Oči zasypané pieskom PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Oči zasypané pieskom

Jehudovi nezáleží na mieri ani na dohode Izraela s Palestínčanmi a nezáleží mu ani na spravodlivosti. On si len myslí, že ľudia by mali vedieť.

V rámci edície „Prekliati reportéri” vychádza kniha reportáží Pawła Smoleńského o jednom konflikte a dvoch krajinách. Je ešte možné dosiahnuť mier na území Palestíny a Izraela, v Jeruzaleme, v Pásme Gazy a na Západnom brehu Jordánu?

Paweł Smoleński sa opäť vydáva na tie najcitlivejšie miesta, pozerá na neustále sa predlžujúci múr, číta o ďalších samovražedných útokoch, počúva o nenávisti. Snaží sa pochopiť, i keď si je vedomý, že čokoľvek pochopiť bude nekonečne zložité. “Ja som to nerozmotal. Podľa mňa sa to nedá rozmotať z niekoľkých dôvodov. V prvom rade preto, že ako v každom konflikte je situácia šialene dynamická, človek „antihrdina“ sa môže v priebehu dňa, týždňa zmeniť na hrdinu. Mne sa zdá, že trochu už rozumiem, možno aj viac než len trochu, ale zdá sa mi to každý druhý pondelok, každý tretí štvrtok, ale už v utorok alebo v stredu vôbec ničomu nerozumiem. V nedeľu sa snažím nerozmýšľať.”

“Počas dlhých rozhovorov s Pawłom Smoleńským som sa musel neustále pasovať s najzaujímavejšími otázkami o Blízkom východe, aké som kedykoľvek dostal. Mohlo by sa zdať, že aby niekto tak hlboko pochopil tento divný a paradoxný región, nemôže byť z Poľska, alebo prinajmenšom by mal byť viac opálený než on. Ale nie, jeho otázky, priamočiarosť a dôvtip sú dôkazom, že reportér, ktorý sa zaoberá politickými otázkami, jednoducho musí byť zvedavý, poctivý a dostatočne tvrdohlavý, aby sa nedal zmiasť frázami, ktoré počuje, keď hľadá zložitejšie a nejednoznačné odpovede.”
Kniha v českém jazyce!


Stažení Oči zasypané pieskom zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Oči zasypané pieskom (0.00 EUR)


Stažení Oči zasypané pieskom zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Oczy zasypane piaskem (2014)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Absynt
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  beva

  19.12.2017

  kniha, ktorá otvorí oči každému ohľadom vzťahov Palestíny a Izraela.

  Lolisha

  19.05.2016

  Odporucam kazdemu. Dostala som vela informacii, o ktorych sa normalne v mediach ani inde nepise…izraelske osady, palestinske studne, ludnatost v pasme gazy a izraelska blokada, ako palestinske matky vychovavaju sahidov, hadzanie kamenov, deti Arny a a brigada mucenikov Al Aksa, atd….plus historicke pozadie vsetkeho. U mna top knizka, ktora ma neocenitelne miesto v mojej kniznici.
  Autor neposkytuje proizraelsky alebo propalestisky postoj. Rozprava sa s oboma stranami a citatel ma moznost pochopit zmyslanie oboch stran.