, studentské koleje i Národohospodářský ústav se během své existence musely potýkat s překážkami, o nichž se jejich zakladateli ani nesnilo, a v jejich osudech i v osudech jejich představitelů se odrážely proměny jednotlivých období 20. století: zánik habsburské monarchie, první republika, německá okupace, komunistický režim i naše současnost.Kniha v českém jazyce!


Stažení Odkaz Josefa Hlávky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Odkaz Josefa Hlávky (0.00 EUR)


Stažení Odkaz Josefa Hlávky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno:
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Henriette

  30.06.2014

  Nerada hodnotím odborné knihy, neboť se u nich těžko hodnotí čtivost – jsou pasáže, které mě zajímají víc a ty se čtou velmi dobře, a pasáže, o které mi až tak moc nejde a ty se vždy čtou hůře. Proto jen shrnu, že tato kniha má velký přínos pro čtyři významné instituce, jež vznikly zásluhou mecenáše Josefa Hlávky, v pozměněné formě přetrvávají dodnes a stále se snaží Hlávkův odkaz nést dál.